2014 02 01

Jonas Valančiūnas nemenkai padėjo „Raptors“, kad ši po 12 metų pertraukos svečiuose įveiktų „Nuggets“

NBA čempionate pergalingai žengia „Toronto Raptors“ komanda – klubas penktadienį iškovojo trečiąją pergalę iš eilės, svečiuose 100:90 (29:25, 31:28, 26:17, 14:20) įveikęs „Denver Nuggets“ (22/23) krepšininkus. Prie 25-osios pergalės pirmenybėse nemenkai prisidėjo ir „Raptors“ ekipoje žaidžiantis lietuvis Jonas Valančiūnas.
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.

„Raptors“ klubas Denveryje laimėjo pirmą kartą nuo 2002/03 metų sezono. Prieš tai aikštės šeimininkai buvo laimėję devynis mačus iš eilės.

Prieš lemiamą ketvirtį „Raptors“ savo pranašumą padidino iki 16 taškų (86:70).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Valančiūnas pelnė 6 taškus paeiliui, Johnas Salmonsas smeigė tolimą metimą ir „Raptors“ įgijo triuškinamą  25 taškų persvarą – 97:72, kurios „Nuggets“ klubo žaidėjams iki mačo pabaigos panaikinti nepavyko.

29 minutes aikštelėje praleidęs J.Valančiūnas buvo atri dvigubo dublio – surinko 13 (dvitaškiai 4/10, baudos 5/6) taškų, atkovojo 8 kamuolius, sykį suklydo bei 2 kartus pažeidė taisykles.

19 taškų prie pergalės pridėjo po traumos į aikštelę grįžęs DeMaras DeRozanas (dvitaškiai 6/16), 18 – Terrence‘as Rossas (dvitaškiai 6/8), 13 – Kyle’as Lowry (tritaškiai 3/11, 6 rez. perd.), 11 – Johnas Salmonsas (tritaškiai 3/4, 9 rez. perd.).

Aikštės šeimininkams po 18 taškų pelnė J.J.Hicksonas (dvitaškiai 7/10, 13 atk. kam.) ir Evanas Fournier (dvitaškiai 4/12, tritaškai 3/8, 6 atk. kam., 7 kld.), 12 – Kennethas Fariedas (dvitaškiai 6/10, 8 atk. kam., 4 blk.), po 10 – Wilsonas Chandleris, Randy Foye (tritaškiai 1/6, 15 rez. perd.) ir Quincy Milleris (6 atk. kam.).

Toronto klubas Rytų konferencijoje užima antrąją vietą, o Denverio komanda Vakaruose žengia vienuolikta.