2013 11 10

Jonas Valančiūnas pelnė 14 taškų, o „Raptors“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją NBA – įveikė autsaiderį „Jazz“

Trečiąją pergalę septintosiose NBA reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir į šeštąją vietą Rytų konferencijoje pakilo „Toronto Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu. Šeštadienį namuose Toronto krepšininkai daugiau nei 17 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 115:91 (30:16, 32:20, 29:24, 24:31) nugalėjo septintąją nesėkmę iš eilės patyrusią absoliučią lygos autsaiderę „Utah Jazz“ ekipą.
Jonas Valančiūnas mače su „Jazz“ pelnė 14 taškų
Jonas Valančiūnas mače su „Jazz“ pelnė 14 taškų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šią Toronto ekipos pergalę kiek apkartino Kyle'o Lowry trauma. Krepšininkas antrajame kėlinyje susižeidė čiurną ir į aikštelę nebegrįžo.

Starto penkete žaidęs lietuvis pelnė 14 taškų, sugriebė 3 kamuolius, blokavo varžovų metimą, dukart suklydo bei prasižengė 3 sykius. Per 23 su puse žaidimo minutės (23:28) J.Valančiūnas pataikė 6 dvitaškius iš 8 ir abu baudų metimus.

23 taškais prie pergalės prisidėjo Tyleris Hansbroughas, 18 – DeMaras DeRozanas, 11 – Rudy'is Gay'us, 9 – Kyle'as Lowry'is ir Quincy's Acy's.

Vakarų konferencijos autsaiderio gretose sėkmingiausiai žaidė Gordonas Haywardas (24 tšk.), Derrickas Favorsas, Alecas Burksas (po 17 tšk.) bei Enesas Kanteris (14 taškų).

Antrąją nesėkmę iš eilės NBA čempionate patyrė Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“, kuris savo aikštelėje 94:107 (26:22, 29:24, 16:27, 23:34) neatsilaikė prieš “Los Angeles Clippers“ ekipą.

Lietuvis aikštelėje nepasirodė. Nugalėtojams po 22 taškus pelnė Blake'as Griffinas ir J.J.Redickas, 16 – J.Crawfordas, 14 – septintąjį dvigubą dublį šį sezoną surinkęs Chrisas Paulas.

Hjustono klube išsiskyrė Chandleris Parsonsas (23 tšk.), Dwightas Howardas (21 tšk.), Patrickas Beverley (19 tšk.).

Stebuklingą pergalę šeštadienį iškovojo „Boston Celtics“ klubas, kuris aidint finalinei sirenai po pataikyto tritaškio svečiuose 111:110 (25:31, 35:28, 20:23, 31:28) palaužė čempionės titulą ginančią „Miami Heat“ komandą.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3,6 sekundės aikštės šeimininkai pirmavo 110:106, tačiau keltai sumažino atsilikimą iki 108:110. Po to jie dar ir prasižengė: prie baudų metimų linijos stojęs Dwyane'as Wade'as prametė abu kartus.

Maža to, antrasis metimas buvo pramestas specialiai, tačiau labai akivaizdžiai, todėl mačo arbitrai, likus iki finalinės sirenos 0,6 sekundės, kamuolį atidavė Bostono ekipai.

Po minutės pertraukėlės Brado Stevenso auklėtiniai sukūrė įspūdingą ataką – Jeffas Greenas gavo kamuolį pačiame aikštės kampe ir krisdamas į užribį, per iškeltas LeBrono Jameso rankas, smeigė tritaškį ir padovanojo savo komandai pergalę.

Bostono ekipai 24 taškus pelnė J.Greenas, 17 – Avery Bradley, 15 – Jordanas Crawfordas, 12 – Jaredas Sullingeris.

NBA čempionų gretose išsiskyrė LeBronas Jamesas (25 tšk.), Chrisas Boshas (20 tšk.), D.Wade'as (18 tšk.).