2014 01 02 /09:13

Jonas Valančiūnas žaidė rezultatyviai, o „Raptors“ įveikė absoliutų NBA lyderį – „Pacers“ klubą

Ketvirtą pergalę iš eilės – aštuntą per dešimt paskutiniųjų mačų – NBA iškovojo „Toronto Raptors“ (15/15) klubas su Jonu Valančiūnu. Trečiadienį namuose „Raptors“ krepšininkai daugiau nei 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 95:82 (26:18, 14:26, 26:19, 29:19) nugalėjo Rytų konferencijos ir absoliučią lygos lyderę „Indiana Pacers“ (25/6) komandą, kuri iki šio mačo buvo iškovojusi penkias pergales iš eilės.
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, prabėgus 4 min. „Pacers“ pirmavo 8:2. Ilgai Indianos klubas tuo nesidžiaugė – įpusėjus kėliniui „Raptors“ išlygino rezultatą – 12:12, o iki ketvirčio pabaigos ir išsiveržė į priekį – 26:18.

Antrajame kėlinyje „Pacers“ perėmė iniciatyvą. Ekipa prisivijo Toronto klubą ir žaidimas vyko taškas į tašką. Paskutinę minutę kiek sėkmingiau  sužaidė Indianos ekipa, todėl prieš ilgąją pertrauką pirmavo 4-iais taškais – 44:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Pacers“ padidino savo persvarą iki 8 – 50:42. Beveik visą ketvirtį „Raptors“ buvo priversti vytis savo varžovus, tačiau likus 2 min. susiėmė ir persvėrė rezultatą savo naudai. Po taiklaus Johno Salmonso tolimo šūvio – 66:63.

4-ias paskutinio kėlinio minutes vyko permaininga kova, minimaliu skirtumu pirmaudavo tai viena, tai kita komanda. Tačiau kėliniui įpusėjus po taiklaus DeMaro DeRozano metimo „Raptors“ truktelėjo į priekį – 80:74. Likus 2 min. iki mačo pabaigos Jono Valančiūno taiklūs baudų metimai dar labiau padidino Toronto ekipos persvarą – 91:79. „Pacers“ jau nesugebėjo atsitiesti ir pralaimėjo 82:95.

Starto penkete žaidęs lietuvis pelnė 13 taškų, po krepšiais atkovojo 9 (4 – puolime) ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo bei keturiskart prasižengė. Per 31 su puse žaidimo minutės (31:23) J.Valančiūnas pataikė 5 dvitaškius iš 10 ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 26, Terrence'as Rossas 18, Kyle'as Lowry's (14 rezultatyvių perdavimų – sezono rekordas) 13, Amiras Johnsonas bei Greivis Vasquezas 6.

„Pacers“: Roy'us Hibbertas 16, Paulas George'as 12, Danny'is Grangeris 11, Davidas Westas 9, Lance'as Stephensonas, C.J. Watsonas po 8.

Paskutinį kartą NBA čempionate 15 pergalių po 30 sužaistų reguliariojo sezono rungtynių Toronto klubas turėjo 2009–2010 metų sezoną.

Balsuokite už Joną Valančiūną, kad šis patektų į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

Tai galite daryti taip: Balsuokite per „Facebook“ – komentuokite NBA „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/nba arba NBA komandos puslapyje https://www.facebook.com/TorontoRaptors.

Komentare būtinai paminėkite „Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV“. Balsuoti per „Facebook“ galite kasdien. Balsuokite per „Twitter“ – siųskite „Twitter“ žinutę būtinai paminėdami “Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV” . Persiųstos žinutės ir mėgstamos žinutės neskaičiuojamos.

Balsuoti per „Twitter“ galite kasdien. Balsuokite per „Instagram“, siųskite sukurtą nuotrauką komentare būtinai paminėdami “Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV” . Komentarai ant draugų nuotraukų nesiskaito – tai turi būti Jūsų išsiųsta nuotrauka.

Balsuoti per „Instagram“ galite kasdien. Balsuokite interneto puslapyje – parinkite Joną vienu iš žaidėju per http://allstarballot.nba.com/. Balsuoti šiame interneto puslapyje galite kasdien.

Kiti rezultatai:

„Washington Wizards“ – „Dallas Mavericks“ 78:87 (20:25, 22:14, 19:20, 17:28)

„Mavericks“: Monta Ellis 23, Vince'as Carteris 13, Jose Manuelis Calderonas 11, Brandanas Wrightas.

„Wizzards“: Johnas Wallas 22, Marcinas Gortatas 12, Bradley Bealas ir Trevoras Bookeris (19 atk. kam.) po 10.

„Minnesota Timberwolves“ – „New Orlean Pelicans“ 124:112 (33:28, 28:19, 36:26, 27:39)

„Pelicans“: Ryanas Andersonas 25, Jrue Holiday 19, Tyreke Evansas 16, Anthony Davisas 13, Ericas Gordonas 12.

„Timberwolves“: Nikola Pekovičius 22, Kevinas Love 21, Kevinas Martinas 20, J. J. Barea 17, Ricky Rubio 14, Dante Cunninghamas ir Aleksėjus Švedas po 10.

„Denver Nuggets“ – „Philadelphia 76ers“ 102:114 (30:24, 26:44, 25:27, 21:19)

„76ers“: Evanas Turneris 23, Thaddeusas Youngas (10 atk. kam.) 17, Michaelas Carteris-Williamsas 16, Spenceris Hawesas ir Lavoy Allenas po 13, Jamesas Andersonas 12, Hollisas Thompsonas 11.

„Nuggets“: J. J. Hicksonas (11 atk. kam.) 19, Wilsonas Chandleris 16, Ty Lawsonas (11 rez. perd.) 15 , Randy Foye 14, Kennethas Fariedas 12.

„Los Angeles Clippers“ – „Charlotte Bobcats“ 112:85 (25:27, 31:29, 25:13, 31:16)

„Bobcats“: Alas Jeffersonas (12 atk. kam.) ir Kemba Walkeris po 14, Geraldas Hendersonas 12, Anthony Tolliveris 11, Joshas McRobertsas 10.

„Clippers“: Blake'as Griffinas (12 atk. kam.) 31, Jaredas Dudley 20, Chrisas Paulas (14 rez. perd.) 17 , Jamalas Crawfordas 11.