2014 11 25

Jono Valančiūno karjeros NBA rungtynės – 27 taškai ir pergalė prieš „Suns“

„Toronto Raptors“ (12/2) klubas išliko NBA lygos lyderiu, namuose 104:100 (29:26, 25:22, 27:18, 23:34) įveikęs „Pheonix Suns“ (9/6). Jonas Valančiūnas surengė geriausią karjeroje pasirodymą NBA čempionate.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš lemiamą ketvirtį „Raptors“ turėjo 15 taškų pranašumą, tačiau 7 iš 10 tritaškių per kėlinuką pataikę „Suns“ krepšininkai jį beveik ištirpdė. Vis dėlto Kanados ekipa atsilaikė ir iškovojo ketvirtąją iš eilės pergalę.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Per 32 su puse minutės lietuvis įmetė 27 taškus (10/11 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, blokavo metimą, dukart suklydo ir kartą prasižengė. Tai rezultatyviausios J.Valančiūno rungtynės karjeroje.

„Jis prieš mus žaidė itin stipriai. Neturėjome jokių atsakymų, kaip reikia jį sustabdyti“, – po mačo sakė „Suns“ treneris Jeffas Hornacekas.

Nepaisant J.Valančiūno pastangų „Raptors“ vis tiek pralaimėjo kovą dėl kamuolių (49:50), tačiau kur kas mažiau klydo (12:20).

„Raptors“ krepšininkai laimėjo 9 iš 10 rungtynių namuose bei visus keturis mačus prieš Vakarų konferencijos komandas.

„Raptors“: J.Valančiūnas (11 atk. kam.) 27, D.DeRozanas (7/20 dvit.) 23, L.Williamsas 17, K.Lowry (8 rez. perd., 7 atk. kam.) 14, T.Rossas 13.

„Suns“: E.Bledsoe (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 25, M.Morrisas (8 atk. kam.) 17, I.Thomasas (4/6 trit.) 16, G.Greenas 13, P.Tuckeris (8 atk. kam.) 11.