2013 02 20

Juokingai vaikiškose „Raptors“ rungtynėse su „Wizards“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas pasižymėjo galingu dėjimu

„Toronto Raptors“ ekipos gerbėjai gali didžiuotis – jų ekipa iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės ir tęsia ilgiausią pergalių seriją šį sezoną.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jono Valančiūno ir Lino Kleizos atstovaujamas „Raptors“ klubas svečiuose 96:88 (27:19, 28:27, 18:19, 23:23) įveikė „Washington Wizards“ komandą. Tai buvo 22-oji Kanados ekipos pergalė per 54 mačus. Toronto klubas, užimantis dešimtąją vietą Rytų konferencijoje, svečiuose laimėjo trečią sykį iš eilės – to padaryti nebuvo pavykę nuo 2007 metų.

Pačioje šių ekipų akistatos pradžios sugedo rungtynių švieslentė. Tad komandų žaidėjams teko pasinerti į tuos laikus, kai jie buvo tik moksleiviai ir galingas švieslentes-kubus atstojo kuklios nedidelės švieslentės.

„Pasijaučiau lyg vėl būčiau mokykloje, – po rungtynių teigė DeMaras DeRozanas. – Manau mes buvome pažeidę 24 sekundžių taisyklę, nes aš net negalėjau rasti atakos laikrodžio.“

Dėl sugedusio kubo „Verizon Center“ arenoje, pagrindinę švieslentę atstojo šalia aikštės vidurio prie sekretoriato pastatyta kukli švieslentė – kaip koledžo varžybose. Atakos laiką fiksavę laikrodžiai stovėjo už abiejų krepšių, kampuose.

Antroje mačo pusėje, žiūrovų paragintas, arenos pranešėjas pradėjo pats skaičiuoti laiką.

Kartais nuo atsarginių suolo tai garsiai darė ir patys žaidėjai. Sireną atstojo sporto prekių parduotuvėje įsigytos garsinės priemonės.

Tačiau tai nesutrukdė lietuviui J.Valančiūnui sėkmingai pasirodyti. Šis per 21 minutę pelnė 7 taškus, sugriebė 8 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo metimą.

J.Valančiūnas pasižymėjo ir įspūdingu dėjimu.

Mačo pradžioje jis parodė vietą varžovų vidurio puolėjui Nene. J.Valančiūnas pašokdino „Wizards“ „centrą“ ir, prasiveržęs link krepšio, įkrovė iš viršaus nepaisant aktyvios Nene gynybos.

Po dėjimo J.Valančiūnas neslėpdamas emocijų suriko. Tribūnose džiūgavo lietuviai su trispalvėmis. Mačo komentatoriai gyrė naujoką už drąsą.

L.Kleiza šiame mače nebuvo registruotas.

Nugalėtojams Rudy Gay‘us ir DeMaras DeRozanas pelnė po 24, Kyle‘as Lowry – 11.

Pralaimėjusiems Bradley Bealas surinko 25, Martellis Websteris – 16, Emeka Okaforas – 12 taškų.

Dar viename mače „Brooklyn Nets“ klubas (32/22) namuose 113:111 (31:24, 30:27, 19:30, 25:24, 8:6) po pratęsimo palaužė “Milvaukee Bucks“.

Rungtynių herojumi tapo Joe Johnsonas. Jis ketvirtame kėlinyje išlygino rezultatą puikiu tritaškiu (105:105), o per pratęsimą pelnė lemiamus du taškus.

Iš viso J.Johnsonas nugalėtojams pelnė 24 taškus, o pralaimėjusiems 34 taškus surinko Brandonas Jenningsas.

Ketvirtą pergalę iš eilės NBA čempionate iškovojo penkiolikos ekipų Vakarų konferencijos bei absoliutus čempionato lyderis „San Antonio Spurs“ (43 pergalė ir 12 pralaimėjimų) klubas.

Antradienį svečiuose San Antonijaus ekipa 108:102 (28:19, 22:22, 33:33, 25:28) įveikė keturioliktąją vietą Vakarų konferencijoje užimančius „Sacramento Kings“ (19 pergalių bei 36 pralaimėjimai) krepšininkus, kurie patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

30 taškų nugalėtojams pelnė Tony'is Parkeris (11 rezultatyvių perdavimų), 21 – Danny'is Greenas, 15 – Kawhi Leonardas, 12 – Emanuelis Ginobili, 10 – Borisas Diawas, 9 – Timas Duncanas (14 atkovotų kamuolių).

Arenos šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Isaiah Thomas (22 tšk.), Tyreke'as Evansas (20 tšk.), Marcusas Thorntonas (16 tšk.), Jasonas Thompsonas ir DeMarcusas Cousinsas (po 11 tšk.) bei Jimmeras Fredette'as (10 taškų).