2014 11 23

„Juventus“ dramatiškose rungtynėse po pratęsimo triumfavo Pasvalyje

Penktąją pergalę iš eilės LKL čempionate įsirašė Utenos „Juventus“ (9/3) krepšininkai, išvykoje per pratęsimą 91:89 (25:20, 20:19, 17:17, 10:16, 19:17) palaužę Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (6/7) ir atsilyginę Manto Šerniaus auklėtiniams už pralaimėjimą sezono pradžioje.
„Juventus“ krepšininkai
„Juventus“ krepšininkai / utenosjuventus.lt/Algimanto Čižo nuotr.

Pirmieji į priekį šovė „Juventus“ krepšininkai, po Arvydo Šikšniaus tritaškio sužaidus tris minutes išsiveržę 9:2. Nors „Pieno žvaigždėms“ buvo pavykę deficitą sumažinti iki vieno taško (16:17), tačiau kėlinį sėkmingiau baigė uteniškiai – 25:20.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ greitai įgijo dviženklį pranašumą (35:25), o kelis kartus pirmavo ir 11 taškų skirtumu. Vis dėlto, Kyle‘as Lamonte‘as pelnė penkis taškus iš eilės ir pasvaliečiams rezultatą iki ilgosios pertraukos pavyko sušvelninti – 39:45.

Trečiąjį ketvirtį pradėję atkarpa 7:0, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai pirmą kartą išsiveržė  į priekį (46:45), tačiau persvara ilgai džiaugtis negalėjo.

Trečiąjį ketvirtį pradėję atkarpa 7:0, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai pirmą kartą išsiveržė  į priekį (46:45), tačiau persvara ilgai džiaugtis negalėjo. „Juventus“ iškart atsakė spurtu 13:2 ir atstatė dviženklį pranašumą (58:48), o kėlinį baigė pirmaudami 62:56.

Sužaidus keturias minutes ketvirtajame kėlinyje uteniškiai vis dar pirmavo (68:61), tačiau aštuonis taškus iš eilės įmetę pasvaliečiai parodė charakterį ir iki ketvirčio pabaigos likus porai minučių jau buvo priekyje – 69:68.

Netrukus persvarą „Juventus“ ekipai grąžino Vaidas Čepukaitis, o kitą ataką nuo baudų metimo linijos dar vienu tašku pranašumą padidino Rashaunas Broadusas.  Likus 20 sekundžių, komandas teskyrė vos du taškai, o Laimono Kisieliaus metimas lemiamomis akimirkomis rezultatą išlygino.

Sėkmingiau pratęsimą pradėjo „Juventus“ klubas, gana greitai atstatęs anksčiau turėtą dviženklę persvarą (84:74). „Pieno žvaigždėms“ buvo pavykę priartėti iki dviejų taškų, tačiau uteniškiai pergalę įtvirtino taikliais Simo Buterlevičiaus ir Edgaro Stanionio baudų metimais.

„Juventus“: A.Šikšnius (4/7 trit., 7 atk. kam.) 20, R.Broadusas (7/20 dvit., 9 atk. kam.) 18, E.Stanionis (11/11 baud., 9 atk. kam.) 16, V.Čepukaitis (11 atk. kam.) ir S.Kulvietis po 10.

„Pieno žvaigždės“: T.Jogėla (8/15 dvit.) 22, K.La Monte'as 15, E.Kairys (8 atk. kam., 8 išprov. praž.) 13, L.Kisielius (1/10 trit.) ir G.Sirutavičius po 11.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):