2014 04 23

„Juventus“ įveikė „Lietkabelį“ ir užsitikrino septintąją vietą LKL reguliariajame sezone

Pralaimėjimu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarųjį sezoną užbaigė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kovoję namuose ir 68:82 (12:19, 23:24, 17:22, 16:17) nusileidę Utenos „Juventus“ ekipai.
„Juventus“ krepšininkai
„Juventus“ krepšininkai / Algimanti Čižos/utenosjuventus.lt nuotr.

Ši nesėkmė dar neužkirto Panevėžio ekipai kelio į LKL atkrintamąsias varžybas. Algirdo Brazio auklėtiniai pateks į kitą etapą, jei Kėdainių „Nevėžio“ komanda pralaimės likusias rungtynes LKL čempionato reguliariajame sezone.

Rungtynes trimis taikliais baudų metimais pradėjo Mantas Kazonas – 3:0. Utenos krepšininkai netruko atsakyti atakų serija ir, įpusėjus pirmajam ketvirčiui, šeimininkai atsiliko – 5:13. Netrukus „Juventus“ padidino savo pranašumą ir iki dviženklio – 7:17. Tiesa, kėlinio pabaigoje šeimininkai šiek tiek atsitiesė – 12:19.

Antrajame kėlinyje ilgą laiką „Lietkabelio“ gretose taškus rinko tik Darius Griškėnas, tuo pasinaudodami uteniškiai nutolo – 16:32. Naštą iš D.Griškėno perėmus kitiems krepšininkams skirtumas tarp komandų sumažėjo – 26:36, tačiau „Juventus“ atsakė dar vienu spurtu – 26:41. „Lietkabelio“ situaciją, besibaigiant kėliniui, stabilizavo trys tritaškiai iš eilės – 35:43.

Ryano Olanderio ir Gorano Vrbanco pastangomis trečiojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ priartėjo prie varžovų – 41:45. Netrukus ekipas skyrė tik trys taškai – 44:47. Tiesa, per likusią ketvirčio dalį „Juventus“ spurtavo rezultatu – 18:8 ir kėlinį užbaigė pirmaudami dviženkle persvara – 52:65.

Lemiamame ketvirtyje „Juventus“ greitai nutolo – 52:68. Šeimininkai bandė atsitiesti ir po M.Kazono tritaškio ekipas skyrė devyni taškai – 61:70. Panevėžio ekipos viltis apie pergalę sudaužė uteniškių spurtas – 9:0, po kurio svečiai pergalės iš rankų nebepaleido. Panevėžiečiai pralaimėjo – 68:82.

„Lietkabelio“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Darrickas Leonardas, surinkęs 17 taškų, po 11 surinko Darius Griškėnas, Goranas Vrbancas ir Ryanas Olanderis, 10 – Ivanas Neliubovas.

Utenos ekipoje išsiskyrė A.J.Matthewsas, pelnęs 20 taškų, 14 – įmetė Aidas Viskontas, 13 surinko Gintautas Matulis, 11 – Karolis Petrukonis.

24-ąją pergalę 33-osiose rungtynėse iškovojo ir į trečiąją vietą pakilo šalies taurės laimėtojas Prienų "TonyBet" klubas, savo aikštėje 88:74 (22:13, 27:12, 22:18, 17:31) nugalėjęs dešimtojoje pozicijoje likusią Alytaus "Dzūkijos" (11 pergalių ir 23 pralaimėjimai) ekipą.

27 taškus nugalėtojams pelnė Vaidas Čepukaitis (16 atkovotų kamuolių), 19 – Gintaras Kadžiulis, 14 – Laimonas Kisielius, 11 – Mindaugas Lukauskis.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Edgaras Švelginas (18 tšk.), Eigirdas Žukauskas (15 tšk.), Vidmantas Sragauskis (12 tšk.) ir Giedrius Kurtinaitis (11 tšk.).

Vienuolikos ekipų turnyre pirmauja reguliariojo sezono nugalėtojo titulą užsitikrinęs vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" (16/2), lenkiantis čempiono titulą ginantį Kauno "Žalgirį" (14/5), o praėjusio sezono bronzos medalininkas Klaipėdos "Neptūnas" (13/5) smuktelėjo į ketvirtąją vietą.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):