2015 03 08

„Juventus“ LKL čempionate namuose įveikė iššūkį metusį „Nevežį“

LKL čempionate Utenos „Juventus“ (17/11) krepšininkai namuose 81:69 (25:9, 12:20, 19:16, 25:24) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (5/25) ekipą.
Arvydas Šikšnius
Arvydas Šikšnius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes 9 taškais iš eilės pradėjo „Juventus“ krepšininkai (9:0). Prabėgus beveik 4 minutėms pirmajame kėlinyje „Nevėžiui“ pirmuosius taškus pelnė Lukas Brazdauskis (9:2). Po Simo Buterlevičiaus tritaškio skirtumas išaugo iki dviženklio (12:2). Įpusėjus kėliniui svečiai turėjo 8 taškų deficitą (12:4). Thomasas Davisas įmetė 4 taškus paeiliui ir sumažino uteniškių persvarą iki 5 taškų (14:9). Likusias tris minutes taškus rinko tik „Juventus“ ekipa ir prieš antrąjį ketvirtį susikrovė 16 taškų pranašumą – 25:9.

„Nevėžio“ krepšininkai per 6 minutes surengė spurtą net 15:2 ir priartėjo prie aikštės šeimininkų (27:24). Po ilgos pertraukos „Juventus“ komandai taškus pelnė Nikita Barinovas (29:24). Tačiau kitoje atakoje dviem taškais su pražanga atsakė Roderickas Camphoras (29:27). 4 taškus iš eilės įmetė uteniškiai ir padidino skirtumą iki 6 taškų (33:37). Prieš ilgąją petrauką „Juventus“ turėjo 8 taškų pranašumą – 37:29

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis (42:34). Tada „Nevėžio“ krepšininkai surinko 6 taškus iš eilės ir priartėjo prie aikštės šeimininkų (42:40). Tačiau tuomet iniciatyvą perėmė „Juventus“ ekipa atsakydama 9 taškais paeiliui, kurie leido padidinti persvarą iki 11 taškų (51:40). T.Davisas po asmeninės pražangos užsidirbo techninę pražangą ir baigė savo pasirodymą (51:43). S.Buterlevičius ir Andrius Aleksandrovas apsikeitė baudų metimais (54:45). Po trijų kėlinių – 56:45.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Ryčio Biliarto dviem taškais (58:47). Dvitaškį pataikė Saulius Kulvietis (58:47). Įpusėjus kėliniui „Nevėžis“ atsilikinėjo 10 taškų (65:55), 12 taškų persvarą atstatė Egidijus Dimša (67:55). „Juventus“ toliau po truputį tolo (71:58), išlaikė dviženklį skirtumą (76:62) ir šventė pergalę – 81:69.

„Juventus“: E.Dimša (7/12 dvit., 11 atk. kam.) 15, E.Stanionis 13, S.Buterlevičius (9 atk. kam.) 12, N.Barinovas ir R.Broadusas (10 rez. perd.) po 11, A.Šikšnius 10.

„Nevėžis“: R.Camphoras (7/10 dvit., 10 rez. perd.) 18, M.Monroe (7 atk. kam.) 12, T.Davisas, J.Crawfordas (8 atk. kam.), R.Biliartas ir L.Brazdauskis po 8.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):