2015 03 25

Kauno „Žalgiris“ nusileido „Barcelona“ ekipai 72:83 ir jau nebepateks į kitą Eurolygos etapą

Aštuntą pralaimėjimą Eurolygos „Top 16” etape trečiadienį patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie atsisveikino su viltimis žengti į kitą turnyro etapą. Kauno klubas namuose 72:83 nusileido „Barcelona“ ekipai.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18)

Žalgiriečiai dar turėjo šiokių tokių teorinių šansų patekti į atkrintamąsias varžybas. Kauno komanda būtų žengusi toliau, jei būtų laimėjusi likusius tris mačus, o Atėnų „Panathinaikos“ patirtų tris nesėkmes. Tačiau pralaimėjimas „Barcelona“ ekipai panaikino ir šią galimybę.

E grupėje devynias pergales turinti „Barcelona“ užima antrą vietą, keturis kartus laimėjęs „Žalgiris“ – šeštas. Pirmąsias „Barcelona“ ir „Žalgirio“ rungtynes 89:72 laimėjo Katalonijos ekipa.

Kauno „Žalgiris“ priešintis Ispanijos čempionams sugebėjo tik pirmajame kėlinyje.

Kauno „Žalgiris“ priešintis Ispanijos čempionams sugebėjo tik pirmajame kėlinyje. Likusį laiką katalonai laikė rungtynių vadžias savo rankose. Žalgiriečiai padarė 15 klaidų prieš varžovų devynias, tačiau kiti statistikos rodikliai buvo apylygiai.

Per rungtynių didžiąją pertrauką buvo pagerbtas neseniai 70 metų jubiliejų šventęs legendinis žalgirietis Modestas Paulauskas, kurio marškinėliai buvo pakelti į „Žalgirio“ arenos palubes.

Rezultatyviausias „Žalgirio“ ekipoje buvo 26-ąjį gimtadienį šventęs Jamesas Andersonas, kuris pelnė 24 taškus ir pataikė keturis tritaškius. Artūras Milaknis pridėjo 12 taškų. Darius Songaila – 10.

Nugalėtojams 16 taškų surinko Alexas Abrinesas. Tiboras Pleissas pridėjo 14 taškų ir 7 atkovotus kamuolius. Tomas Satoransky surinko 12 taškų.

„Žalgiris“ pastarąjį kartą „Barcelona“ ekipą nugalėjo 2004 metų lapkričio mėnesį.

Tryliktojo turo rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai kovo 25 dieną žais namuose su Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) komandą, kurią išvykoje įveikė 70:68.

„Žalgiris“: J.Andersonas 24, A.Milaknis 12, D.Songaila 10 (5/8 dvit.), W.Cherry 6 (2 per. kam.), L.Lekavičius 5 (5 rez. perd.), R.Javtokas 5, S.Vene 3, A.Gudaitis 3, P.Jankūnas 2 (9 atk. kam.), E.Ulanovas 2, T.Dimša 0.

„FC Barcelona“: A.Abrinesas 16 (3/5 trit.), T.Pleissas 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), T.Satoransky 12 (4 rez. perd.), D.Thomas 11, A.Tomičius 11, J.C.Navarro 8, J.Doellmanas 4, B.Olesonas, M.Lampe ir B.Nachbaras po 2, M.Huertas 1.

Kauno „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18), 9 384 žiūrovai.

Dvitaškiai 17/34 (50 proc.) – 25/48 (52 proc.)
Tritaškiai 8/20 (40 proc.) – 7/15 (46 proc.)
Baudos 14/18 (77 proc.) – 12/16 (75 proc.)
Atkovoti kamuoliai 31 – 32
Perimti kamuoliai 5 – 6
Klaidos 15 – 9
Rezult. perdavimai 12 – 20
Blokuoti metimai 2 – 1

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 2 9 802:912

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18)

40 min. A.Tomičius pridėjo dėjimą. Per likusį laiką dvitaškį dar pataikė L.Lekavičius, tačiau Ispanijos čempionė įrodė pranašumą prieš Kauno klubą.

38 min. A.Milaknis ir J.C.Navarro apsikeitė dvitaškiais – 68:79.

37 min. J.Doellmanas laidojo „Žalgirio“ viltis – 66:77.

36 min. Penki iš eilės A.Milaknio taškai mažino skirtumą iki 9 taškų – 66:75.

35 min. A.Abrinesas ir vėl šaudė iš toli. R.Javtokas išprovokavo nesportinę A.Tomičiaus pražangą – 61:75.

34 min. A.Abrineso tritaškis vėl padidino ispanų atotrūkį – 60:72.

32 min. Po L.Lekavičiaus tritaškio ir D.Songailos dvitaškio skirtumas mažėjo iki devynių taškų – 60:69.

31 min. D.Thomas kėlinį pradėjo tritaškiu. D.Songaila atsakė dvitaškiu – 55:68.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ 53:65 (16:22, 17:20, 20:23)

30 min. E.Ulanovas mažino skirtumą. Po D.Songailos metimo skirtumas mažėjo iki dešimties taškų. J.Doellmanas kėlinį baigė dėjimu.

29 min. Ketvirtąjį kartą prasižengė R.Javtokas. T.Pleissas pataikė dvitaškį. P.Jankūnas pataikė du baudos metimus – 49:63.

27 min. Tris baudos metimus pataikė A.Abrinesas. Komandas skyrė 15 taškų. W.Cherry pataikė dvitaškį – 47:60.

26 min. Du baudos metimus iš trijų pataikė J.Andersonas. J.C.Navarro pataikė dar vieną tritaškį – 45:57.

25 min. R.Javtokas užsidirbo nesportinę pražangą. A.Tomičius realizavo baudos metimus. J.C.Navarro pataikė tritaškį – 43:54.

24 min. J.Andersonas smeigė dar vieną tritaškį. R.Javtokas mažino skirtumą iki šešių taškų – 43:49.

23 min. A.Tomičius sugrąžino dešimties taškų pranašumą ispanams – 38:49.

22 min. T.Satoransky taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio. J.Andersonas atsakė dar vienu tritaškiu – 38:46.

21 min. W.Cherry dvitaškiu pradėjo kėlinį. B.Nachbaras atsakė tuo pačiu – 35:44.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ 33:42 (16:22, 17:20)

20 min. Antrąjį tritaškį pataikė J.Andersonas. T.Pleissas ir vėl buvo taiklus. J.Andersonas dar pataikė du baudos metimus.

19 min. D.Thomo dvitaškis ir T.Storansky tritaškis sugrąžino „Barcelona“ ekipai dešimties taškų pranašumą. A.Abrineso dvitaškis dar labiau tolino ispanus – 28:40.

18 min. J.Andersonas baudos metimais mažino skirtumą iki penkių taškų – 28:33.

17 min. D.Songaila pelnė pirmuosius taškus – 26:33.

15 min. J.Andersonas pataikė tritaškį – 24:33.

14 min. Siimas-Sanderis Vene nutraukė „Žalgirio“ taškų tylą tolimu metimu. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir A.Abrinesas. J.Andersonas baudos metimais bandė mažinti skirtumą, bet taikliai atakavo ir M.Lampe – 21:33.

12 min. Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo vangiai ir leido katalonams surengti tris iš eilės sėkmingas atakas – 16:28.

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ 16:22

10 min. B.Olesonas ir T.Pleissas didino ispanų pranašumą. A.Gudaitis pataikė vieną baudos metimą.

9 min. Po D.Thomo metimo ispanai pirmavo trimis taškais – 15:18.

8 min. A.Milaknis baudos metimais persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai. T.Pleisso dvitaškis panaikino šį pranašumą – 15:16.

7 min. A.Gudaitis pasižymėjo dėjimu. T.Pleissas taip pat atidarė savo sąskaitą. T.Satoransky baudos metimais vedė į priekį „Barcelona“ ekipą – 13:14.

6 min. A.Milaknis pataikė pirmąjį šių rungtynių tritaškį – 11:10.

5 min. D.Thomas vėl išvedė ispanus į priekį – 8:10.

4 min. J.Andersonas lygino rezultatą, o W.Cherry vedė į priekį kauniečius, tačiau po T.Satoransky metimo rezultatas ir vėl buvo lygus – 8:8.

3 min. A.Tomičius išvedė katalonus į priekį – 4:6.

2 min. J.Andersonas lygino rezultatą – 4:4.

1 min. D.Thomas dvitaškiu atidarė ispanų sąskaitą. Tuo pačiu atsakė ir R.Javtokas. A.Tomičius nutildė „Žalgirio“ sirgalius dėjimu – 2:4.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Willas Cherry, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Artūras Milaknis, Jamesas Andersonas.