Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Pilipauskas po pirmojo LKL finalo mūšio: „Teisėjų klaidos įtakos rezultatui neturėjo“

Kęstutis Pilipauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kęstutis Pilipauskas
Šaltinis: krepsinis.net
0
A A

Ketvirtadienį itin dramatiškai startavo Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) finalo serija. Kova vyko iki paskutinės sekundės, todėl turbūt tradiciškai po intriguojančių rungtynių plačiai buvo diskutuojamas teisėjų darbas. Be to, kai kuriais arbitrų sprendimais viešai nepasitenkinimo neslėpė ir Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Iliasas Zourosas.

Specialistas iš Graikijos skundėsi, kad sprendimai skirtingose aikštės pusėse buvo traktuojami ne vienodai. Bent kelis kartus I.Zourosas pažymėjo skirtingą epizodų traktavimą ir išskyrė konkrečius epizodus.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Teisėjų asociacijos (TA) prezidentas bei FIBA komisaras Kęstutis Pilipauskas arbitrų darbą vertino normaliai ir pažymėjo, jog kolegų sprendimai neturėjo jokios įtakos rungtynių rezultatui.

„Klaidų galima rasti visą laiką“, – portalui Krepsinis.net teigė K.Pilipauskas.

LKF TA prezidentas tvirtino, kad nuolatinės sirgalių diskusijos dėl teisėjų darbo yra normalus dalykas, o galima pasidžiaugti tuo, kad situacija nėra tokia kaip Graikijoje, kur į aikštę skrieja įvairiausi daiktai.

„Dar negimė toks teisėjas, kuris patenkintų visų komandų aistruolius“, – juokavo FIBA komisaras.

Taip pat K.Pilipauskas tvirtino, jog rungtynėms vyko tokiu stiliumi, koks yra neparankus teisėjams.

– Kaip vertinate teisėjavimą pirmojoje LKL finalo dvikovoje? – Krepsinis.net paklausė K.Pilipausko.

– Manau, kad rungtynės buvo sunkios teisėjavimui, nes, mano akimis, abiejų komandų žaidimas buvo gana padrikas. Labai daug individualių veiksmų, kartais net sunkiai prognozuojamų. Didelis buvo ir pražangų kiekis. Be abejo, galbūt ne visos pražangos buvo skirtos ar neskirtos pakankamai tiksliai, bet klaidos tikrai neturėjo įtakos rungtynių rezultatui. Ypač ketvirtajame kėlinyje arbitrų sprendimai tikrai netrukdė klubams parodyti savo tikrąjį lygį. Iš patirties žinau, kad labai sunku teisėjauti tokio tipo susitikimui, kai komandos demonstruoja ne kiek gerą komandinį krepšinį, bet remiasi individualiais veiksmais. Buvo daug grumtynių po krepšiu, nereikalingų kontaktų. Galbūt ne visus juos pavyko užfiksuoti ar adekvačiai įvertinti.

– Teisėjų darbą kritiškai vertino „Žalgirio“ treneris I.Zourosas.

– Dar neskaičiau to žiniasklaidoje. Jei kritikavo, reikia atsižvelgti kaip kritikavo. Visgi tai jau LKL vadovybės rūpestis. Jie turi spręsti, ar treneris, viešai kritikuodamas arbitrų darbą, neperžengė savo kompetencijos ribų. Tai jau klausimas LKL vadovams – kaip jie prižiūri nuostatų vykdymą.

– Panašaus nepasitenkinimo teisėjų darbu galima tikėtis visos serijos metu?

– Oficialiai skundų dėl nepasitenkinimo teisėjais negavau. O tai, kad nepasitenkinimas yra sirgalių tarpe, yra normalu. Dar negimė toks teisėjas, kuris patenkintų visų komandų aistruolius.

– Kaip arbitrams pavyksta atlaikyti milžinišką spaudimą?

– Tokiose dvikovose teisėjauja teisėjai, kuriems tai ne pirmas sezonas ir tokio rango rungtynėse yra dirbę ne vienerius metus. Jie tiesiog įpratę atlaikyti sirgalių spaudimą. Gerai, kad jis neperžengia savo ribų ir padėtis nėra tokia, kokia Graikijoje, kur į aikštę skrieja plytos ar buteliai. Aišku, teisėjams galbūt nėra smagu girdėti įžeidžiančius žodžius, bet patyrę arbitrai sugeba nuo to atsiriboti ir jų negirdi.

– Ar prieš tokias svarbias rungtynes LKL čempionate nevyksta joks specialus teisėjų pasiruošimas ar pasitarimas?

– Centralizuotų specialių pasiruošimų prieš LKL grandų mūšius neorganizuojame. Kiekvienas teisėjas, manau, žino, kaip reikia ruoštis rungtynėms, ir turi savo metodiką. Mano nuomone, tai kiekvieno arbitro reikalas ir pareiga būti pasiruošusiam tokio pobūdžio mačui.

krepsinis.net
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek