2012 04 10

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės pateko į LMKL finalą

Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda tiesiausiu keliu pateko į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Sostinės ekipa antrose pusfinalio rungtynėse svečiuose 88:51 (20:17, 29:15, 14:13, 25:6) nugalėjo Šiaulių „Rūtos“ krepšininkes ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo rezultatu 2-0.
Rungtynių akimirka Vilniuje
Rungtynių akimirka Vilniuje / sportoakimirka.lt nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Vilnietės finale susikaus su daugkartinėmis šalies čempionėmis Kauno „Viči-Aistėmis“.

Šį sezoną „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa „Rūtos“ krepšininkes įveikė visus septynis kartus.

Šiose rungtynėse intriga išsilaikė tik pirmame rungtynių kėlinyje, kuriame pirmavo tai viena, tai kita komanda. Ketvirtį 3 tašku skirtumu laimėjo Vilniaus ekipa. Antrame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ suaktyvino gynybą, puolime taškus rinko Kristina Vengrytė ir Gintarė Petronytė ir po dviejų kėlinių sostinės klubas jau pirmavo 17 taškų.

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa išlaikė savo pranašumą ir toliau demonstravo užtikrintą žaidimą. Ketvirto kėlinio pradžioje sostinės klubas spurtavo 13-0 ir įgijo jau trisdešimties taškų persvarą. Galutinės teisėjo švilpukas paskelbė, kad „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa keliauja į finalą, o „Rūtos“ krepšininkės žais dėl trečiosios vietos.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė K.Vengrytė. Puolėja per 35 minutes pelnė 31 tašką (14/18 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė G.Petronytė. Vidurio puolėja per 27 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvitaškiai, 4/8 baudos), po krepšiais sugriebė 23 kamuolius, blokavo 4 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir vieną kamuolį perėmė.

Dvigubu dubliu pasižymėjo ir Sakellie Daniels. Gynėja pelnė 10 taškų (4/7 dvitaškiai, 2/2 baudos), atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 5 kamuolius.

Eglė Šniokaitė (4 per.) ir Greta Šniokaitė (6 per. ir 6 atk. kam.) įmetė po 10 taškų, Laima Rickevičiūtė – 3, Šarūnė Povilionytė, Vita Žilinskaitė ir Ieva Prėskienytė po 2.

„Rūtos“ komandoje Lidziya Panasiuk įmetė 15 taškų, o Sandra Baliutavičiūtė ir Volha Ziuzkova surinko po 9 taškus.