2014 03 26

„Kibirkštis“ ir „Sirenos“ pateko į Baltijos moterų krepšinio lygos finalo ketvertą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės patyrė pirmąją nesėkmę Baltijos moterų krepšinio Elito lygos B grupėje. Lietuvos klubas trečiadienį išvykoje nerezultatyviose rungtynėse 49:57 (12:19, 13:14, 12:8, 12:16) turėjo pripažinti Minsko „Horizont“ komandos pranašumą. Prieš savaitę baltaruses Vilniuje įveikusios 31-o taško skirtumu, „Kibirkšties-VIČI“ merginos išsaugojo pirmąją vietą grupėje. Abi šios ekipos pateko į Baltijos lygos finalo ketvertą.
Ieva Krastina
Ieva Krastina / Augusto Didžgalvio nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo vilnietės (5:4), tačiau netrukus baltarusės spurtavo ir išsiveržė į priekį (4:11). Po dešimties minučių kovos komandos skyrė 7 taškai (12:19). Antro ketvirčio pradžioje „Horizont“ krepšininkės išlaikė savo pranašumą, tačiau kėlinio viduryje po taiklių Ievos Krastinos ir Vitos Kuktienės metimų skirtumas sumenko iki 5-ių taškų (20:25). Tačiau perlaužti rungtynių eigos antrame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko. Po dviejų kėlinių ekipas skyrė 8 taškai (25:33).

Trečiajame kėlinyje po taiklaus I.Krastinos metimo ir dviejų Hollie Mershon baudų skirtumas buvo sumažėjęs iki 1 taško (34:35), tačiau Minsko krepšininkės iki kėlinio pabaigos padidino atotrūkį iki 4-ių taškų (37:41). Paskutinio ketvirčio viduryje „Horizont“ pranašumas pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklį (39:50). „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko pakeisti rungtynių eigos ir vilnietės patyrė pirmą nesėkmę šio sezono Baltijos moterų krepšinio lygoje.

„Kibirkštis“: Ieva Krastina 9, Rima Valentienė 8, Lina Pikčiutė (2/9 dvitaškiai, 11 atk. kam.) ir Ieva Šimkutė (3 blk.) po 6, Mantė Kvederavičiūtė ir Vita Kuktienė po 5, Sofija Aleksandravicius ir Hollie Mershon po 4, Greta Šniokaitė 2.

„Horizont“: Aleksandra Khomenčyk (12 atk. kam.) 20 taškų, Natallija Anufryjenka 13.

A grupės paskutinėse rungtynėse trečiadienį Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda savo aikštėje 68:65 (17:12, 22:19, 12:18, 17:16) įveikė nugalėtojos titulą ginančias Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) krepšininkes ir pateko į finalo ketverto turnyrą. Kelialapį į keturių stipriausių komandų turnyrą pelnė ir „Olimpia“.

Trys A grupės komandos surinko po keturias pergales. Pagal tarpusavio rungtynėse pelnytų ir praleistų taškų santykį pirmąją vietą užėmė „Hoptrans-Sirenos“ (+6), antrąją – „Olimpia“ (+1), o trečiąją – Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija, -7). Ketvirta liko čempionato nebaigusi Kijevo „Tim-Scuf“ (Ukraina) ekipa.

Trečiadienio rungtynių 5-ąją min. „Hoptrans-Sirenos“ atsiliko 3:7, bet po to laimėjo atkarpą net 14:0. Aikštės šeimininkės pirmąjį kėlinį laimėjo 17:12, o po antrojo kėlinio pirmavo 39:31. 29-ąją min. Nadežda Drozd išvedė viešnias į priekį 49:48. Bet į tai trečiojo kėlinio pabaigoje tritaškiu atsakė Gintarė Jasiunskaitė (51:49). Ketvirtajame kėlinyje „Olimpia“ krepšininkės keturis kartus buvo sumažinusios skirtumą iki minimumo, bet persverti rezultato joms taip ir nebepavyko.

„Hoptrans-Sirenos“: Milda Sauliūtė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 13, Santa Okockytė 12,Gintarė Jasiunskaitė ir Eglė Tarasevičiūtė po 11. Kornelija Balčiūnaitė atkovojo net 16 kamuolių.

„Olimpia“: Marija Filončik 14, N.Drozd ir Liubov Alioškina (13 atk. kam.) po 13, Julie Seabrook (10 atk. kam.) 10.

Baltijos moterų lygos pusfinalyje, kuris vyks balandžio 12 dieną, „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais su „Olimpia“ ekipa iš Baltarusijos. Kitame pusfinalio mače „Hoptrans-Sirenos“ grumsis su „Horizont“ ekipa. Planuojama, kad finalo ketvertas vyks Vilniuje.