2014 11 13

„Kibirkštis“ nugalėjo baltaruses ir iškovojo pirmą pergalę Europos taurėje

​Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės iškovojo pirmąją pergalę moterų Europos taurės varžybose. Lietuvos čempionės D grupės rungtynėse išvykoje 73:51 (21:8, 17:13, 16:21, 19:9) nugalėjo Minsko „Horizont“ ekipą iš Baltarusijos. Per dvejas rungtynes iškovojusios vieną pergalę vilnietės turnyro lentelėje dalinasi 2-3 pozicijas su Stambulo „Bešiktaš“ komanda iš Turkijos.
„Kibirkštis“
„Kibirkštis“ / bckibirkstis.lt nuotr.

Pirmą kėlinį puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ legionierė Chastity Reed, kuri įmetė 8 taškus iš eilės (10:4). Sėkmingas žaidimas puolime leido dominuoti viešnioms. Likus vienai minutei, po Vitos Gorobets dvitaškio, skirtumas tapo dviženklis (18:8), o su pirmo kėlinio sirena pataikiusi Daugilė Šarauskaitė jį dar labiau padidino (21:8).

Antrame kėlinyje ir toliau užtikrintai žaidė Vilniaus krepšininkės, kurios puikiai kovojo po krepšiais ir „lentą“ laiminėjo dvigubai (21/10). Sėkmingas D.Šarauskaitės ir Ievos Šimkutės žaidimas leido nutolti 15 taškų skirtumu (30:15), o ketvirčio pabaigoje pranašumas dar padidėjo (38:21).

Trečią kėlinį jau sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios pataikė tris tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų (41:31), o Vilniaus klubas paprašė minutės pertraukėlės. Vilniaus klubo pranašumas sumenko iki 4 taškų (46:42), tačiau paskutinėmis minutėmis „Kibirkšties-VIČI“ merginos vėl perėmė iniciatyvą, surengė kelias rezultatyvias atakas ir nutolo 12 taškų (54:42).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau lietuvės nenorėjo kautis iki paskutinių akimirkų. Kėlinio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės padidino skirtumą iki 17 taškų (63:46), o likus 3 minutėms – iki 21 (69:48). Lietuvos klubas šventė pirmą pergalę šio sezono Europos taurės turnyre (73:51).

„Kibirkštis“: D.Šarakauskaitė, Ch.Reed po 17, N.Hammonds (5 rez. per.) 16, I.Šimkutė (13 atk. kam.) 8.

„Horizont“: N.Anufrijenka 16,T.Troina ir N.Nadzežka po 7.

Kitose šio vakaro Europos taurės D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ 65:50 nepaliko vilčių Stambulo „Bešiktaš“ komandai.

I konferencijos D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Noginsko „Spartak“ (Rusija) 2 2 0 128:103 4
2. Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ 2 1 1 126:114 3
3. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 2 1 1 106:111 3
4. Minsko „Horizont“ (Baltarusija) 2 0 2 97:128 2