2015 02 20

Klaipėdos „Neptūnas“ krito jau LKF taurės ketvirtfinalyje

Trečiose LKF taurės ketvirtfinalio rungtynėse užsimezgė atkakli kova tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir „Šiaulių“ ekipų. Rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė šiauliečiams, kurie šventė pergalę 73:71 (17:14, 16:23, 20:16, 20:18).
Rungtynių akimirka / A. Venskaus nuotr.

Pusfinalyje „Šiaulių“ lauks Vilniaus „Lietuvos ryto“ iššūkis.

Iki rungtynių pabaigos likus 45 sek. Mindaugas Girdžiūnas šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus – 71:70, tačiau kitoje atakoje taškus pelnė Julius Jucikas – 72:71. Netrukus neptūniečiai nesurezgė rezultatyvios atakos ir laiką jau stabdė pražanga. Paskutinėmis sekundėmis pergalę dar galėjo išplėšti Vytautas Šarakauskas, tačiau jo tritaškis tikslo nepasiekė, o Martynui Mažeikai pataisyti metimo iš po krepšio nepavyko.

M.Mažeika „Neptūnui“ šiose rungtynėse surinko 20 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 13 taškų, Donatas Zavackas – 11-a.

Šiaulių ekipai Julius Jucikas pelnė 15 taškų. Po 13 taškų rinko Gintaras Leonavičius ir Rokas Giedraitis.

„Noriu pasveikinti vyrus Šiaulių vyrus, buvusius aikštėje, už tokią kovą. Šiemet pralaimėjome daug rungtynių gale, pratęsime, o šiandien gavome gerą emocijų užtaisą, kuris buvo visos komandos nuopelnas“, – sakė „Šiaulių“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

„Gal nebuvome nusiteikę, turėjome laiko ruoštis, žinojome varžybų svarbą, bet nebuvome tokie, kokie galime”, – sakė M.Mažeika, kuris buvo rezultatyviausias „Neptūno“ ekipoje.

Gal nebuvome nusiteikę, turėjome laiko ruoštis, žinojome varžybų svarbą, bet nebuvome tokie, kokie galime

„Buvo gera kova. Treneriai parengė labai gerą planą, pasiteisino gynyba, kai visi keitėmės ginamaisiais, ypač rungtynių pabaigoje. Jie nelabai išnaudojo savo aukštus žmones“, – sakė G.Leonavičius.

Po pralaimėjimo „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis neslėpė apmaudo:

„Labai apmaudu pralaimėti rungtynes, nes tai įspūdingas renginys ir norėjosi jame sudalyvauti iki galo. Nepavyko nusiteikti. Varžovai buvo visu žingsniu greitesni, jų akys labiau degė“.

LKF ketvirtfinalio dvikovą „Neptūno“ ir „Šiaulių“ komandos pradėjo aršia – taškas į tašką dvikova, tačiau šiek tiek geriau pirmojo kėlinio pabaigą sužaidė šiauliečiai ir išsiveržė į priekį – 17:14. Netrukus neptūnietis Justas Sinica smeigė antrąjį savo tritaškį ir išlygino rezultatą – 17:17, o dar po kelių akimirkų Klaipėdos krepšininkai jau buvo priekyje (29:26) ir į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 4 taškais – 37:33.

Per pirmus du kėlinius daugiau nei pusę komandos taškų (18) pelnė „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika. Jis pataikė 4 tritaškius iš 6, 1/1 dvit., 4/4 baudas, po krepšiais atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius.

Po atokvėpio minutėlių „Neptūnas“ spurtuoja 5:2 ir padidina persvarą iki 7 taškų – 42:35.

Visgi, po trečiojo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas – 53:53.

Ketvirtąjį kėlinį 2 taškais iš po krepšio pradėjo Vytautas Šarakauskas, netrukus nesportinę pražangą užsidirbo greitą neptūniečių ataką stabdęs „Šiaulių“ žaidėjas Rokas Giedraitis. Tai puikiai išnaudojo 2 baudas pataikęs ir kitoje atakoje iš vidutinio nuotolio taikliai į krepšį metęs Mindaugas Girdžiūnas. Po šių atakų „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 6 taškų – 59:53.

„Šiauliai“ ketvirtojo kėlinio viduryje po taiklaus Karolio Babkausko tritaškio išlygino rezultatą – 63:63.

Svarbią akimirką, iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, tritaškį pataikė ir „Neptūną“ į priekį išvedė Mindaugas Girdžiūnas – 69:66. Netrukus neptūniečiai prasižengė, dvi baudas pataikė „Šiaulių“ legionierius Ryanas Dee Olanderis ir du taškus pridėjo Rokas Giedraitis bei „Šiauliai“ persvėrė rezultatą – 70:69.

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) „Neptūnas“ su 23 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais užima antrąją vietą, o 11 pergalių iškovoję ir 15 nesėkmių patyrę „Šiaulių“ krepšininkai žengia septinti.

Uostamiesčio klubas šiame sezone laimėjo abu tarpusavio susitikimus – 90:80 Šiauliuose ir 70:68 Klaipėdoje.