2010 03 24

Kleiza ir „Olympiacos“ vos išnešė sveiką kailį (video)

Paskutinėse Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse antradienį gerai paprakaituoti turėjo Pirėjo „Olympiacos“ su Linu Kleiza. Graikų klubas pirmose serijos iki trijų pergalių rungtynėse namie vos ne vos 83:79 (18:19, 17:20, 25:15, 23:25) nugalėjo Tomo Pačėso treniruojamą lenkų Gdynės „Prokom“ ekipą.
L.Kleiza nugalėtojams pelnė 24 taškus
L.Kleiza nugalėtojams pelnė 26 taškus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Savo arenoje „Olympiacos“ pratęsė pergalių seriją iki 14-os iš eilės. Tiesa, Eurolygos atkrintamųjų varžybų debiutantai iš Lenkijos iš pradžių dvikovos favoritams kaip šlapiu skuduru per veidą užplojo – ėmė diktuoti savo ritmą ir po trijų minučių pirmavo 11:0.

Atsitokėję Pirėjo komandos krepšininkai stengėsi kuo greičiau pavyti varžovus ir tai jiems pavyko. Pirmo kėlinio pabaigoje L.Kleiza dvitašiu persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai 18:17, tačiau T.Pačėso auklėtiniai iniciatyvos taip lengvai neatidavė ir įpusėjus dvikovai vis dar pirmavo 35:39.

Aikštės šeimininkams po pertaukos vėl teko grumtis dėl kiekvieno aikštės centimetro – tik besibaigiant trečiam kėliniui „Olympiacos“ įgyjo apčiuopiamą persvarą – 60:51. Vis dėlto Gdynės komanda nekėlė baltos vėliavos ir likus žaisti minutę sumažino skirtumą iki 2 taškų – 80:78.

Milošo Teodosičiaus ranka nesudrebėjo metant baudų metimus ir „Olympiacos“, kaip ir tikėtasi, šventė pergalę. Aikštės šeimininkai prasčiau pataikė iš visų pozicijų, tačiau „Prokom“ įveikti graikų milžiną sutrukdė itin didelis klaidų skaičius. T.Pačėso auklėtiniai suklydo 20 kartų, tuo tarpu Pirėjo komanda – 11.

Nugalėtojų gretose aiškus lyderis buvo L.Kleiza. Lietuvis per 35 minutes pelnė 26 taškus (6/7 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir dukart suklydo. Iš viso jis surinko 28 naudingumo balus.

Jam gerai talkino M.Teodosičius – 21 taškas ir 6 rezultatyvūs perdavimai bei Joshas Childressas – 13 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai.

„Prokom“ ekipai 23 taškus pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Qyntelis Woodsas. 14 taškų pridėjo Ronnie Burrellas, 13 – Danielis Ewingas, 12 – Ratko Varda, 11 – Davidas Loganas.