2010 04 29

Kleiza, Jasikevičius ir Delininkaitis Graikijoje laukia atkrintamųjų kovų

Trečiadienį sužaisti paskutiniai Graikijos vyrų krepšinio pirmenybių reguliariojo sezono mačai ir paaiškėjo, kad į atkrintamąsias varžybas pateko trys iš keturių klubų, kurių gretose yra lietuvių.
Prie paskutinės „Olympiacos“ pergalės L.Kleiza pridėjo 12 taškų. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmenybių ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių reguliariojo sezono nugalėtojas ir čempiono titulą ginantis Šarūno Jasikevičiaus Atėnų „Panathinaikos“ (25 pergalės ir 1 pralaimėjimas) klubas susitiks su Atėnų „Panionios“ (12/14) ekipa.

Antrą vietą užėmusios Lino Kleizos Pirėjo „Olympiacos“ (23/3) komandos varžovai bus Salonikų „Aris“ (12/14) krepšininkai, o penktoje pozicijoje likęs Salonikų PAOK klubas (15/11) su Tomu Delininkaičiu dėl vietos pusfinalyje varžysis su ketvirtoje vietoje likusiu Atėnų „Panellinios“ (15/11) klubu.

„Panathinaikos“ krepšininkai trečiadienį svečiuose 80:60 (15:12, 21:23, 25:7, 19:18) nugalėjo šeštoje pozicijoje likusią Rodos „Kolossos VAP“ (14/12) ekipą.

15 minučių žaidęs Š.Jasikevičius pelnė 7 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 1 kamuolį ir trissyk prasižengė. Jis pataikė 1 tritaškį iš 2, 1 dvitaškį iš 3 bei realizavo abu baudų metimus.

Graikijos vicečempionai Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai reguliarųjį sezoną baigė pergale išvykoje po pratęsimo – 94:91 (22:24, 23:19, 17:17, 19:21, 13:10) – prieš „Panellinios“ penketuką.

L.Kleiza prie pergalės prisidėjo 12 taškų, 4 atkovotais ir 1 perimtu kamuolius bei rezultatyviu perdavimu. Per 24 su puse minutės (24:33) jis pataikė 2 tritaškius iš 4, 2 dvitaškius iš 5 ir abu baudų metimus.

Pergale reguliarųjį sezoną baigė ir Salonikų PAOK klubas. Varžovų aikštėje jis rezultatu 93:65 (32:21, 28:12, 24:15, 19:17) sutriuškino Larisos „Olympia“ (4/22) ekipą, kuri užėmė paskutinę vietą.

T.Delininkaitis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 13 taškų, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį. Per mažiau nei 17 minučių (16:47) jis pataikė po 2 tritaškius ir dvitaškius iš 4 bei realizavo visus 3 baudų metimus.

Devintą pergalę trečiadienį iškovojo ir dešimtoje pozicijoje keturiolikos ekipų turnyre liko bei į atkrintamąsias varžybas nepateko Martyno Mažeikos Atėnų AEK (9 pergalės ir 17 pralaimėjimų) komanda. AEK savo aikštėje rezultatu 64:63 (15:20, 17:9, 15:17, 17:17) įveikė „Ilisiakos AO“ (7/19), kuris liko devintas.

Mažiau nei 5 minutes (4:52) aikštėje praleidusio M.Mažeikos sąskaitoje – netaiklus vienintelis dvitaškis metimas ir klaida.

Pirmosios dvejos ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos gegužės 1 ir 3 dienomis.