2015 03 08 /18:42

Kone tobulai žaidęs „Lietuvos rytas“ nušlavė „Žalgirį“ – 93:66

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (23/4) krepšininkai LKL čempionate nustebino turbūt visus krepšinio sirgalius. Prieš kelias savaites LKF taurės finale Kauno „Žalgiriui“ (24/4) pralaimėję vilniečiai sekmadienį be vargo sutriuškino kauniečius ir iškovojo pirmąją tarpusavio pergalę šį sezoną – 93:66 (27:17, 25:8, 25:20, 16:21)
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynės prasidėjo kovingai ir „Žalgiris“ jas pradėjo kiek geriau, nors kamuolio nesaugojo nuo pat pradžių. Tik įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ pagaliau pavijo svečius (10:10), tačiau nuo šio epizodo šovė į priekį. Puikiai sužaista antroji ketvirčio dalis leido šeimininkams pirmauti 27:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ darė klaidą po klaidos, o „Lietuvos ryto“ snaiperiai pataikė kelis tritaškius ir ketvirčio viduryje vilniečiai pabėgo 41:22. „Žalgirio“ krepšininkai išvadų nedarė, niekaip nesustabdė vilniečių puolimo, o patys buvo visiškai sukaustyti. Prieš pat pertrauką rezultatas tapo dvigubas – 50:25.

Trečiojo ketvirčio pradžioje L.Lekavičius pataikė tritaškį, tačiau tada įsižaidė T.Leslie, porą sudėtingų tritaškių įmetė A.Juškevičius ir skirtumas tapo gėdingas – 62:32. Ketvirtojo kėlinuko metu „Lietuvos rytas“ kiek atsipalaidavo, tačiau tai rezultatui didelės įtakos nebeturėjo.

Po šių rungtynių LKL lyderiu išliko Klaipėdos „Neptūnas“ (25/4), tačiau „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ pralaimėjimų turi tiek pat, tačiau žaidė atitinkamai vieneriomis ir dvejomis rungtynėmis mažiau.

Prieš tai dukart iš eilės „Neptūnui“ pralaimėjęs „Žalgiris“ su klaipėdiečiais jau nebežais, o „Lietuvos rytas“ su jais susitiks dar du kartus. Vilniaus ir Kauno koamandos taip pat dar sykį sužais – abiems tai bus paskutinės reguliaraus sezono rungtynės.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (5/7 dvit., 9/11 baud.) 19, A.Juškevičius (2/2 dvit., 3/3 trit.) 14, M.Gecevičius (6 rez. perd.) 12, T.Leslie (3/8 dvit., 6 atk. kam.) 11, Ž.Janavičius (3/3 dvit., 6 rez. perd., 4 perimt kam.) 9, M.Lukauskis (4/4 dvit.) 8, M.Moseris 7, G.Orelikas 6, A.Valeika 4, B.Baronas 3, K.Lavrinovičius ir S.Jasaitis nežaidė.

„Žalgiris“: J.Andersonas (3/5 dvit., 2/4 trit., 5 klaid.) 16, S.S.Vene (3/4 trit.) 13, A.Milaknis (2/6 rit.) 10, W.Cherry, D.Songaila ir R.Javtokas (6 atk. kam.) po 6, P.Jankūnas 5, L.Lekavičius 3, T.Dimša 1, E.Ulanovas, V.Lipkevičius ir V.Kariniauskas taškų neįmetė.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 91:66 (27:17, 25:8, 25:20, 16:21)

8 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio S.S.Vene įmetė tris taškus – 62:87.

7 min. Vilniečiai kiek atsipailaidavo – W.Cherry antrą kartą įmetė du taškus su pražanga. 85:59.

6 min. Ž.Janavičius tęsė puikų pasirodymą – dar du taškai. Tritaškį įmetė A.Milaknis.

5 min. T.Leslie pataikė sudėtingą dvitaškį, jo tautietis W.Cherry atsakė puikiu prasiveržimu ir dviem taškais su pražanga. Bauda buvo taikli.

4 min. M.Gecevičius prametė du iš eilės tritaškius, tačiau tuo pačiu privertė varžovus dukart suklysti.

2 min. A.Valeika metė, nepataikė ir pats atsikovojo kamuolį bei pelnė dvitaškį. „Žalgirio“ atakas bent kiek palaikė J.Andersonas, kuris po pražangos sumetė baudas.

1 min. Po kauniečių klaidos greitoje atakoje galingai iš viršaus įkrovė M.Moseris. J.Andersonas pataikė tritaškį.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 77:45 (27:17, 25:8, 25:20)

10 min. Dar vienas tritaškis per rankas – įmetė A.Juškevičius – 74:40. Po J.Andersono baudų A.Juškevičius smeigė antrą tritaškį, tačiau J.Andersonas prieš pat ketvirčio pabaigą irgi įmetė iš toli – 77:45.

9 min. D.Songaila įmetė dvitaškį, G.Orelikas ir T.Dimša – po vieną baudos metimą.

8 min. Nesustabdomas A.Kavaliauskas išprovokavo dar vieną pražangą ir sumetė baudas. Sunkų metimą pataikė J.Andesonas – 67:37. B.Baronas – trys taškai.

7 min. G.Orelikas perėmė dar vieną kamuolį. A.Kavaliauskas pataikė du taškus su R.Javtoko pražanga ir pridėjo baudos metimą – 65:35.

6 min. A.Milaknis sumetė baudas, T.Leslie pataikė dar sykį – 60:32. Tritaškį įmetė S.S.Vene, A.Juškevičius atsakė dviem taškais – 62:35.

5 min. Aktyvi gynyba reikalavo aukų – per nepilnas 5 minutes vilniečiai surinko 5 komandines pražangas. „Žalgiris“ neturėjo nė vienos. R.Javtokas pataikė abi baudas. T.Leslie įmetė iš vidutinio nuotolio – 58:30.

4 min. „Žalgiriui“ pavyko pristabdyti „Lietuvos ryto“ puolimą, tačiau mobilią gynybą įveikti buvo labai sunku. M.Lukauskis perėmė antrą kamuolį. Areną ant kojų pakėlė A.Kavaliauskas – galingas „centro“ dėjimas – 56:28.

3 min. Iš toli pagaliau pataikė ir svečiai – taikliai metė L.Lekavičius.

2 min. M.Lukauskis įmetė lengvą dvitaškį, vilniečiai privertė A.Milaknį mesti sudėtingą tritaškį, tačiau „Žalgiris“ išlaikė kamuolį.

1 min. Trečiąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo klaida, tuo pačiu atsakė ir šeimininkai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 52:25 (27:17, 25:8)

„Lietuvos rytas“ per du ketvirčius pataikė 7 iš 10 tritaškių, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, „Žalgiris“ suklydo net 15 kartų ir įmetė vos 9 metimus iš 24.

10 min. P.Jankūnas pataikė abi baudas, į tai tolimu dvitaškiu iškart atsakė M.Gecevičius – 50:25. Pirmąją dalį M.Gecevičius užbaigė itin sudėtingu dvitaškiu.

9 min. Kauniečiams pagaliau pavyko sustabdyti šeimininkų ataką, tačiau užpulti patiems ne – pažeista 3 sekundžių taisyklė. 15-oji „Žalgirio“ klaida.

8 min. M.Gecevičiaus tritaškis ant kojų pakėlė visą „Lietuvos ryto“ areną. „Žalgiris“ vėl nepataikė, M.Moseris įmetė iš po krepšio, kauniečiai triuškinami – 48:22. Sutrikęs P.Jankūnas pataikė tik vieną baudą.

7 min. Nuostabi ataka. Po netaiklaus kauniečių metimo kamuolį sugriebęs M.Gecevičius pamatė toli į priekį nubėgusį M.Lukauskį, atliko perdvaimą ir pastarasis įmetė dvitaškį.

6 min. Dvi iš eilės J.Andersono klaidos. Amerikietis nespėjo išmesti kamuolio per 24 sek., o kitame epizode greitoje atakoje vienas prieš vieną neįveikė M.Gecevičiaus. Snaiperis privertė amerikietį sužingsniuoti.

5 min. Tritaškiu atsakė ir M.Moseris – 38:22. S.S.Vene nepataikė, o Ž.Janavičius įsmeigė tritaškį per esto rankas – 41:22.

4 min. S.S.Vene pataikė tritaškį metimą. „Žalgiris“ antrajame ketvirtyje turėjo 5 taškus ir 4 klaidas.

3 min. Po puikaus J.Andersono perdavimo S.S.Vene visiškai laisvas įmetė dvitaškį. Ir vėl klaida – greitoje atakoje T.Leslie vienas prieš vieną R.Javtoko neįveikė, bet kamuolys liko vilniečiams. Tik grįžęs į aikštę M.Gecevičius smeigė tritaškį – 35:19.

2 min. Kauniečiai suklydo ir 9-ąjį kartą. S.S.Vene nesugebėjo sustabdyti A.Kavaliausko, kuris šįkart pataikė abi baudas – 32:17.

1 min. T.Leslie ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu, „Žalgiris“ – klaida. Aštuntąja mače.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 27:17

10 min. D.Songaila sumetė baudas, A.Juškevičius įmetė tik antrąją. „Žalgiris“ turėjo beveik 24 sek. paskutinei atakai, tačiau L.Lekavičiaus tritaškis buvo netaiklus – 27:17.

9 min. Gana padrikoje atakoje T.Leslie surado visiškai laisvą po krepšiu atsidūrusį A.Valeiką – 21:15. Po netikslaus A.Milaknio perdavimo G.Orelikas smeigė tritaškį, M.Lukauskis perėmė kamuolį ir įmetė dar du lengvus taškus – 26:15.

8 min. Po tritaškį pataikė A.Juškevičius ir A.Milaknis, M.Gecevičius sumetė baudas – 19:15.

7 min. Į aikštę žengęs T.Leslie atliko gerą perdavimą A.Kavaliauskui, kuris įmetė iš po krepšio. D.Songaila pataisė J.Andersono metimą – 14:12.

6 min. Po M.Gecevičiaus perimto kamuolio greitoje atakoje J.Andersoną vienas prieš vieną įveikė M.Lukauskis – 10:10. Klaidos tęsėsi: A.Juškevičius perėmė kamuolį „Žalgiriui“ išsimetant iš užribio, tačiau suklydo G.Orelikas. Netrukus Adas perėmė dar vieną kamuolį ir pats pelnė taškus – 12:10.

5 min. Dvitaškį pataikė J.Andersonas, kitoje atakoje Ž.Janavičius perėmė kamuolį ir po jo perdavimo iš po krepšio įmetė G.Orelikas. Dvitaškiais apsikeitė J.Andersonas ir A.Kavaliauskas – 8:10.

4 min. Persvarą dvitaškiu su pražanga padidino baudos neįmetęs R.Javtokas. Dar vieną kamuolį perėmė E.Ulanovas, tačiau vilniečiai apsigynė ir lyderio vaidmens ėmęsis Ž.Janavičius įmetė dar kartą – 4:6.

3 min. A.Kavaliauskas prametė abi baudas, P.Jankūnas pataikė tolimą dvitaškį. Netrukus Ž.Janavičius pelnė pirmuosius šeimininkų taškus – 2:4.

2 min. Antra „Lietuvos ryto“ ataka baigėsi antruoju J.Andersono perimtu kamuolio, kitoje atakoje vilniečiai vėl suklydo.

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo svečiai, bet neįmetė. Vilniečių ataką nutraukė kamuolį perėmęs J.Andersonas. Pirmuosius mačo taškus metimu iš vidutinio nuotolio pelnė R.Javtokas.

„Žalgiris“: W.Cherry, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Andersonas, E.Ulanovas.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas.

„Žalgiris“ šį sezoną šventė visas tris pergales tarpusavio dvikovose. Pirmajame susitikime Vilniuje praėjusių metų spalį „Žalgiris“ laimėjo 84:82, šių metų sausį Kaune šeimininkai nugalėjo 91:77, o vasario pabaigoje LKF taurės finale Kaune „Žalgiris“ įveikė vilniečius 82:76.

Pastarosiose rungtynėse „Lietuvos rytui“ jau dirigavo naujasis komandos treneris Marcelo Nicola.

Įdomu, jeigu „Lietuvos ryto“ (22/4) krepšininkai laimės šį susitikimą, kartu su „Žalgiriu“ (24/3) ir šiuo metu LKL lyderiu Klaipėdos „Neptūnu“ (25/4) bus patyrę po keturis pralaimėjimus ir beveik susilygins. Po dviejų iš eilės pralaimėjimų uostamiesčio krepšininkams, „Žalgiriui“ šios rungtynės yra itin svarbios.

„Žalgiris“ rungtynes pasitinka praretėjusiomis gretomis – LKF taurės turnyre traumą patyrė ir iki šiol negali žaisti Artūras Gudaitis. Tuo tarpu vilniečių gretose jau pasveiko ir rungtyniauti gali Kšištofas Lavrinovičius.

„Lietuvos rytui“ mačas kiek sunkesnis bus dėl to, kad jau trečiadienį laukia „mirk-gyvenk“ rungtynės ULEB Europos taurės turnyre. Po lygiųjų Vilniuje su Izmiro „Pinar-Karsiyaka“ ekipa „Lietuvos rytas“ privalės nugalėti Turkijoje, kad tęstų kovas turnyre.

Kol kas visos trys rungtynės prieš Kauno klubą buvo sėkmingos Gediminui Orelikui ir Antanui Kavaliauskui, kai tuo tarpu Martynas Gecevičius vis prapuola. „Žalgirio“ gretose visose trijose tarpusavio dvikovose puikiai žaidė Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, tritaškių prisvaidė ir Artūras Milaknis.