2012 08 15 /20:51

Europos U-18 čempionato ketvirtfinalis pasiektas be pralaimėjimų: Lietuva – Ispanija 72:65

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė vienintelė Europos jaunių čempionate žengia be pralaimėjimų. Mūsų šalies krepšininkai įveikė Ispanijos komandą ir E grupėje užėmė pirmąją vietą.
Rungtynių akimirka / sportoakimirka.lt nuotr.

Lietuvos ir Ispanijos ekipos iki tarpusavio susitikimo nebuvo patyrusios pralaimėjimo, bet paskutiniajame antrojo etapo mače stipresni buvo šeimininkai, kurie šventė pergalę 72:65 (19:20, 16:11, 15:13, 22:21).

Poryt, penktadienį, lietuvių lauks ketvirtfinalio mačas. Su kuo teks kovoti, paaiškės tuomet, kai sužais visos rinktinės F grupėje.

A.Pliadžio nuotr./Rungtynių akimirka

Rungtynių eiga

Įpusėjus pirmajam kėliniui lietuviai tebuvo įmetę penkis taškus ir padarę tris klaidas iš eilės leido ispanams atitrūkti (5:12). Po A.Visocko paprašytos minutės pertraukėlės varžovai pataikė tritaškį ir skirtumas tapo dviženklis – 5:15. Tuomet lietuviai pelnė septynis taškus be atsako (12:15), o iki kėlinio pabaigos sumažino atsilikimą iki minimumo 19:20.

Antrasis ketvirtis klostėsi apylygiai – lietuviai iniciatyvos neįgijo, bet neleido varžovams atitolti daugiau nei taško skirtumu. J.Gintvainio tritaškis sugrąžino persvarą lietuviams 30:29, o nuaidėjus švilpukui jau pirmavo keturiais taškais – 35:31.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė ispanams net keturias minutes neleido pelnyti taškų ir įgijo aštuonių taškų pranašumą (38:31). Netrukus varžovai jį ištirpdė ir surengė spurtą 6:0 (38:37). Lietuviai sėkmingiau sužaidė trečiojo kėlinio pabaigą ir turėjo dar didesnį pranašumą nei po antrojo – 50:44.

Privertę klysti Ispanijos krepšininkus, šeimininkai įpusėjus lemiamam ketvirčiui tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose – 60:50. Situacija nepasikeitė ir per likusias minutes – persvara kiek sumažėjo, bet dar viena pergalė buvo iškovota – 72:65.

Mūsų šalies rinktinėje rezultatyviausiai žaidė 14 taškų pelnęs Augustinas Jankaitis. Po 13 taškų pridėjo Lukas Lekavičius ir Jokūbas Gintvainis, 11 – Rokas Gustys, Justo Tamulio sąskaitoje – 10 taškų.

Ispanijos rinktinėje išsiskyrė du lyderiai – po 12 taškų pelnė Oriolas Pauli ir Sebastianas Saizas.

„Manau, mūsų rinktinė dar neatsiskleidė ir gali parodyti dar geresnį rezultatą.  Prieš ketvirfinalį turėsime susisaukpti, bet manau mūsų komandai turėtų pasisekti“, – sakė Jokūbas Gintvainis, pelnęs 13 taškų.

„Sužaidėme geriausias rungtynes čempionate ir geromis nuotaikomis lauksime ketvirtfinalio. Džiugina laimėta kova dėl atšokusių kamuolių ir tai rodo, kad vaikinai buvo užsivedę ir žaidė kovingai“, – teigė treneris A.Visockas.

***

E grupėje  Arūno Visocko vadovaujama mūsų šalies komanda 77:68 įveikė Serbiją ir 74:50 nugalėjo Ukrainos bendraamžius.

Pirmajame etape lietuviai 81:71 palaužė italus, 92:63 sutriuškino danus ir po atkaklios kovos 71:66 nugalėjo Graikijos komandą bei B grupėje užėmė pirmąją vietą.