2010 11 26

Kšyštofui Lavrinovičiui – šios savaitės Eurolygos naudingiausio žaidėjo laurai

Abi Lietuvos ekipos Eurolygoje šią savaitę suklupo, tačiau pirmą kartą šį sezoną naudingiausiu pirmenybių turo krepšininku tapo iš Lietuvos kilęs krepšininkas.
K.Lavrinovičius buv naudingas ir rungtynėse Vilniuje
K.Lavrinovičius buvo naudingas ir rungtynėse Vilniuje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šeštajame ture lygių neturėjo Sienos „Montepaschi“ klubo aukštaūgis Kšyštofas Lavrinovičius. Puolėjas padėjo Italijos čempionams įveikti Šolė „Basket“ ekipą ir surinko net 36 naudingumo balus.

Rungtynėse su pajėgiausia praėjusio sezono Prancūzijos komanda K.Lavrinovičius žaidė kiek daugiau nei 26 minutes. Žaidėjas pelnė 23 taškus (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 6/8 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 10 pražangų bei sykį suklydo.

Nuo Brolio šią savaitę nedaug atsiliko 34 efektyvumo taškus į savo sąskaitą įsirašęs Vitorijos „Caja Laboral“ legionierius Stanko Baračas.

Į naudingiausiųjų penketą taip pat pateko 24 surinkęs Bojanas Bogdanovičius (Zagrebo „Cibona”) bei po 23 balus turintys Demondas Malletas (Šarlerua „Spirou“) ir Roko Leni Ukičius (Stambulo „Fenerbahce Ulker“).

Lietuviškų akcentų galima išvysti ir kitose statistikos kategorijose. Jau minėtas K.Lavrinovičius šeštajame ture buvo trečias pagal rezultatyvumą.

Tarp daugiausia kamuolių atkovojusių žaidėjų dar sykį pakliuvo Kauno „Žalgirio“ lyderis Paulius Jankūnas. Šįkart puolėjas sugriebė 11 kamuolių ir šioje kategorijoje liko trečias.

Į Vilniaus „Lietuvos rytą“ po 11 metų pertraukos grįžęs Šarūnas Jasikevičius atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir su Keremu Tunčeri (Stambulo „Efes Pilsen“) šioje grafoje pasidalijo 3–4 pozicijas.