2012 10 30

KTU tarptautinėje studentų krepšinio lygoje po pratęsimo pralaimėjo Talino studentams

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai pirmąsias šiemet įkurtos Tarptautinės studentų krepšinio lygos (TSKL) rungtynes pradėjo nesėkme. Kaune vykusioje dvikovoje KTU komandai iki pergalės prieš Talino technikos universiteto (TTU) studentus pritrūko labai nedaug – pralaimėta tik po pratęsimo – 79:82 (18:8, 22:17, 10:15, 18:28, 11:14).
KTU krepšinio rinktinė
KTU krepšinio rinktinė / KTU krepšinio rinktinės nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Juolab, kad kauniečiai rungtynes pradėjo galingai ir jau po pirmojo kėlinio atitrūko dviženkle taškų persvara – 18:8. Vytauto Pliaugos vadovauja studentiška ekipa, kurioje nežaidė nė vienas LKL ar NKL žaidėjas, į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 15 taškų skirtumu – 40:25.

Deja, antroje rungtynių pusėje kiek sėkmingiau sužaidę svečiai, sugebėjo išplėšti pratęsimą, o jame paskutinėmis akimirkomis iškovojo ir pergalę.

KTU komandai Kęstutis Dmitrijevas pelnė 18 taškų, Gytis Venclovas – 16 (10 atk. kam.), Deivydas Baika – 14, Mindaugas Jakštas – 10, Edgaras Staniukaitis – 9.

Talino technikos universiteto ekipą į pergalę vedė Kiuras Akenpargas (23 tšk.), Moosesas Kaja (16 tšk.), Andrew Arnoldas (14 tšk.) ir Jaanas Puidetas (10 taškų).

„Vyko tikrai galingos kautynės. KTU krepšininkai mėgėjai, o ne profesionalai su Talino atstovais, kurių keli žaidėjai rungtyniauja Baltijos krepšinio lygoje, kovėsi lyg dievai. Manau, kad pirmosios rungtynės pavyko, tik pabaigoje pritrūko šiek tiek sėkmės“, – iškart po dvikovos kalbėjo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) generalinis sekretorius Jonas Kurševičius.

KTU trenerio Vytauto Pliaugos nuomone, jo vadovaujamiems vaikinams pritrūko šiek tiek jėgų, patirties bei sėkmės.

„Pagrindiniai mūsų žaidėjai pavargo, o tuo pasinaudojo Talino studentai. Nepaisant pralaimėjimo, noriu padėkoti vyrams už kovingumą ir atsidavimą. Jie tikri šaunuoliai, kovėsi iš širdies“, – teigė KTU treneris.

Trečiadienį į TSKL pirmenybes įsilies ir kita Lietuvos ekipa – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Vilniečiai su tais pačiais Talino atstovais 18.30 val. žais savo arenoje (Saulėtekio al. 28, Vilniuje).

Iš viso šiose pirmenybėse prašymus dalyvauti pateikė 22 komandos. Lietuvos ekipos teritoriniu principu dalyvauja A pogrupyje kartu su Talino, Kaliningrado ir Sankt Peterburgo universitetų komandomis.

„Džiaugiuosi, kad studentai pereina į naują etapą. Galėsime pažiūrėti savo lygį ir tai bus postūmis tobulėti bei progresuoti. Jei pavyks šis projektas, tuomet lyga žada plėstis: galėtų pasijungti net Japonijos, Kinijos ir daugelis Europos šalių“, – sakė spalio 20 dieną Maskvoje (Rusija) oficialiame lygos atidaryme dalyvavęs J. Kurševičius.

Anot jo, pirmas sezonas mūsų komandoms – VGTU ir KTU – tarptautinėje lygoje būtų eksperimentinis ir padėtų dar labiau sustiprėti. Tai tarsi tramplinas į platesnius vandenis. Be to, jei Lietuvos ekipoms gerai sektųsi, tuomet yra galimybių finalinį ketvertą rengti Kaune arba Vilniuje.