2009 02 05

LeBronas geresnis už Kobe? (video)

LeBronas Jamesas trečiadienį pelnė 52 taškus ir padėjo „Cleveland Cavaliers“ ekipai išvykoje 107:102 įveikti „New York Knicks“. Be to, jis pasiekė 21-ą karjeroje trigubą dublį.
L.Jamesas Niujorke pasiekė 21-ą karjeroje trigubą dublį
L.Jamesas Niujorke pasiekė 21-ą karjeroje trigubą dublį. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjus vos porai dienų nuo įspūdingo „Los Angeles Lakers“ lyderio Kobe Bryanto pasirodymo Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje – 61 taškas – kita NBA žvaigždė L.Jamesas sukūrė kai ką panašaus.

Tiesa, jis pelnė tik 52 taškus, tačiau pelnė trigubą dublį. Savo sezono rezultatyvumo rekordą pasiekęs „kavalierių“ talentas dar pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių. Paskutinį kamuolį jis sugriebė likus žaisti vos porą sekundžių iki rungtynių pabaigos.

Reuters/Scanpix nuotr./Minkatas nusileidimas ant operatoriaus kelių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Minkštas nusileidimas ant operatoriaus kelių

„Neinu į aikštę dėl statistikos rodiklių. Tiesiog žaidžiu, – kalbėjo vien per ketvirtą kėlinį 20 taškų įsūdęs L.Jamesas. – Net negalvojau, kad taip nutiks – surinksiu 50 taškų ir dar pelnysiu trigubą dublį.“

Įdomu, kad Klivlando komandos lyderis tapo pirmuoju krepšininku nuo 1975 metų, pelniusiu trigubą dublį ir surinkusiu 50 taškų. Tuomet tokiu pasirodymu galėjo pasigirti legendinis Kareemas Abdul-Jabbaras.

Gana įtemptoje dvikovoje pergale pasirūpino L.Jamesas ir Žydrūnas Ilgauskas. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę jų dėka svečių pranašumas šoktelėjo iki 4 taškų – 104:100. Iš viso lietuvis per 29 minutes pelnė 15 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Vidurio puolėjas pataikė vienintelį tritaškį, 4 dvitaškius iš 12, 4 baudų metimus iš 6.

„Liūdniausia tai, kad LeBronas pasakė, jog pelnyti 61 tašką nėra sunku. Jam daug svarbiau buvo trigubas dublis. Kobe to nepadarė“, – guodėsi po pralaimėjimo „Knicks“ treneris Mike'as D'Antoni.