2015 04 27

LeBronas Jamesas po penkerių metų pertraukos išvedė „Cavaliers“ į NBA ketvirtfinalį

Sekmadienį paaiškėjo antroji 2014-2015 metų NBA sezono ketvirtfinalio dalyvė – ja tapo „Clevelend Cavaliers“. 27 taškus pelniusio LeBrono Jameso vedama ekipa 101:93 (29:19, 28:17, 13:25, 31:32) įveikė „Boston Celtics“ bei į stipriausių NBA komandų aštuonetą prasibrovė po penkerių metų pertraukos. Klyvlendo krepšininkai seriją iki keturių pergalių laimėjo triuškinamu rezultatu 4:0.
Lebronas Jamesas (dešinėje)
Lebronas Jamesas (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pergalės ištroškę „Cavaliers“ tvarkyti reikalus suskubo dar pirmoje rungtynių dalyje. Įpusėjus ketvirčiui jie jau pirmavo 10 taškų (18:8). Klyvlendo ekipą traukė sėkmingai žaidę Timofejus Mozgovas (per pirmąsias 14 minučių pelnė 10 taškų) bei L.Jamesas. Baigiantis antrajam kėliniui „karalius“ L.Jamesas galingai įkrovė kamuolį į krepšį ir padėjo „Cavaliers“ susikrauti rekordinę 21 taško persvarą – 57:36.

Po pertraukos taškų badą kentę „Cavaliers“ (per pirmąsias 5 minutes pelnė vos 4 taškus) pranašumą kiek iššvaistė ir trečio ketvirčio pabaigoje jis tapo vienženklis – 70:61. Vis dėlto arčiau „Celtics“ nepriartėjo: Kylie Irvingo ir L.Jameso taškai sukūrė solidų pranašumą, kurio „Cavaliers“ neiššvaištė iki susitikimo pabaigos.

Rungtynių metu traumą patyrė vienas Klyvlendo ekipos lyderių Kevinas Love'as. Kol kas nežinoma, kurį laiką puolėjas negalės padėti komandai.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 27 (9/17 dvit., 1/7 trit., 6/10 baud., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kld.), Kyrie Irvingas 24 (11 atk. kam.), Imanas Shumpertas 15 (8/8 baud., 10 atk. kam., 3 blk.), Timofejus Mozgovas 12 (11 atk. kam., 3 blk.), J.R. Smithas 8.

„Celtics“: Isaiah Thomasas (12/12 baud., 9 rez. perd.) ir Jaredas Sullingeris (11 atk. kam.) - po 21, Avery Bradley 16, Marcusas Smartas 11, Tyleris Zelleris 8.