2014 05 04

NBA: lemiamame mūšyje Jonas Valančiūnas nieko įspūdingo nenuveikė, „Nets“ paskutinėmis akimirkomis palaužė „Raptors“

Sekmadienio vakarą NBA lygoje lemiamas, septintąsias, ketvirtfinalio serijos rungtynes žaidė „Toronto Raptors“ ir „Brooklyn Nets“ klubai. Visas rungtynes besivejančiojo vaidmenyje buvęs „Raptors“ klubas paskutiniame ketvirtyje kovojo dėl pergalės, tačiau komandai pritrūko sėkmingo K.Lowry metimo. „Nets“ triumfavo, o „Raptors“ su Jonu Valančiūnu sezonas jau baigėsi.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Toronto Raptors“ – „Brooklyn Nets“ 103:104 (28:26, 25:35, 20:20, 30:23)

„Nets“ užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmavo didžiąją rungtynių dalį. Į lemiamą kovą „Raptors“ sukilo paskutiniame ketvirtyje. Tai davė apčiuopiamų vaisių, tačiau ne išsvajotą kelialapį į pusfinalį. Lemiamas metimas, likus šešioms sekundėms iki rungtynių pabaigos, buvo patikėtas K.Lowry, tačiau jis buvo nesėkmingas ir rankas į viršų kėlė „Nets“.

Labiau patyrę „Nets“ krepšininkai nugalėjo jaunystės kupiną „Raptors“ kariauną serijoje iki keturių pergalių 4:3 ir pusfinalyje susitiks su „Miami Heat“.

Puikiai atkrintamąsias kovas pradėjęs Jonas Valančiūnas lemiamose rungtynėse nežibėjo. Lietuvis per 27 minutes pelnė tris taškus, atkovojo penkis kamuolius, kartą blokavo varžovo metimą ir kartą prasižengė.

Į „Raptors“ krepšį J.Johnsonas įmetė 26 taškus, 17 taškų pridėjo M.Thorntonas.

„Raptors“ ekipoje rezultatyviausias buvo 28 taškus pelnęs K.Lowry, 20 taškų surinko A.Johnsonas, 18 – D.DeRozanas.

Pirmąjį mačą savo arenoje „Raptors“ ekipa varžovams pralaimėjo 87:94, o antrąsias rungtynes laimėjo 100:95. Trečiajame ketvirtfinalio mače savo arenoje „Nets“ varžovus įveikė 102:98, tačiau ketvirtąsias rungtynes pralaimėjo 79:87. Penktajame serijos susitikime Toronte 115:113 vėl pajėgesni buvo aikštės šeimininkai, o šeštąsias serijos rungtynes 97:83 laimėjo jau namuose žaidusi „Nets“ komanda.

Ketvirtasis  kėlinys: „Raptors“ – „Nets“ 103:104

12 min. „Raptors“ paskutinę minutę sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Likus žaisti 25 sek. baudos metimus metė D.Williamsonas – pataikė vieną iš dviejų – 99:102. Liko 22 sekundės ir kamuolys „Raptors“ rankose. Dvitaškį pataikė K.Lowry. Komandas skyrė tik vienas taškas – 101:102. Liko 16 sek. Pražanga prieš S.Livingstoną. Pataikė abu baudos metimus – 101:104. Liko 13 sek. Kamuolys „Raptors“ rankose. T.Rossas pataikė dvitaškį – 103:104. Liko 8 sekundės. Kamuolį iš „Nets“ perėmė T.Rossas. „Raptors“ turėjo šešias sekundes. Lemiamas metimas buvo patikėtas K.Lowry, bet krepšininkas net neišmetė kamuolio. „Nets“ apsigynė.

10 min. „Nets“ pasiekė šimto taškų ribą – 95:100.

9 min. Po D.DeRozano pražangos J.Johnsono taiklaus baudos metimo komandas ir vėl skyrė 9 taškai. Iki rungtynių pabaigos liko mažiau nei 4 minutės. Du K.Lowry baudos metimai ir dvitaškis sumažino skirtumą iki penkių taškų – 93:98.

7 min. D.DeRozanas sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų – 89:97.

6 min. „Nets“ atsakė dvitaškiu ir tritaškiu bei susigrąžino dešimties taškų pranašumą. Į aikštę sugrįžo Jonas Valančiūnas – 87:97.

5 min. Šeštąją pražangą gavo A.Johnsonas, o K.Garnettui buvo įrašyta techninė pražanga. D.DeRozanas baudos metimu sumažino atsilikimą iki 7 taškų. K.Lowry dvitaškis sumažino skirtumą iki penkių taškų – 85:90.

3 min. „Nets“ tik didino savo pranašumą. K.Lowry tritaškis sugrąžino viltį šeimininkams – 82:90.

1 min. Pirmuosius kėlinio taškus pelnė D.DeRozanas. M.Thorntonas atsakė tritaškiu ir tapo rezultatyviausiu „Nets“ žaidėju. Penktą kartą prasižengė P.Pierce'as – 75:86.

Trečiasis kėlinys: „Raptors“ – „Nets“ 73:81 (28:26, 25:35, 20:20)

12 min. „Raptors“ kėlinį užbaigė pakilia nata – tritaškį su sirena pataikė D.DeRozanas. Jonas Valančiūnas per 25 minutes pelnė 3 taškus, atkovojo 5 kamuolius, kartą blokavo varžovo metimą ir kartą prasižengė.

9 min. G.Vasquezas taip pat užsidirbo ketvirtą pražangą. „Raptors“ ir toliau atsiliko dešimčia taškų. C.Hayesas pakeitė Joną Valančiūną – 65:75.

8 min. Dvi iš eilės sėkmingos „Nets“ atakos ir skirtumas vėl buvo dešimt taškų. – 63:73.

6 min. J.Valančiūnas atkovojo dar vieną kamuolį, o K.Lowry tritaškis sumažino atsilikimą iki šešių taškų. T.Rossas prasižengė ketvirtą kartą – 63:69.

4 min. Jonas Valančiūnas pelnė pirmuosius savo taškus su pražanga. Trys taškai ir keturi atkovoti kamuoliai lietuvio sąskaitoje  – 59:67.

3 min. Po D.DeRozano klaidos D.Williamsas didino „Nets“ pranašumą iki 10 taškų. Jau penktoji Amiro Johnsono pražanga ir „Raptors“ prarado savo rezultatyviausią žaidėją. – 55:67.

1 min. Trečią kėlinį pradėjo T.Rosso dvitaškis. A.Johnsonas prasižengė ketvirtą kartą – 55:63.

Antrasis kėlinys: „Raptors“ – „Nets“ 53:61 (28:26, 25:35)

12 min. M.Thorntono tritaškis išvedė „Nets“ į priekį devyniais taškais. K.Lowry išprovokavo dvi varžovų pražangas ir įmetė tris baudos metimus. Jonas Valančiūnas per du kėlinius sužaidė 14 minučių, per kurias atkovojo du kamuolius, vieną kartą blokavo varžovo metimą ir kartą prasižengė. – 53:61.

10 min. Trečiąją pražangą užsidirbo D.Williamsas, o T.Rossas sumetė baudos metimus. A.Johnsono tritaškis sumažino atsilikimą iki trijų taškų. Jonas Valančiūnas sugrįžo į aikštę – 50:53.

9 min. Komandos apsikeitė pražangomis ir tiksliais baudų metimais – 49:46.

7 min. A.Johnsonas pataikė dvitaškį ir jau turėjo 14 taškų savo sąskaitoje. K.Lowry tolimas tikslus metimas mažino persvarą iki trijų taškų – 44:47.

6 min. J. Salmonsas tritaškiu mažino „Raptors“ atsilikimą. F.Livingstonas dvitaškiu didino „Nets“ atotrūkį.  – 39:46.

5 min. „Nets“ jau turėjo penkių taškų persvarą. Trečią kartą prasižengė K.Lowry. P.Pattersonas pakeitė J.Valančiūną – 34:39.

4 min. „Nets“ sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. G.Vasquezas greitai susirinko tris pražangas ir sėdo ant suolo. Rezultatą išlygino ir persvėrė K.Garnettas – 34:35.

2 min. J.Valančiūnas atkovojo antrą kamuolį. D.DeRozanas toliau didino šeimininkų pranašumą – 32:28.

Pirmasis kėlinys: „Raptors“ – „Nets“ 28:26

12 min. Pirmąjį kėlinį užbaigė P.Pierce'o tritaškis. Pirmajame kėlinyje J.Valančiūnas žaidė penkias minutes, per kurias atkovojo vieną kamuolį, atliko vieną bloką ir vieną kartą prasižengė.

9 min. Jonas Valančiūnas sugrįžo į aikštę, pakeisdamas D.DeRozaną. Ir tuoj pat prasižengė. Po G.Vasquezo dvitaškio šeimininkai jau turėjo šešių taškų pranašumą – 26:20.

8 min. A.Johnsonas išlygino rezultatą, o D.DeRozanas išvedė šeimininkus į priekį. Po A.Johnsono dvitaškio „Raptors“ pirmavo trimis taškais – 22:19.

7 min. Joną Valančiūną pakeitė P.Pattersonas. T.Rossas išlygino rezultatą Toronto komandos naudai. Tačiau D.Williamsas ir vėl į priekį išvedė „Nets“ – 16:18.

5 min. Rezultatą išlygino A.Johnsonas. J.Johnsonas greitai vėl išvedė Bruklino komandą į priekį, tačiau K.Lowry baudos metimais vėl lygino rezultatą – 12:12.

3 min. Paulas Pierce'as rungtynes pradėjo tritaškiu. Dar vienas „Nets“ tritaškis ir „Raptors“ jau atsiliko šešiais taškais. Dvitaškiu su pražanga atsakė T.Rossas. Pirmąjį kamuolį atkovojo J.Valančiūnas – 2:6.

Startinis „Raptors“ penketas: Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas, Kyle'as Lowry, Terrence'as Rossas ir DeMaras DeRozanas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius