Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietkabelio“ treneris Algirdas Brazys: „Buvome verti žaisti atkrintamosiose varžybose“

Treneris Algirdas Brazys
kk "Lietkabelis" / Treneris Algirdas Brazys
Šaltinis: LKL.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį startuoja Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosios varžybos, kuriose nebus Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkų, tik paskutinę akimirką likusių už ketvirtfinalio borto.

„Mes tikrai neblogai žaidėme ir, sakyčiau, buvom verti žaisti atkrintamosiose varžybose. Priežasčių gali surasti visokiausių – ieškai ir galvoji. Bet patys suprantate, trūko tik vieno taško. Kažko nepadarėme, kažkas nepasisekė. Na, yra kaip yra. Toks jau gyvenimas. Bet  visas sezonas „Lietkabeliui“ buvo sėkmingas. Tai gana didelis žingsnis į priekį, galvojant tiek apie patį krepšinį, tiek apie suinteresuotumą bei krepšinio atsigavimą Panevėžyje. Žinoma, norisi, kad būtų kuo geriau, bet manau, kad šiame sezone padaryta tikrai nemažai“, – „Žinių radijo“ laidoje „LKL dienoraštis“ kalbėjo „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Algirdas Brazys.

Taip, klubai, ir ne tik Lietuvos, daro didelę klaidą. Vadovai galbūt įsivaizduoja komandą vienaip ir komandą pradeda komplektuoti patys. Po to susiranda trenerį, kuris pakliūva į tokią dvigubą situaciją.

– Ar jau dėliojate planus ateinančiam sezonui?

– Minčių yra visokiausių. Teko susitikti ir su klubo vadovais. Komandos tikslai gana rimti ir įdomūs. Tai ne vienadienė ar vienerių metų programa. Ji numatyta mažiausiai trejiems metams. Galvojama ir apie krepšinio gaivinimą Panevėžyje, ir ne tik apie LKL. Svarstomos perspektyvos žaisti VTB lygoje. Ir tos kalbos gana realios. Mus, kaip trenerius, tokie dalykai, žinoma, domina. Jeigu viskas klostysis taip, kaip planuojama, Panevėžio perspektyva tikrai yra gana gera. 

– O jūs pats „Lietkabelyje“ liksite?

– Buvome pasirašę sutartį iki šio sezono pabaigos. Dabar kalbėjomės su klubo vadovybe, bet kol kas dar nežinome, kur žaisime. Nuo to priklausys ir trenerių situacija, taip pat ir žaidėjų. Čia yra daug niuansų. Bet drauge su sūnumi Mindaugu (Mindaugas Brazys – trenerio asistentas – red.) neatmetame galimybės toliau tęsti darbą „Lietkabelyje.“ Ateitis parodys.

– Jeigu liksite, turėsite pranašumą, lyginant su šiuo sezonu?

– Taip, klubai, ir ne tik Lietuvos, daro didelę klaidą. Vadovai galbūt įsivaizduoja komandą vienaip ir komandą pradeda komplektuoti patys. Po to susiranda trenerį, kuris pakliūva į tokią dvigubą situaciją. Jis nori dirbti, gauna sutartį, bet yra krepšininkų, kurie pagal trenerio viziją galbūt tai komandai visai netinka. Todėl būna savotiška trintis tarp klubo vadovybės, trenerių ir tarp žaidėjų. Aš galvoju, kad klubai pirmiausia turi pasirašyti sutartį su treneriu ir jis turi formuoti komandą pagal savo viziją. Kai mes lapkričio mėnesį  pradėjome dirbti, nei žaidėjų pažinojau, nei žinojau jų galimybių.

Po Naujųjų metų komandą paliko daug legionierių, pasveiko lietuviai, komandą papildė nauji žaidėjai, kurių mes norėjome. Kai atsiranda tarpusavio ryšis, supratimas, būna ir rezultatai. Tai labai svarbu, kai galvojama apie ateitį. Jeigu būtume dirbę Panevėžyje nuo pat pradžių, galbūt viskas būtų buvę kitaip. Nereikia norėti, kad per vienerius metus „Lietkabelis“ taptų superkomanda. Manau, kad jau įrodėme, jog galime kautis su geriausiomis Lietuvos ekipomis kaip lygus su lygiais.

Mes tikrai neblogai žaidėme ir, sakyčiau, buvom verti žaisti atkrintamosiose varžybose. Priežasčių gali surasti visokiausių – ieškai ir galvoji. Bet patys suprantate, trūko tik vieno taško. Kažko nepadarėme, kažkas nepasisekė.

– Startuoja LKL ketvirtfinaliai. Kuri pora jums atrodo įdomiausia, kuri netikėčiausia ir ko iš jų tikitės?

– Trys poros yra įdomios. Jeigu kalbėsime apie „TomyBet“ ir „Juventus“ porą, uteniškiai demonstruoja gerą sportinę formą. O Prienų  7–8 žaidėjams atlaikyti visą sezoną ir siekti aukščiausių tikslų labai sunku. Labai daug priklausys nuo to, ar visi jie sveiki ir kokios būklės jie pasieks šitą atkrintamųjų varžybų stadiją. „Juventus“ turi gana ilgą suoliuką, paskutiniu metu jie tokie „užsivedę“. Tai labai įdomi pora. 

Jau nekalbant apie „Neptūną“ ir „Šiaulius“. Šiauliečiai pastaruoju metu demonstruoja tikrai labai gerą žaidimą, o „Neptūno“ kreivė po pergalės prieš „Žalgirį“ eina žemyn, žaidėjai atrodo pavargę, nežinau, ar fiziškai, ar psichologiškai. Šioje poroje taip pat įdomi intriga. Net negalėčiau pasakyti, kas turi pranašumą. „Lietuvos rytas“ su „Nevėžiu“ – čia nėra ką kalbėti.

„Žalgiris“ su „Pieno žvaigždėmis“. „Žalgiris“ bet kokiu atveju yra „Žalgiris“. Būna dienų, kai ekipa gali prasčiau sužaisti, pralaimėti. Bet kai ateina toks svarbus momentas ir treneriai, ir žaidėjai būna nusiteikę maksimaliai. Kad ir kaip gerai žaistų pasvaliečiai, manau, kad favoritas  „Žalgiris“.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 24sek