Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 15:55

Lietuva vėl matys Eurolygos turnyrą nemokamai?

Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai
T.Tumalovičiaus/Krepšinio širdis nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai

Briuselyje vykusiame Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos priežiūros komiteto posėdyje buvo pritarta Lietuvos visuomenei reikšmingų įvykių, transliuojamų televizijoje, sąrašui.

Lietuva šiemet rugsėjo mėnesį Europos Komisijai pateikė Lietuvos visuomenei reikšmingų įvykių, transliuojamų televizijoje, sąrašą ir kitus reikiamus aiškinamuosius dokumentus. Vėliau, atlikus papildomas derinimo procedūras bei atsižvelgus į Europos Komisijos tarnybų pateiktas pastabas, buvo pritarta šį klausimą pateikti nagrinėti minėtame posėdyje, pirmadienį pranešė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Galutinį Lietuvai reikšmingų įvykių sąrašą sudaro:

Žiemos ir vasaros Olimpinės žaidynės (atidarymo ir uždarymo ceremonijos, varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos sportininkai);

Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės rungtynės Pasaulio, Europos čempionatuose ir vasaros Olimpinėse žaidynėse bei atrankos į visas šias varžybas turnyruose;

Pasaulio, Europos ir vasaros Olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė;

Lietuvos vyrų klubinių krepšinio komandų rungtynės ULEB organizuojamame Eurolygos krepšinio turnyre;

Pasaulio Taurės, Europos čempionato ir vasaros Olimpinių žaidynių vyrų futbolo turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė;

Lietuvos dainų šventė.

Vadovaujantis Lietuvos visuomenės informavimo įstatymo reikalavimais ir numatomomis papildomomis sąlygomis, visi į sąrašą įtraukti renginiai Lietuvoje turės būti rodomi tiesiogiai ir nacionalinėse televizijos programose, kurios visuomenei prieinamos nemokamai.

Jei tokio renginio išskirtines transliavimo teises įsigijęs transliuotojas negalės užtikrinti renginio rodymo aukščiau minėtomis sąlygomis, jis privalės prieš renginio pradžią imtis visų reikiamų priemonių, kad tas renginys būtų Lietuvoje rodomas kaip nustatyta.

Ši tvarka įsigalios ir bus taikoma pasibaigus šiuo metu galiojančioms sutartims dėl į sąrašą įtrauktų renginių išskirtinių transliavimo teisių, tačiau ne vėliau nei po dviejų metų nuo oficialaus dokumentų paskelbimo oficialiame Europos Sąjungos teisės aktų skelbimo leidinyje.

Šį klausimą suderinus su Europos Sąjungos lygmeniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pakanka savo nutarimu patvirtinti minėtame priežiūros komitete patvirtintus dokumentus ir jie bus perduoti oficialiai paskelbti Europos Sąjungos teisės aktų skelbimo leidinyje, kad įsigaliotų.

Eurobasket.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek