2009 06 03

Lietuvėms Europos čempionių riešutas – per kietas (papildyta 20.16 val.)

Nenumaldomai artėjančiam Europos moterų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos nacionalinė rinktinė lemiamose draugiško, Kaune vykusio turnyro rungtynėse nusileido Rusijos ekipai. Dabartinės Europos čempionės rusaitės šventė pergalę rezultatu 72:62 (15:18, 10:14, 26:21, 21:9).
Rungtynių akimirka.
Rungtynių akimirka. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ne itin rezultatyviai prasidėjusių varžybų pradžioje daugiausiai Aušros Bimbaitės pastangų dėka Lietuvos ekipai pavyko laimėti kelių minučių atkarpą 8:3 ir, sužaidus lygiai pusę pirmojo ketvirčio, lietuvės buvo priekyje rezultatu 8:5. Kėlinuko pabaigoje pasipylus netaikliems lietuvaičių metimams bei klaidoms, Rusijos ekipa buvo persvėrusi rezultatą (15:14), tačiau 4-ių taškų spurtu į tai atsakiusios lietuvės greitai susigrąžino turėtą persvarą (18:15).

Antrajame kėlinuke Lietuvos komanda mažais ir sunkiais žingsneliais didino savo persvarą ir sužaidus 7 minutes buvo priekyje rezultatu 27:20. Ketvirčio pabaigoje vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir komandos išėjo ilsėtis lietuvėms pirmaujant rezultatu 32:25. Trečiojoje varžybų dalyje sužaidus daugiau nei 4 minutes kibiau gintis pradėjusi Lietuvos ekipa spurtavo ir įgijo rekordinę 13 taškų persvarą (45:32).

Vis tik paskutinėmis kėlinuko minutėmis lietuvaičių atakos ėmė strigti Rusijos gynybos gniaužtuose ir šeimininkių pranašumas sumažėjo iki 2 taškų (53:51). Nuo pat ketvirtojo kėlinuko pradžios užvirė įnirtinga kova, kurios metu nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Rungtynių lūžis įvyko 7-ąją ketvirčio minutę, kuomet rusaitės įmetė du tritaškius iš eilės ir atitrūko 66:60. Desperatiški Lietuvos krepšininkių bandymai prisivyti nutolusias varžoves buvo nesėkmingi ir mūsų šalies ekipa buvo priversta pripažinti Rusijos pranašumą (62:72).

Lietuvos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Eglė Stankevičienė, pelniusi 15 taškų. Sandra Valužytė pridėjo 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Aušra Bimbaitė surinko 11 taškų. Rusijos nacionalinės rinktinės gretose išsiskyrė 13 taškų pelniusi 203 cm ūgio Marija Stepanova. Jai neblogai talkino Iryna Osipova, surinkusi 12 taškų.

Papildyta 20.16 val.  Po varžybų Lietuvos rinktinės vyr. treneris Rūtenis Paulauskas pripažino, jog jo vadovaujamai komandai pritrūko fizinių jėgų.

„Viskas įvyko dėsningai. Pradžioje, kol jėgų rezervas tam tikras buvo, žaidėme pakankamai gerai bei gražiai. Pavyko pristabdyti jų aukštas žaidėjas. Tačiau norint rungtynės laimėti, reikia dar kai ką pakeisti, – tvirtino strategas. – Džiaugiuosi, kad nėra žaidėjų nusivylimo ir tęsiamas darbas toliau. Aš vienareikšmiškai galvoju, jog tai yra pati stipriausia Europoje šiuo metu komanda. Todėl šiuo pralaimėjimu per daug nusivilti nereikia.“ „Tokios varžybos mums tik į naudą. Nuo to tik stiprėjame“, – trumpai nesėkmingai pasibaigusias varžybas apibūdino A.Bimbaitė.