2010 01 08

Lietuviai Eurolygoje – pergales šventė Kleiza, Jankūnas ir Javtokas (visi rezultatai)

Ketvirtadienį Eurolygoje be Kauno „Žalgirio“ ir Zagrebo „Cibonos“ (Kroatija) komandų dvikovos buvo žaidžiamos dar šešerios rungtynės, kuriose krepšinio sirgaliai ant perketo galėjo išvysti šešis krepšininkus iš Lietuvos.
R.Javtokas rungtynėse pelnė 8 taškus, sugriebė 9 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus
R.Javtokas „Chimki“ pergale pasibaigusiose rungtynėse pelnė 8 taškus, sugriebė 9 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apie mačo pabaigoje iššvaistytą dviženklę persvarą, tačiau pergalingai pasibaigusią žalgiriečių dvikova su „Cibona“ ekipa rasite čia, o eurolygoje debiutavusio kauniečių trenerio Ramūno Butauto mintis – čia.

Turkijoje – palankus rezultatas „Lietuvos rytui“

Apie tai, kaip sekėsi geriausiam Lietuvos krepšininkui Linui Kleizai Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ir Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) dvikovoje, kuri pasibaigė palankiu rezultatu dėl vietos „Top–16“ etape kovojančiam Vilniaus „Lietuvos rytui“ rasite čia.

Iš „Chimki“ ir „Armani Jeans“ lietuvių labiausiai išsiskyrė Jankūnas

Šeštąją pergalę Eurolygos D grupėje iškovojo Maskvos srities „Chimki“, kurios garbę gina Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Maskviečiai namuose 79:63 (19:20, 20:18, 20:10, 20:15) nugalėjo Milano „Armani Jeans“ komandą, kurios marškinėlius vilki Jonas Mačiulis ir Marijonas Petravičius.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 8:2. Tačiau netrukus svečiai iš Milano spurtavo 8:0 bei išsiveržė į priekį 10:8.

Po pertraukos geriau atrodė Sergio Scariolos auklėtiniai, kurie po sėkmingai sužaistos atkarpos trečiojo ketvirčio viduryje įgijo devynių taškų pranašumą – 54:45, o sėkmingai jį ir užbaigus „Chimki“ persvara šoktelėjo iki dviženklio pranašumo (59:48).

Paskutiniajame ketvirtyje aikštės šeimininkai dar labiau padidino pranašumą bei iškovojo pergalę.

Jankūnas rungtyniavo 26 minutes, per kurias į varžovų krepšį įmetė 13 taškų (4/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus bei 3 kartus prasižengė.

Javtokas aikštėje praleido 28 minutes, įmetė 8 taškus (4/9 dvitaškių, 0/4 baudos), sugriebė 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, tačiau 3 kartus suklydo ir kartą pažeidė taisykles.

Milano klubui Mačiulis per 16 žaidimo minučių pelnė tašką (0/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, tačiau 3 kartus prasižengė.

Petravičius ant parketo praleido 11 minučių, pelnė 4 taškus (0/1 dvitaškio, 4/4 baudų), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo metimą bei 3 kartus prasižengė.

Maskvos srities komandą kovą po krepšiu laimėjo rezultatu 43:27.

„Armani Jeans“ laimėjusi šias rungtynes būtų užsitikrinusi vietą „Top 16“ etape.

„Chimki“: Keithas Langfordas 18, Carlosas Cabezas 14, Paulius Jankūnas 13, Robertas Javtokas 8 (9 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 8.

„Armani Jeans“: Masonas Rocca 17, Massimo Bulleri 14, Mike‘as Hallas 9, Morrisas Finley 6 (5 kld.).

„Barcelona“ ir toliau šluoja visus nuo kelio

AFP/Scanpix nuotr./Lukauskiui (kairėje) ir komandos draugams nepavyko į kasti Barcelonos klubui
M.Lukauskiui (kairėje) ir komandos draugams nepavyko į kasti „Barcelonos“ klubui

Ir toliau puikų savo pasirodymą Eurolygoje demonstruoja „Barcelona“ ekipa. Xaviero Pasqualio auklėtiniai svečiuose 90:64 (22:15, 23:19, 20:20, 25:10) sutriuškino Vilerbano ASVEL ekipą, kurioje žaidžia Mindaugas Lukauskis.

„Barcelona“ ekipa apčiuopiamą persvarą įgijo jau pirmajame ketvirtyje, kuomet po keturių iš eilės Pete Mickealo taškų įgijo 9 taškų pranašumą (16:7).

Katalonai neatsipalaidavo ir antrajame ketvirtyje bei po taiklaus Juano Carloso Navarro tritaškio pirmąkart į priekį išsiveržė dviženkliu taškų skirtumu – 35:24.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo, kuomet svečiai iš Barselonos laimėjo penkių minučių atkarpą rezultatu 13:0 bei įgijo 24 taškų pranašumą (78:54). Per likusį laiką Pasqualio auklėtiniai išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę.

Lukauskis rungtyniavo 27 minutes, pelnė 10 taškų (5/5 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį bei kartą prasižengė.

ASVEL: Ali Traore 19, Rawle‘as Marshallas 11, Mindaugas Lukauskis 10, Bobby Dixonas 9.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 15, Pete Mickealas 13, Terence‘as Morrisas 10, Rogeris Grimau 10.