2011 07 19

Lietuvos 20-mečiai neišbrenda iš nesėkmių liūno – pralaimėta ir kroatams

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinė sparčiai artėja prie B diviziono. Ispanijoje vykstančiame Europos čempionate Mariaus Linarto auklėtiniai antradienį po atkaklios kovos pralaimėjo ir antrąją išlikimo kovą – 76:82 (18:21, 25:23, 24:18, 9:20) nusileido Kroatijos bendraamžiams.
Mariaus Linarto treniruojami 20-mečiai neranda kelio į pergales. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Po antrosios nesėkmės mūsiškiai nukrito į paskutinę autsaiderių grupės vietą. Priminsime, jog paskutinės dvi čempionato komandos iškris į žemesnį divizioną. Jeigu tarp šių rinktinių bus Lietuva, tai šią vasarą pasaulio čempionais tapę šalies 19-mečiai, su Jonu Valančiūnu priešakyje, kitąmet bus priversti žaisti tik B divizione.

Palūžo ketvirtajame kėlinyje

Mačą geriau pradėjo kroatai – jie šovė į priekį (12:19). Visgi dar pirmojo kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko pasivyti varžovus (18:19) ir žaidimas išsilygino.

Kova taškas į tašką tęsėsi iki ketvirtojo kėlinio. Jame spurtavo jau M.Linarto auklėtiniai, susikrovę 8 taškų persvarą (72:64, 34 min.). Deja, mūsiškiai netrukus įkrito į gilią duobę, pralaimėjo atkarpą net 1:13 ir atidavė iniciatyvą varžovams (73:77).

Lietuviai dar bandė kabintis (76:77), tačiau protingiau susitikimo pabaigą sužaidė kroatai, kurie šventė pirmąją pergalę išlikimo kovose ir nustūmė lietuvius į autsaiderių grupės dugną.

Lietuviams niekaip nesisekė apsiginti nuo kroatų dvitaškių – 70 proc. (28/40). Patys lietuviai jų įmetė vos 39,1 proc. (18/46).

Mūsiškių neišgelbėjo nei taiklesnį tritaškiai (45,8 proc. – 11/24 prieš 30,4 proc. – 7/23), mažiau padarytų klaidų (11 prieš 17) ir pražangų (12 prieš 20).

Lietuva: Saulius Kulvietis 17, Dovydas Redikas 14 (7 rez. perd.), Gilvydas Biruta 13, Giedrius Staniulis 11 (8 atk. kam.), Darius Tarvydas 9.

Kroatija: Domagoja Bubalo 25, Rokas Rogičius 14 (6 rez. perd.), Ivanas Baturas 13, Luka Babičius 11 (9 atk. kam.).

Kova dėl 13-16 vietų
V.KomandaR.P.Pr.Tašk. sant.
1.Serbija220+50
2.Austrija211-16
3.Kroatija211+3
4.Lietuva202-37

Kitas kovos dėl 13–16 vietų rungtynes lietuviai žais trečiadienį su Austrijos bendraamžiais. Jie antradienį patyrė pirmąjį pralaimėjimą, 64:83 nusileidę antrąją pergalę išlikimo A divizione kovose pelniusiems serbams, treniruojamiems naujojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio Aleksandro Džikičiaus.

Iš viso autsaiderių grupėje rinktinės tarpusavyje sužais po du mačus. 15–16 vietą užėmusios rinktinės iškris į žemesnį divizioną.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius