2012 08 14 /22:23

Aštuoniolikmečiai Europos čempionate neklupo ir ketvirtą kartą: Lietuva – Serbija 77:68

Kol kas Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate neklumpanti Lietuvos rinktinė, kuri jau yra užsitikrinusi vietą ketvirtfinalyje, ir toliau rungtyniauja sėkmingai.
Rungtynių akimirka / LKF/V.Mikaičio nuotr.

Antradienį lietuviai 77:68 palaužė bendraamžius iš Serbijos ir užsitikrino mažiausiai antrąją vietą F grupėje.

Paskutinėse antrojo etapo rungtynėse lietuviai trečiadienį susitiks su Ispanija.

Eiga

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo Serbijos jauniesiems krepšininkams. Nespėjo prabėgti nė pusės kėlinio, kai jie įgijo jau 8 taškų pranašumą (12:4). Visgi po Arūno Visocko paprašyos minutės pertraukėlės reikalai greitai pakrypo į gerąją pusę ir per mažiau nei dvi minutes Lietuvos krepšininkų deficitas sumenko iki 2 taškų (10:12). Panašus skirtumas tarp ekipų buvo ir pasibaigus kėliniui – Serbija pirmavo 3 taškais (22:19).

Nedaug reikėjo laukti, kol antrajame kėlinyje lietuviams pavyko įgyti ilgai siektą persvarą. Po beveik pusantros sužaistos minutės Lietuva jau buvo piekyje (27:22). Vis tik po pirmųjų 20 minučių priekyje buvo serbai, kurie paskutinę kėlinio sekundė persvėrė rezultatą savo naudai (36:35).

LKF/V.Mikaičio nuotr./Rungtynių akimirka

Po daugiau nei pusę trečiojo kėlinio trukusios kovos galiausiai lietuviams pavyko susigrąžinti savo pranašumą (48:47). Nuo to laiko iki pat kėlinio pabaigos pranašumą savo rankose laikė lietuviai, kurie pirmavo (55:51).

Paskutinysis ketvirtis vyko taškas į tašką. Vis dėlto lietuviai žaidė gan užtikrintai ir neleido varžovams persverti rezultato (66:61). Tolimesnis užtikrintas žaidimas rungtynių pabaigoje leido iškovoti eilinę pergalę šiame čempionate (77:68).

Lietuviams Justas Tamulis įmetė 18 taškų, Marius Grigonis – 12, Jokūbas Gintinis – 10, Denisas Krestininas (9 atk. kam.) ir Mantvydas Stašelis – po 9, Augustinas Jankaitis – 8, Simas Raupys pridėjo 7 taškus.

Pralaimėjusiems Nikola Jankovičius pelnė 18 taškų (7 atk. kam.), Doko Saličius – 17, Stefanas Potas surinko 10 taškų (9 atk. kam., 7 rez. perd.).