2014 07 11

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinė patyrė dar vieną nesėkmę Europos čempionate

Lietuvos dvidešimtmečių (U-20) merginų rinktinė patyrė dar vieną nesėkmę Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija). Paskutiniame ketvirtyje intrigą sugrąžinusios lietuvės 58:62 (7:12,10:17, 18:16, 23:17) nusileido Izraelio ekipai.
Lietuvos dvidešimtmečių merginų krepšinio rinktinė

Roberta Mizgerytė Mizgerytė 22 taškus ir atkovojo 17 kamuolių, tačiau jos vienos indėlio Lietuvos komandai neužteko. Lietuvos rinktinė geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (52-30), bet dažniau klydo (25-11).

Sužaidus dvi minutes pirmuosius taškus baudų metimais pelnė Izraelio ekipa (2:0), tačiau netrukus lietuvės rezultatą išlygino (2:2). Tuomet ilgą laiką komandos negalėjo pelnyti taškų, įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo nepakitęs. Lietuvėms vis nepavyko pataikyti, todėl varžovės išsiveržė į priekį (6:2). Iki pat kėlinio pabaigos lietuvių puolimas strigo – 12:7 priekyje buvo Izraelio komanda.

Antrajame ketvirtyje krepšys toliau buvo tarsi užrištas, o varžovės padidino atotrūkį (15:7). Abi ekipos dažnai keitėsi nesėkmingomis atakomis, bet Izraelio krepšininkės buvo kiek tikslesnės ir vis tolo (20:9, 5 min.). Lietuvių žaidimui trūko agresyvumo, todėl situacija nesikeitė. Prasidėjus didžiajai pertraukai Lietuvos rinktinė turėjo dviženklį deficitą – 17:29. R.Mizgerytė pelnė 11 iš 17 komandos taškų Mizgerytė

Trečiajame kėlinyje lietuvės nekėlė baltų vėliavų ir bandė vytis varžoves (28:36, 5 min.). Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, Lietuvos rinktinės deficitas sumenko iki 6 taškų (32:38), tačiau per likusį laiką lietuvės kelis kartus suklydo ir leido varžovėms atstatyti dviženklę persvarą (45:35).

Paskutinį ketvirtį Izraelio rinktinė pradėjo 5:0 ir dar labiau sukomplikavo lietuvių padėtį (50:35). Likus žaisti 5 minutes Lietuvos merginos vėl priartėjo (48:55), po Justinos Kraujūnaitės dvitaškio ekipas skyrė tik 5 taškai Kraujūnaitės(50:55) ir intriga grįžo. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę lietuvės dar labiau priartėjo (54:57), bet varžovės pataikė svarbų tritaškį (60:54). Per likusį laiką Lietuvos komanda stebuklo nesukūrė ir patyrė trečiąją nesėkmę.

Lietuvos komanda sužais dar dvejas rungtynes. Šeštadienį (07.12) lietuvės susitiks su Portugalijos, sekmadienį (07.13) – su Norvegijos bendraamžėmis.

Europos 20-mečių merginų B diviziono čempionatas, kuriame varžosi 10 ekipų, finišuos liepos 13 dieną. Į A divizioną pateks tris pirmąsias vietas užėmusios rinktinės.

Kitame šio tunryro mače Didžioji Britanija 75:45 sutriuškino Rumunijos bendraamžes.