Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos klubai VTB Jungtinėje lygoje – mušami šunyčiai, šokantys už Kremliaus pinigus

Sergejus Jovaiša
Sergejus Jovaiša
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio klubai pirmadienį nusprendė dar glaudžiau susisieti su KGB generolo Sergejaus Ivanovo valdoma VTB Jungtine lyga – atviru Rusijos čempionatu. Prie jo panoro prisijungti dar trys klubai – Alytaus „Dzūkija“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Sergejus Jovaiša teigia, kad tokio sprendimo priežastys yra aiškios – bėgama paskui didesnius pinigus, tačiau nusivylimo tokiu lietuvių parsidavimu neslėpė. Rusai nesuviliojo Utenos „Juventus“ klubo, kurio prezidentas Žydrūnas Urbonas teigė, kad tokių klaidų daryti neverta – galima pasimokyti iš svetimų.

VTB Jungtinės lygos prezidentas KGB generolas ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovas S.Ivanovas pirmadienį pranešė, kad su lyga atsisveikinusius keturis klubus pakeis kitos penkios komandos – trys jų bus iš Lietuvos.

Prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ ekipų prisijungė ir kur kas kuklesnio pajėgumo Alytaus, Kėdainių ir Panevėžio komandos.

Tokio sprendimo priežasčių toli ieškoti nereikia – prizinis turnyro fondas išliko nepakitęs – 140 mln. rublių (apie 11,6 mln. litų). Negana to, rusai pasirūpino ir pigesnėmis kelionėmis. Kompanijos „Utair“ dėka sumažėjo bilietų kainos. Dabar lygos klubai mokės po 3 000 rublių (apie 218 litų).

Utenos „Juventus“ klubas nesvaigsta

Alytaus „Dzūkijos“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ klubai praėjusiame LKL sezone išsirikiavo nuo aštuntos iki dešimtos vietos. Rusijos lyga nesusiviliojo septintas likęs Utenos „Juventus“ klubas.

Mes esame tie, kurie mokosi iš kitų klaidų, o ne savų. Mes nesuprantame kitų klubų puolimo stačia galva į VTB lygą.

Klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas teigė, kad gerbia varžovų sprendimą jungtis prie VTB Jungtinės lygos, bet finansine prasme tokio žingsnio nesupranta: „Nėra ko ten lįsti su tokiais biudžetais kaip mūsų klubų. Mes nesvaigstame. Nenoriu nieko blogo pasakyti apie kitus klubus, tačiau norint ten žaisti, mūsų nuomone, reikia turėti bent 1 mln. eurų biudžetą. Viskam reikalingos lėšos. Aišku, jie ten kažką padengia, tačiau tai vis tiek yra rizikinga.“

„Juventus“ vadovas aiškino, kad klubas net nemąstė galimybės jungtis prie rusų. Šiam sprendimui turėjo įtakos ir politinė situacija.

„Mes esame tie, kurie mokosi iš kitų klaidų, o ne savų. Mes nesuprantame kitų klubų puolimo stačia galva į VTB lygą."

Kalbos apie tobulėjimą VTB lygoje – nieko vertos

Seimo narys konservatorius, buvęs ilgametis Kauno „Žalgirio“ lyderis Sergejus Jovaiša su atsidusimais kalbėjo apie naujausią Lietuvos klubų antplūdį į Vladimiro Putino patikėtinių valdomą Rusijos čempionatą.

„Viskas čia aišku. Finansinės sąlygos yra patrauklios ir visi ten bėga, nors kažin ar reikėtų tai daryti. Paskui šie klubai verkia, kad yra pavargę ir negali žaisti. Politinė pusė irgi yra suprantama – kam palaikyti tokią lygą, kurios vadovai drumsčia vandenį visame pasaulyje“, – piktinosi legendinis krepšininkas.

Politinė pusė irgi yra suprantama – kam palaikyti tokią lygą, kurios vadovai drumsčia vandenį visame pasaulyje

2012 metais prie VTB lygos prisijungęs Klaipėdos klubas „Neptūnas“  šį sezoną ne kartą šlovino Rusijos čempionato privalumus – pajėgius varžovus ir aukštą lygį.

Klaipėdos klubas per šiuos metus išties patobulėjo, tačiau klausimas, ar LKL dugne besikankinantiems Alytaus, Panevėžio ir Kėdainių klubams nevertėtų pirma paaugti Lietuvoje, kad susidurtų su Rusijos milžinais.

S.Jovaiša teigia, kad kalbos apie tobulėjimą yra nieko vertos: „Tegul niekas nešneka, kad ten reikia tobulėti. Visi mes matėme tuos tobulėjimus, kai juos mušė kaip šunyčius. Toks ir tobulėjimas. O kadangi už mušimą moka, tai visi ir važiuoja. Aš šitą situaciją vertinu kaip gėdingą. Ypač šių dienų įvykių kontekste. Tai ką, jeigu bet ką pasiūlys, tai ir bėgsi paskui didesnį pinigą? Reikia susimąstyti. Ir tegul nešneka apie kažkokią sportinę naudą. Mes matėme, kad ir Baltijos lygoje yra kam tobulėti.“

Tik „Žalgiris“ supranta, kas yra V.Putinas

S.Jovaiša taip pat prognozavo, kad į Eurolygą žengiantys klaipėdiečiai kitą sezoną skųsis poilsio trūkumu: „Dabar, kai klubas startuos ir Eurolygoje, tai jiems tie pasiskraidžiojimai Rusijoje nebus labai į naudą. Paskui, aišku, sakys, kad neturėjo poilsio, todėl ir pralaimėjo.“

Rusai žino, kad mūsų klubai yra finansiškai silpni, ir ima visus penkis, o po to girsis, kad jie išlaiko tuos klubus.

Anot buvusio krepšininko, jam yra sunku stebėti, kaip rusai manipuliuoja vargingais Lietuvos klubais: „Jie ten lekia dėl pinigų, o rusai tuo naudojasi. Rusai žino, kad mūsų klubai yra finansiškai silpni, ir ima visus penkis, o po to girsis, kad jie išlaiko tuos klubus.“

Pokalbio pabaigoje Kauno „Žalgirio“ klubui geriausius metus atidavęs S.Jovaiša pasidžiaugė, kad bent jau kauniečiai supranta, kas yra kas: „Tiesa pasakius, vakar apie tai sužinojęs labai nusivyliau. Vienintelis „Žalgiris“ supranta, kas yra Lietuva ir kokia yra Rusijos politika. Kažkada mes pasitraukėme iš Sovietų Sąjungos čempionato, nes Lietuva atgavo nepriklausomybę, o dabar vėl klubai pradėjo žaisti už tą rublį.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek