2009 07 17

Lietuvos krepšininkai antrą kartą įveikė Kinijos rinktinę

Kinijoje viešinti rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą įveikė kinų nacionalinę komandą. Penktadienį kandidatai į mūsų šalies rinktinę įveikė varžovus 67:65 (18:15, 24:11, 12:20, 13:19).
S.Babrauskas pabaigoje ėmėsi iniciatyvos.
Lietuviai ir antrose rungtynėse sunkiai įveikė kinus. / LKF nuotr.

Ramūno Butauto auklėtiniai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio pabaigoje ir toliau tęsė spurtą didinami savo pranašumą. Įpusėjus rungtynėms lietuviai pirmavo net 16 taškų, tačiau po pertraukos daugiau dėmesio gynybai skyrę kinai dvikovos pabaigoje sugebėjo ištirpinti tą skirtumą.

Lemiamą paskutinę minutę kinai tritaškiais sumažino skirtumą iki 2 taškų, tačiau Stepono Babrausko ir Renaldo Seibučio dėka pergalę Lietuvos rinktinei pavyko išsaugoti. Pirmose tarpusavio rungtynėse trečiadienį lietuviai pergalę iškovojo tik po pratęsimo 82:77.

(Atnaujinta 17.20 val.) Lietuvos komandai Renaldas Seibutis pelnė 14 taškų (4 rez. p.), Mindaugas Katelynas ir Steponas Babrauskas – po 11 ir 6 atk. k., Martynas Gecevičius – 10, Andrius Mažutis ir Mantas Kalnietis – po 7, Michailas Anisimovas – 4 (7 atk. k.), Justas Sinica – 3. Kinijos rinktinėje išsiskyrė Wangas Zhizhi – 13.

Rungtynių eiga

Taškas į tašką vykusiame pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko pasiekti aiškesnio pranašumo. Sėkmingiau sužaidę ketvirčio pabaigoje lietuviai po 10 minučių pirmauja 18:15.

Antrame kėlinyje lietuviai tvirčiau perima iniciatyvą į savo rankas ir ir įpusėjus ketvrčiui po M.Katelyno tritaškio jau susikrauna 11 taškų pranašumą – 31:20. Neilgai trukus lietuviai dar padidina savo pranašumą - 40:26. Įpusėjus dvikovai Ramūno Butauto auklėtiniai pirmauja 42:26.

Po pertraukos kinai mėgina perimti iniciatyvą, jiems pavyksta sumažinti skirtumą – 32:44. M.Katelynas kovoje po krepšiu patiria smūgį alkūne į veidą ir sėda ant atsarginių suolo. Įpusėjus kėliniui po A.Mažučio tritaškio lietuviai priekyje 47:32.

Kinams sekasi apsiginti, tačiau jiems priartėti prie svečių iš Lietuvos trukdo netaiklūs baudos metimai. Po M.Gecevičiaus tritaškio mūsų šalies krepšininkai pirmauja 54:38. Lietuviai ketvirčio pabaigoje gauna nesportinę pražangą ir kinai dar labiau priartėja. R.Butauto auklėtinių pranašumas po trijų kėlinių tik 8 taškai – 54:46.

Ketvirtame kėlinyje kinų spurtą tritaškiu metimu stabdo M.Katelynas, tačiau lietuviams vis sunkiau įveikti varžovų gynybą. Lietuviai ir toliau stabdo aikštės šeimininkus pražangomis, o šie ir toliau jas prastai meta. Lietuvių pranašumas vos 6 taškai – 57:51.

Likus žaisti tris minutes kinai smeigia tritaškį ir juos nuo lietuvių skiria 4 taškai, tačiau M.Kalnietis imasi iniciatyvos ir pelno dvitaškį iš po krepšio - 59:65. Po dar vieno aikštės šeimininkų  tritaškio lietuvių persvara ištirpsta iki 2 taškų - 65:63.

Kinai baudos metimais gali išlyginti rezultatą, tačiau šie skrieja pro šalį. S.Babrauskas, R.Seibutis  stabdomi pražangomis, jie pataiko po vieną baudos metimą iš dviejų – 67:63. Kinų tritaškiai skrieja pro šalį. S.Babrauskas nepataiko baudų, kinai pelno dvitaškį ir lietuviai švenčia pergalę 67:65.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius