2010 08 16

Lietuvos krepšininkai jaunimo olimpiadoje Singapūre iškovojo antrąją pergalę

Antrą pergalę pirmose jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre iškovojo Lietuvos krepšininkai. Mūsiškiai rezultatu 29:18 (18:11) nugalėjo Irano komandą.
Lietuvos ir Irano dvikovos akimirka
Lietuvos ir Irano dvikovos akimirka / A.Pliadžio/LTOK nuotr.

Kaip rašo oficiali Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) svetainė internete, šiose žaidynėse jau nuo pirmųjų dienų pataisų tvarkaraščiuose daro lietus: dėl liūties vėliau prasidėjo irklavimo varžybos, dėl lietaus užsitęsė ir krepšininkų kovos. Greta pagrindinės po stogu esančios krepšinio aikštelės yra antroji, skirta komandoms apšilti, bet ji po atviru dangumi. Kai apšilimo aikštelę permerkė lietus, komandoms teko mankštintis pagrindinėse aikštelėse. Todėl mačus tekdavo atidėti.

Tačiau mūsiškių tai nesutrikė. Komandos kapitonas Mantas Mockevičius po rungtynių sakė: „Mes esame lietuviai ir mokame žaisti krepšinį pagal visokias taisykles, visur ir visada. Čia atvykome medalių ir dėl jų kausimės."

Antrasis susitikimas buvo sunkesnis nei pirmasis su Panamos komanda. Iraniečiai aukšti, augaloti, nenusileido fizine jėga, bet žaidėjų technika gerokai skyrėsi. Lietuviai pirmavo nuo susitikimo pradžios: 5:0, 13:6, 18:6. Pirmame kėlinyje, kurį mūsiškiai laimėjo rezultatu 18:11, taikliai iš toli atakavo Rokas Narkevičius, pataikęs tris tritaškius.

Antrame kėlinyje komandos žaidė ne taip rezultatyviai, bet lietuviai neleido varžovams priartėti. Taškus mūsų komandai pelnė: R.Narkevičius – 11, M.Mockevičius – 10, M.Paliukėnas ir M.Užupis – po 4. Beje, iš 9 baudų metimų mūsiškiai pataikė vos vieną.

Kitose grupės rungtynėse argentiniečiai laimėjo prieš Panamos komandą – 27:16. Antradienį Lietuvos krepšininkai susitiks su Egipto atstovais.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Darius Dikčius nenorėjo išskirti vieno komandos lyderio. „Čia turi kovoti visi keturi, nes yra tik du kėlinukai po 5 minutes ir vienas krepšys“, – paaiškino krepšinio specialistas.

Paklaustas, ar realu, kad toks 3x3 krepšinis atsirastų ir tikrų olimpinių žaidynių programoje, D.Dikčius nesistebėjo. „O kodėl gi ne? Juk yra olimpinėse žaidynėse ir didysis, ir pliažo tinklinis. Beje, kalbų, kad reikia šiam krepšiniui didesnio tarptautinio pripažinimo, girdisi vis daugiau“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio rinktinės strategas.