2013 06 17

Lietuvos krepšininkės namo vyksta Europos čempionate palaužusios grupės nugalėtoją Baltarusiją 72:67

Su Europos krepšinio čempionatu Prancūzijoje atsisveikinusi Lietuvos rinktinė garsiai trinktelėjo durimis: mūsų šalies krepšininkės vis dėlto šventė pirmąją pergalę D grupėje, palaužusi Rimanto Grigo vedamą Baltarusiją 72:67 (15:14, 20:20, 26:21, 21:12). Tiesa, šis mačas galutinei grupės turnyro lentelės situacijai neturėjo: baltarusės grupėje liko pirmos, o lietuvės – ketvirtos ir baigė savo pasirodymą pirmenybėse.
Lietuvos moterų krepšinio rintkinė
Gintarė Petronytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvos krepšininkės, vedamos trenerio Algirdo Paulausko, namo vyksta su viena iškovota pergale Europos pirmenybėse, tačiau neįvykdžiusi Lietuvos krepšinio federacijos iškelto uždavinio – čempionate Prancūzijoje laimėti 3-5 vietas bei pelnyti kelialapį į kitų metų pasaulio pirmenybes Turkijoje.

Lietuvos krepšininkės D grupės pirmajame mače ilgai pirmavo, tačiau dėl tragiško ketvirtojo kėlinio 77:89 nusileido kroatėms, o antrajame mače – 51:70 neprilygo Čekijai bei ankščiau laiko prarado galimybę prasimušti į kitą turnyro etapą. Tad dvikova su baltarusėmis buvo tik garbės reikalas.

Lemiamą persvarą mūsų šalies krepšininkės įgijo ketvirtame kėlinyje, spurtavusios 12:2 ir išsiveržusios į priekį 66:63. Nors R.Grigo vedama Baltarusija per likusias tris mačo siekė palaužti lietuves, šįkart mūsų krepšininkės sužaidė racionaliai ir protingai bei šventė pergalę 72:67.

Lietuvai taškų pelnė: G.Gutkauskaitė 15, M.Kvederavičiūtė 14, G.Paugaitė (9 atk. kam.) ir K.Nacickaitė po 10, G.Petronytė 8, I.Visgaudaitė ir M.Grigalauskytė po 5, K.Vengrytė ir E.Šikšiniūtė po 2.

Baltarusijai daugiausia taškų pelnė: A.Tarasava 16, M.Papova 13, M.Kress 9, N.Trafimava 7.

Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos rinktinė D grupėje iki akistatos su Lietuva buvo laimėjusi abi rungtynes.

Galinga gynyba pasižyminti Baltarusijos rinktinė pirmosiose rungtynėse 60:39 įveikė Čekiją, o antrosiose – 57:43 nugalėjo Kroatiją.

Kitose pirmadienį jau pasibaigusiose trečiojo turo rungtynėse A grupėje Juodkalnijos krepšininkės 72:60 (16:19, 15:11, 22:13, 19:17) nugalėjo pergalės džiaugsmo pirmenybėse nepatyrusią Ukrainos ekipą ir, iškovojusios antrąją pergalę, tapo grupės lyderėmis bei užsitikrino vietą kitame varžybų etape.

Lietuvos ir Baltarusijos rinktinių rungtynės

Pirmasis kėlinys

Po G.Gutkauskaitės taiklaus metimo lietuvės pirmavo 2:0, tačiau baltarusės greit rezultatą išlygino ir 4 min. jis buvo 4:4.

Vis dėlto, nors vieną pergalę čempionate siekusios iškovoti lietuvės kibiau gynėsi pirmame kėlinyje, sėkmingiau atakavo ir 7 min. turėjo 6 taškų persvarą – 12:6.

Tačiau baltarusės sugebėjo aptirpdyti skirtumą ir lietuvės po 10 min. pirmavo tik 15:14.

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje lietuvės vėl atitrūko – 2 min. pirmavo 18:14. Bet baltarusės nutarė nejuokauti ir 4 min. išsiveržė į priekį 20:18, 23:20, 26:20.

Tritaškius šaudžiusios baltarusės 7 min. susikrovė 6 taškų pranašumą  ir pirmavo 30:24. Bet lietuvės nebuvo linkusios kartoti pastarųjų dviejų mačų klaidų ir neleido pabėgti varžovėms: paskutinę kėlinio minutę išlygino rezultatą 32:32.

Maža to, lietuvės sugebėjo per paskutines kėlinio sekundes išsiveržti į priekį: po Giedrės Paugaitės taiklaus tritaškio, pailsėti ekipos išėjo pirmaujant Lietuvos komandai 35:34.

Trečiasis kėlinys

Nors kėlinio pradžioje lietuvės pirmavo  – 37:34, jau trečiąją minutę varžovės išsiveržė į priekį 39:37. Penktąją kėlinio min. baltarusės pirmavo 45:40, 47:42.

Paskutinę kėlinio minutę baltarusės buvo pabėgusios 52:46, tačiau po K.Nasickaitės tritaškio rezultatas tapo 49:52, o kėlinį varžovės laimėjo 55:51.

Ketvirtasis kėlinys

2 min. R.Grigo vadovaujama Baltarusijos komanda jau turėjo susikrovusi 7 taškų persvarą – 61:54, tačiau 5 min. lietuvės tritaškių dėka sumažino atsilikimą iki 59:61.

Įdomiausia, jog įsibėgėjusi Lietuvos komanda ne tik pasivijo pabėgusias varžoves, tačiau 6 min. persvėrė rezultatą – 64:61.

Likus kovoti 2 min. lietuvės pirmavo 66:63. Paskutinę kėlinio minutę lietuvės pirmavo 67:64, o mačą laimėjo 72:67.