2012 03 31

Lietuvos krepšinio lygoje sensacingas antausis: namuose žaidęs „Lietuvos rytas“ neatsilaikė prieš Kėdainių krepšininkus

Sensacingą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė Vilniaus „Lietuvos rytas“ (18 ir 3), savų žiūrovų akivaizdoje 84:86 (28:21, 18:15, 11:24, 27:26) suklupęs prieš Kėdainių „Kėdainiai Triobet“ (8 ir 12) ekipą.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / BFL nuotr.

Pirmasis krepšį rungtynių pradžioje dvitaškiu atrišo V.Ginevičius, o sužaidus tris minutes vilniečiai turėjo 4 taškų deficitą (5:9). Netrukus „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:2 ir po T.Rice'o tritaškio jau pirmavo 1 tašku (12:11). Besibaigiant pirmajam kėliniui skirtumas tarp komandų buvo 7 taškai – 28:21.

Sužaidus keturias antrojo ketvirčio minutes komandas skyrė tie patys 7 taškai (30:23). Kėdainiškiai vėl buvo priartėję iki dviejų, tačiau du taiklūs „Lietuvos ryto“ tritaškiai paeiliui ir M.Katelyno dvitaškis leido šeimininkams prieš didžiąją pertrauką pirmauti 10 taškų – 46:36.

Po pertraukos V.Jasikevičius baudų metimais ištirpdė skirtumą iki keturių, o E.Dimša dvitaškiu  – dviejų taškų (51:49). Likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos V.Jasikevičius rezultatą išlygino (55:55), o prieš lemiamą ketvirtį D.McClure'as dėjimu bei tritaškiu ir persvėrė – 57:60

Paskutiniąją mačo dalį spurtu 6:0 pradėję kėdainiečiai įgijo rekordinę – 9 taškų persvarą (57:66). Po D.McClure'o metimo iš po krepšio ji buvo jau 11 taškų (57:68). Įpusėjus ketvirčiui A.Rašičius šūviu iš toli sumažino atsilikimą iki aštuonių (62:70), V.Ginevičius atsakė tuo pačiu. J.Valančiūnui užsidirbus techninę pražangą D.McClure'as ne tik pataikė abu mestus baudų metimus, bet vėliau ir dvitaškį (65:77). Likus žaisti minutę R.Seibutis sumažino atstumą iki dviejų (77:79). Likus žaisti 16 sekundžių „Kėdainiai Triobet“ tebepirmavo 2 taškais (81:83). T.Černeckis baudos metimu persvarą padidino iki trijų (81:84).  Baudų metimų seriją ir nervų karą laimėjo „Kėdainiai Triobet“ – 84:86.

„Kėdainiai Triobet“: D.McClure 23 (8/10 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud., 8 atk. kam.), E.Dimša 18 (6 atk. kam.), V.Ginevičius 11, V.Jasikevičius 10 (6 atk. kam.), T.Černeckis 8, E.Lengvinas 7.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 20, A.Rašičius 15, M.Katelynas 12, A.Jomantas 8, T.Rice'as 7, J.Valančiūnas 6 (10 atk. kam., 4 blok.).