2013 12 21

Lietuvos moterų krepšinio pirmenybėse „Kibirkšties“ ir „Sirenų“ pergalės

Skaudžiai pralaimėjusi moterų „Eurolygos“ rungtynes Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ išliejo savo pyktį LMKL čempionate. Antrąją vietą užimantis sostinės klubas savo aikštėje be didesnio vargo įveikė Šiaulių „Rūtą-Universitetą“ 113:42 (25:10, 33:12, 24:15, 31:5) ir iškovojo 12-ąją pergalę. Saulės miesto komanda pralaimėjo visas 13 žaistų rungtynių.
„Kibirkšties“ krepšininkės
„Kibirkšties“ krepšininkės / bckibirkstis.lt nuotr.

Be Linos Pikčiutės ir Eglės Šniokaitės rungtyniavusios „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas nekėlė abejonių nuo pirmųjų dvikovos minučių. Per nepilnas keturias minutes Lietuvos čempionės susikrovė 15 taškų pervarą (17:2). Tatjana Khatsko pataikė du tritaškius iš eilės, tačiau kėlinuko pabaigoje vilnietės taikliais baudų metimais atstatė turėtą persvarą.

Antrajame ketvirtyje rungtynių eiga nesikeitė, vilniečių pranašumas sparčiai augo ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau 31 taškas – 43:12. „Rūtos-Universiteto“ legionierės T.Khatsko ir Katerina Kašlei pataikė du tolimus metimus, kurie šiek tiek sustabdė aikštelės šeimininkių spurtą, tačiau per likusį laiką iki didžiosios pertraukos skirtumas dar išaugo – 56:22.

Ana Kirijenko pelnė 6 taškus iš eilės ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Rūta-Universitetas“ išlygintų žaidimą trečiajame kėlinuke, tačiau vėliau daugiausiai Sofijos Aleksandravičiaus ir Hollie Meršon pastangomis „Kibirkštis-VIČI“ vėl ėmė tolti.

Per paskutines 10 minučių pelnyti taškus šiaulietėms sekėsi labai sunkiai. Dvikovos pabaigoje Mantė Kvederavičiūtė ir Vita Kuktienė pataikė du tritaškius, po kurių „Kibirkšties-VIČI“ pagerino sezono rezultatyvumo rekordą. Dar vieną sezono rekordą, surinkdama 46 naudingumo taškus, pagerino S.Aleksandravičius.

„Kibirkštis-VIČI“: M.Kvederavičiūtė (9 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai) 29, S.Aleksandravičius (19 atk. kamuolių), H.Meršon po 21 tašką.

„Rūtai-Universitetui“: T.Khatsko surinko 12, K.Kašlei ir A.Kirijenko  po 8 taškus.

Kitame NMKL mače pergale džiaugėsi Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“. Pirmoje rungtynių pusėje susikrautos persvaros kaunietėms užteko dvyliktajai pergalei iš eilės pasiekti. Ivetos Šalkauskės vedamos LMKL čempionato lyderės svarbiausioje turo dvikovoje įveikė trečiąją vietą turnyro lentelėje užimančią Marijampolės „Sūduvą“, kuriai tai buvo ketvirtoji nesėkmė čempionate, rezultatu 72:60 (26:16, 21:18, 12:11, 13:15).

Pirmojo kėlinuko viduryje po I.Šalkauskės penkių iš eilės taškų „Hoptrans-Sirenos“ atitrūko 9 taškų atstumu (17:8). Rasai Žemantauskaitei-Matlašaitienei pataikius abu baudų metimus aštuntąją minutę, aikštelės šeimininkių pranašumas tapo dviženklis.

Lygaus antrojo ketvirčio pabaigoje Kornelija Balčiūnaitė sėkmingai užbaigė dvi atakas, o Kauno r. komanda pirmavo 42:27. Po Sabinos Dukatės tritaškio prieš pat didžiąją pertrauką, „Sūduvos“ taškų deficitas sumažėjo iki 10 taškų, tačiau puikiai žaidusi I.Šalkauskė atsakė tokiu pat tolimu metimu. „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko iš žaidimo išjungti R.Milieškienę, kuri tik šiame kėlinuke pelnė pirmuosius taškus.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkių persvara išaugo iki 17 taškų. Marijampolės komanda atsakė 7 „sausais“ taškais. Per pusę likusio trečiojo ketvirčio abiejų komandų puolimas sustojo, krepšininkės daug klydo, metimai skriejo pro šalį.

Ketvirtajame kėlinuke I.Šalkauskė pratęsė puikų individualų pasirodymą Po 4 jos taškų „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo 63:45. R.Žemantauskaitei-Matlašaitienei pataikius iš toli, Kauno r. komanda susikrovė rekordinę rungtynėse 19 taškų persvarą ir laimėjo mačą 72:60.

„Hoptrans-Sirenos“: I.Šalkauskė 28, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 23, E.Tarasevičiūtė 10 taškų.

„Sūduva“: E.Briedytė 13, O.Staščiuk 9, R.Milieškienė 8.