2014 12 03 /21:21

„Lietuvos rytas“ gavo skaudžią pamoką namuose – pralaimėjo „Krasnyj Oktiabr“ 82:91

Europos taurės turnyre trečiadienį prasidėjo aštuntasis reguliaraus sezono turas. E grupės lyderiu buvęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (6/2) namuose 82:91 (20:21, 15:23, 15:22, 32:25) nusileido Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (5/3) komandai. Nepaisant pralaimėjimo, vilniečiai neprarado galimybės grupėje užimti pirmąją vietą.
Artūras Valeika
Artūras Valeika / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tik pirmajame kėlinyje vilniečiai sugebėjo prilygti geriau rungtynes pradėjusiems varžovams. Romeo Travisas per pirmas 10 minučių parodė, kad „Krasnyj Oktiabr“ ekipoje yra tikras lyderis ir surinko 14 iš 21 komandos taško. Vilniečiai nieko negalėjo padaryti šiam amerikiečiui.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai pirmuosius taškus įmetė tik praėjus trims su puse minutės, o antrasis metimas įkrito tik 7-ąją minutę. Likus žaisti 3 min. D.Ligginsas tritaškiu skirtumą padarė dviženklį – 36:26.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Romeo Travisas

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ žaidė tragiškai. Vienintelis T.Leslie sugebėjo įmesti dvitaškį, o „Krasnyj Oktiabr“ lengvai rinko taškus. 6 iš eilės taškus surinko D.Ligginsas, tada dar du metimus pataikė R.Travisas ir persvara pasiekė 20 taškų – 57:37. Varžovų persvarą prieš lemiamą ketvirtį pavyko sumažinti nedaug – 50:66.

Per paskutines dešimt minučių „Lietuvos rytas“ dar bandė „kabintis“. Po geros 5 minučių atkarpos įpusėjus ketvirčiui skirtumas buvo nurėžtas iki vienženklio – 64:73. Vis dėlto, Randy Culpepperis tada smeigė du iš eilės tritaškius ir tai buvo viskas. „Lietuvos rytas“ dar sugebėjo sumažinti pranašumą iki vienženklio, bet paskutinėmis minutėmis šeimininkų pergale jau tikėjo tik labai dideli optimistai.

„Lietuvos rytas“: T.Leslie (4/8 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam.) 16, G.Orelikas (2/8 trit.) 14, A.Juškevičius (4/6 dvit., 6 rez. perd.) 13, A.Kavaliauskas (5/9 dvit., 9 atk. kam.) 12, M.Lukauskis (3 perimt kam.) 10, M.Gecevičius (2/6 trit.) 8.

„Krasnyj Oktiabr“: R.Culpepperis (7/7 dvit., 3/8 trit., 5/6 baud.) 28, R.Travisas (9/10 dvit., 2/3 trit., 2/3 baud., 6 atk. kam.) 26, D.Ligginsas (6/9 dvit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.) 16.

E grupės rezultatai:

Belgrado „Partizan“ – Jeruzalės „Hapoel“ 64:83.

Plojėščio „Asesoft“ – Bandirmos „Banvit“ 84:74

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Krasnyj Oktiabr“ 82:91

10 min. R.Culpepperis pataikė tik vieną baudą, o A.Juškevičius atsakė greitu prasiveržimu ir dvitaškiu – 78:86. Po dviejų R.Culpepperio baudos metimų su pralaimėjimu susitaikęs V.Šeškus rodė komandai, kad reikia pralaimėti kuo mažesniu skirtumu.

9 min. M.Lukauskis pataikė vieną, o D.Ligginsas – abu baudų metimus. Dar kartą galimybę gavęs M.Lukauskis pasitaisė ir sumetė abi.

8 min. A.Kavaliauskas sumetė baudų metimus, apsigynus M.Gecevičius smeigė tritaškį. A.Kavaliauskas blokavo metimą, tačiau R.Travisas pirmasis pačiupo kamuolį ir įmetė 2 taškus – 71:81.

6 min. R.Culpepperis pataikė tritaškį, A.Juškevičius įmetė iš po krepšio – 66:76. Eilinį kartą pramiegotas R.Culpepperis smeigė dar vieną tritaškį.

5 min. A.Juškevičius pataikė tik vieną baudos metimą – 62:73. Pavyko apsiginti ir po dar vienos svečių pražangos G.Orelikas pataikė baudas ir sumažino skirtumą iki vienženklio – 64:73.

4 min. A.Juškevičius greitoje atakoje vos užmynė tritaškio liniją ir įmetė 2 taškus – 59:73. Netrukus dar kartą pavyko apsiginti ir greitoje atakoje pasižymėjo B.Baronas.

3 min. Išprovokavęs pražangą T.Leslie sumetė baudas, o A.Kavaliauskas gynyboje atliko įspūdingą bloką.

2 min. A.Kavaliauskas pagaliau įmetė antrą dvitaškį, o M.Gecevičius netrukus smeigė pirmąjį tritaškį iš penkių bandymų – 55:70. Iš toli pirmą kartą iš 5 bandymų pataikė ir R.Culpepperis.

1 min. „Krasnyj Oktiabr“ ketvirtį pradėjo dar 4 taškais ir vėl atstatė 20 taškų persvarą – 50:70.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Krasnyj Oktiabr“ 50:66 (20:21, 15:23, 15:22)

10 min. R.Cooperis pataikė jau šeštąjį dvitaškį iš tiek pat bandymų – 50:66. Tai buvo paskutinis ketvirčio taiklus metimas.

9 min. G.Orelikas iš po krepšio pelnė savo 10-ąjį tašką, pavyko perimti kamuolį, tačiau M.Lukauskis suklydo ir iškart prasižengė. R.Travisas pataikė tik vieną baudą, o G.Orelikas įmetė dvitaškį – 50:64.

7 min. Džiaugsmas ilgai netruko. R.Culpepperis pataikė dvitaškį, A.Juškevičius pametė kamuolį ir dar kartą pataikė D.Ligginsas. Netrukus po netaiklaus M.Lukauskio tritaškio R.Culpepperis įmetė dar du taškus – 46:63.

6 min. T.Leslie ir M.Lukauskis pataikė po dvitaškį ir pavyko apsiginti. M.Lukauskis po to kalė iš viršaus ir komanda atrodė užsivedusi – 43:57. Varžovams išsimetant kamuolį iš užribio A.Valeika jį perėmė ir B.baronas įmetė dvitaškį su pražanga – 46:57.

5 min. 6 iš eilės taškus surinko D.Ligginsas, tada dar du metimus pataikė R.Travisas ir persvara pasiekė 20 taškų – 57:37.

4 min. Po pertraukos „Lietuvos rytas“ žaidė tragiškai. Vienintelis T.Leslie sugebėjo įmesti dvitaškį, o „Krasnyj Oktiabr“ lengvai rinko taškus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginijus Šeškus

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Krasnyj Oktiabr“ 35:44 (20:21, 15:23)

10 min. Dvitaškiu pavyko atsakyti G.Orelikui, tačiau R.Culpepperis atsakė tuo pačiu. Prieš pat pertrauką pagaliau pirmuosius taškus įmetė A.Kavaliauskas, tačiau paskutinėmis akimirkomis R.Culpepperis vėl staigiu metimu iš vidutinio nuotolio įmetė dvitaškį – 35:44.

9 min. A.Ponkrašovas įmetė dar du baudų metimus, vilniečių ataka užstrigo ir greitoje atakoje „Krasnyj Oktiabr“ įmetė dar du taškus.

8 min. Tritaškių konkursas sekėsi – pataikė ir G.Orelikas. Po to pavyko apsiginti ir iš viršaus greitoje atakoje įkrovė T.Leslie – 31:36.

7 min. Taškų badą tritaškiu pagaliau nutraukė A.Juškevičius, o R.Travisas pagaliau prametė pirmąjį dvitaškį. Vis dėlto, vilniečiai ir vėl neapsigynė – iš toli įmetė D.Ligginsas.

6 min. Dar vienas R.Traviso dvitaškis (6/6) buvo taiklus. Vilniečiai neįmetė, o A.Ponkrašovas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 23:33.

5 min. „Lietuvos rytui“ surengti geros atakos nepavyko, o R.Travisas smeigė tritaškį – 29:23. Tai buvo 17-asis amerikiečio taškas.

4 min. Sužaidus beveik keturias su puse minutės T.Leslie pagaliau pelnė pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus – amerikietis pataikė tritaškį.

3 min. Po eilinės klaidos svečiai sužaidė du prieš du ir D.Cousinas kalė iš viršaus – 20:26.

2 min. Sužaidus pusantros minutės pirmuosius taškus ketvirtyje dvitaškiu įmetė D.Cousinas – 20:23.

1 min. Taikliausiai šį sezoną turnyre dvitaškius metantis „Lietuvos rytas“ pirmajame ketvirtyje pataikė tik 40 proc. metimų. Antrasis prasidėjo netaikliais G.Oreliko ir B.Barono bandymais.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Krasnyj Oktiabr“ 20:21

10 min. Paskutinę minutę R.Travisas pradėjo dviem taškais su pražanga – 18:21. Pražangą išprovokavęs A.Valeika sumetė baudas, o „Lietuvos rytas“ apsigynė. Paskutines 15 sek. kamuolį galėję laikyti šeimininkai geros atakos nesurezgė. Likus 2,4 sek. G.Orelikas išprovokavo pražangą, tačiau ji nesuteikė teisės baudų metimams. B.Baronas paskutinę sekundę nepataikė tritaškio.

9 min. Varžovai vėl išsiveržė į priekį, tačiau A.Valeika pademonstruoja puikų epizodą. Po nepataikyto A.Juškevičiaus metimo aukštaūgis ore pagavo kamuolį ir sugrūdo į krepšį – 18:18.

8 min. Po dar vieno gero epizodo gynyboje M.Lukauskis tritaškiu išlygino rezultatą (16:16). Apsigynus dar kartą M.Lukauskis metė laisvas, nepataikęs atsikovojo kamuolį ir laisvas iš toli bandė M.Gecevičius. Jis irgi buvo netaiklus.

7 min. R.Culpepperis pataikė labai sudėtingą metimą per A.Juškevičiaus rankas, o vilniečių ataka ir vėl baigėsi be taškų – 10:16. „Lietuvos rytas“ apsigynė ir A.Juškevičius greitoje atakoje įmetė du taškus su pražanga bei pridėjo baudą – 13:16.

6 min. Įpusėjus ketvirčiui „Krasnyj Oktiabr“ persvara pasiekė 4 taškus (14:10). A.Kavaliauskui rungtynių pradžia nebuvo sėkminga. Jis prametė porą metimų, netrukus suklydo. Negana to, M.Mooseris prametė abi baudas.

5 min. Pirmąjį dvitaškį pataikė M.Gecevičius, o G.Orelikui teko sėstis ant suolo – varžovas jam stipriai pataikė į nosį.

4 min. Vilniečių puolimas kiek užstrigo ir svečiai įmetė du iš eilės dvitaškius. G.Orelikas netrukus atsakė tolimu metimu, tačiau tą patį padarė ir svečiai – 8:12.

2 min. Rusai išsiveržė į priekį 5:2, tačiau T.Leslie netrukus smeigė ir tritaškį – 5:5.

1 min. Rungtynes tritaškiu pradėjo svečiai, o šeimininkams kurį laiką nesisekė įmesti. Pirmuosius komandos taškus tolimu dvitaškiu pelnė T.Leslie.

Pirmosios rungtynės. Išvykoje į Rusiją Vilniaus komanda šventė pergalę 77:63, o daugiausiai šiame mače prie pergalės prisidėjo 13 taškų įmetęs ir 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs Adas Juškevičius. Po 10 taškų įmetė Mindaugas Lukauskis ir Martynas Gecevičius. Varžovų ekipoje sunkiai sustabdomas buvo Marcusas Cousinas (21 tšk., 10 atk. kam.).

Rezultatai. Be pergalės prieš trečiadienio varžovą vilniečiai pergalingai baigė dar penkias rungtynes: „Partizan“ įveiktas 92:65 ir 85:76, „Banvit“ nugalėtas 92:80, „Asesoft“ – 79:72, o „Hapoel“ – 81:70. Vienintelis pralaimėjimas pirmajame rate patirtas Rumunijoje – 83:103.

„Krasnyj Oktiabr“ abu kartus įveikė „Hapoel“ (79:78 ir 69:67), su „Asesoft“ pasidalijo po pergalę (75:81 ir 96:79), įveikė „Partizan“ (61:59) bei pralaimėjo „Banvit“ (75:90).

Trys geriausi „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurėje:
Gediminas Orelikas – 15,7 tšk. (61% dvit., 42% trit.), 4,9 atk. kam., 2.7 rez. perd., 1,1 per. kam.
Antanas Kavaliauskas – 13,6 tšk. (76% dvit.), 4 atk. kam., 1,7 rez. perd.
Adas Juškevičius – 12 tšk. (43% dvit., 31% trit.), 4,7 rez. perd., 1,4 per. kam., 2,7 kl.;

Trys geriausi „Krasnyj Oktiabr“ krepšininkai Europos taurėje:
D.J.Kennedy – 16,3 tšk. (48% dvit., 50% trit.), 6,3 atk. kam., 1,7 rez. perd., 4 kl.;
Randy Culpepperis – 16,3 tšk. (56% dvit., 33% trit.), 2,5 atk. kam., 2 rez. perd., 1,8 kl.;
Romeo Travisas – 13,6 tšk. (59% dvit., 33% trit.), 7 atk. kam., 1,4 rez. perd.

Komandų vidurkiai: „Lietuvos rytas“ – „Krasnyj Oktiabr“

Taškai: 84,1 – 74
Dvitaškiai: 61,5% – 54,7%
Tritaškiai: 37,4% – 32,9%
Baudos: 75,8% – 72,3%
Atk. kam.: 30,7 (23,4/7,3) – 32,3 (24/8,3)
Rez. perd.: 19,6 – 19
Per. kam.: 9,6 – 8,3
Klaidos: 15,7 – 15,4
Blokai: 2,6 – 1,1
Naudingumas: 95,4 – 80,9

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams