2009 11 14

„Lietuvos rytas“ išvargo pergalę Rygoje

Itin sunkią pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Vilniečiai išvykoje tik po pratęsimo ir dramatiškos kovos 93:89 (25:23, 14:18, 25:22, 12:13, 17:13) palaužė du lieutvius savo gretose turintį Rygos VEF klubą.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ savo aikštelėje žaidžia ketvirtojo Eurolygos turo rungtynes su Belgrado „Partizan“ krepšininkais.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ / 15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr.

Jau rungtynių pradžia parodė, kad lengvai šeimininkai BBL čempionams pasiduoti neketina. Visgi antrajame kėlinyje „Lietuvos rytui“ pavyko spurtuoti ir susikrauti 7 taškų pranašumą (39:32), tačiau likusių 4 minučių atkarpą VEF laimėjo 9:0 ir ilsėtis išėjo pirmaudami – 41:39.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 21 sekundę Donatas Zavackas taikliu metimu iš po krepšio išvedė į priekį „Lietuvos rytą“ (76:74), bet kitoje atakoje Martynas Mažeika išprovokavo Milko Bjelicos pražangą ir sumetęs baudas dar kartą rezultatą išlygino (76:76).

Paskutinei atakai svečiai turėjo beveik 7 sekundes, tačiau Bojanas Popovičius atliko nelogišką metimą ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime jau sėkmė šypsojosi vilniečiams. Likus žaisti 11 sekundžių Zavackas taikliomis baudomis padidino svečių pranašumą iki 4 taškų (91:87), kurio ir pakako pergalei iškovoti.

Pralaimėjusiems Mažeika per 38 minutes pelnė 22 taškus (6/12 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 7/12 baudų), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 varžovų pražangas, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Arnas Labuckas per 27 minutes surinko 8 taškus (2/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bet sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 22 (12 atk. kam.), Milko Bjelica 20, Bojanas Popovičius 14, Martynas Gecevičius 10, Artūras Jomantas 10.

VEF: Martynas Mažeika 22, Alexas Renfroe 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Artūras Štalbergas 12, Arnas Labuckas 8, Ivanas Nalyubovas 8.