2015 02 28

„Lietuvos rytas“ išvargo pergalę su LKL autsaideriais „Mažeikiais“

LKL čempionate šeštadienio vakarą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (22-4) ekipa. Marcelo Nicola auklėtiniai namuose 76:70 (18:17, 25:13, 15:23, 18:17) įveikė „Mažeikių“ (2-27) ekipą.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje neryškią persvarą turėjo pirmuosius mačo taškus pelnęs „Lietuvos rytas“. Puikiai gynyboje žaidę vilniečiai iš karto įgavo didesnį pranašumą (9:5). Kėliniui įpusėjus „Mažeikiai“ varžovus pasivijo ir prasidėjo kova taškas į tašką, kuri tęsėsi iki pat ketvirčio pabaigos, o rezultatas po pirmųjų dešimt minučių buvo – 18:17.

Antras kėlinys priklausė „Lietuvos rytui“. Jie surengė įspūdingą spurtą 16:3 ir solidžiai atitrūko nuo oponentų (34:19). Dariaus Tarvydo pastangų vedami „Mažeikių“ krepšininkai sugebėjo sumažinti "Lietuvos ryto"persvarą (36:28). Per likusį kėlinio laiką sostinės krepšininkai taškus rinko tik baudų metimais ir po pirmos rungtynių pusės pirmavo – 43:30.

„Mažeikiai“ po ilgosios pertraukos pelnė 6 taškus iš eilės, į kuriuos „Lietuvos rytas“ atsakė Antano Kavaliausko dvitaškiu su pražanga (46:34).

„Lietuvos rytas“ sužaidė rezultatyvią atkarpą 9:2 (55:38). Tyleris Olanderis ir Raimundas Danys sumažino aikštės šeimininkų pranašumą iki vienženklio (58:51). Į lemiamą ketvirtį ekipos keliavo rezultatui esant 58:53.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui komandos keitėsi taikliais metimais (66:60). Žygimanto Janavičiaus ir A.Kavaliausko 6 taškai be atsako sugrąžino „Lietuvos rytui“ 13 taškų pranašumą (76:63). Per paskutinę rungtynių minutę T.Olanderis sumažino savo komandos deficitą iki 6 taškų. "Lietuvos rytas" nugalėjo 76:70.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 17 tšk. (12 atk. kam.), Martynas Gecevičius 12 tšk., Gediminas Orelikas 10 tšk., Travisas Leslie 8 tšk, Mindaugas Lukauskis ir Žygimantas Janavičius po 7, Michaelis Moseris 6, Artūras Valeika 4, Simas Jasaitis 3, Billy Baronas 2.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 17 tšk., Tyleris Olanderis 14 tšk., Raimundas Danys 11 tšk., Darius Pakamanis ir Arvydas Gydra po 8 tšk., Giedrius Staniulis 6, Sidney Sandersas 4.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):