2009 02 14

„Lietuvos rytas“ įtvirtino lyderystę

Keturioliktą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Vilniečiai šeštadienį namie po sunkios kovos 106:96 (28:27, 28:32, 23:26, 27:11) nugalėjo iki tol antroje vietoje buvusią Talino „Kalev“ komandą.
Vilniečiai tik per paskutines minutes persvėrė rezultatą savo naudai ir išplėšė pergalę / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Po trijų kėlinių atsilikdami 79:85, vilniečiai susiėmė tik paskutiniame ketvirtyje. Kėlinio viduryje Mindaugas Lukauskis pataikė dvitaškį ir vilniečiai išsiveržė į priekį 90:89.

Netrukus estai pelnė du taškus, tačiau šeimininkai atsakė spurtu 8:0 ir įgijo apčiuopiamą persvarą – 97:91. Netrukus Lukauskio ir Martyno Gecevičiaus pastangomis skirtumas perkopė dviženklį ir vilniečiai šventė pergalę.

Per lemiamą spurtą Lukauskis ir Gecevičius kartu pelnė 16 „Lietuvos ryto“ taškų iš eilės. „Lietuvos rytas“: Chuckas Eidsonas 27 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Marijonas Petravičius 20, Milko Bjelica 16, Mindaugas Lukauskis 15, Artūras Jomantas 11.

„Kalev“: Johnas Linehanas 23, Kristjanas Kanguras ir Nate’as Foxas po 15, Raitas Keerlesas ir Kevinas Lyde’as po 12.