2012 01 03

„Lietuvos rytas“ parklupdė be pralaimėjimų iki šiol žengusius „Spartak“ krepšininkus

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmasis šį sezoną parklupdė Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkus. VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse „Siemens“ arenoje vilniečiai šventė pergalę rezultatu 72:61 (14:13, 21:16, 22:18, 18:13).
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Spartak“ šį sezoną laimėjo visas šešias Europos taurės rungtynes, o Vieningoje lygoje patyrė  pirmąją nesėkmę per aštuonis susitikimus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, išsiveržę į priekį 2:8. Nors „Lietuvos rytas“ netrukus pavijo varžovą, antrajame kėlinyje „Spartak“ vėl įgijo apčiuopiamą persvarą (14:20).

„Perlaužti“ rungtynes šeimininkams pavyko po palankių teisėjų sprendimų: techninėmis pražangomis buvo nubausti „Spartak“ treneris Jure Zdovcas bei aukštaūgis Valerijus Lichodejus.  Tai padėjo vilniečiams persverti rezultatą (24:23). Iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ dar padidino skirtumą – 35:29.

Po „Spartak“ spurto trečiajame kėlinyje rezultatas tapo lygus (35:35), tačiau vilniečiai netruko susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas – 49:39.

„Lietuvos ryto“ persvara svyravo, tačiau ją Aleksandro Džikičiaus auklėtiniams pavyko išlaikyti iki rungtynių pabaigos.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 17, J.Valančiūnas 14 (11 atk. kam.), R.Seibutis 13, L.Robertsas 9 (9 atk. kam.).

„Spartak“: P.Beverley (6 rez. perd.) ir V.Lichodejus po 11, L.Mavrokefalidis 10.