2014 09 04

„Lietuvos rytas“ pasirengimo etape nugalėjo antrąjį Rusijos klubą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas pergalingai žygiuoja pasirengimo naujajam sezonui cikle. Ketvirtadienį Druskininkuose 95:81 (24:16, 25:19, 24:23, 22:23) nugalėjo dar vieną Rusijos komandą – Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nuo pirmųjų rungtynių akimirkų „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį nepavyko – į sėkmingas vilniečių atakas tuo pačiu atsakydavę rusai neleido Vilniaus klubui atitrūkti (16:11). M.Gecevičiaus pastangomis artėjant kėlinio pabaigai „Lietuvos rytas“ padidino skirtumą – 24:16, o snaiperis buvo pelnęs kone pusę visos komandos taškų – 11.

Iniciatyvą įgiję V.Šeškaus auklėtiniai jos antrajame kėlinyje nepaleido iš rankų – netrukus dviženklę persvarą įgiję sostinės krepšininkai diktavo sąlygas aikštėje. Daugiausiai sunkumų varžovams ir toliau kėlė M.Gecevičius. Į rūbines ilsėtis „Lietuvos rytas“ išėjo būdamas priekyje 49:35.

Trečiajame kėlinyje Volgogrado krepšininkai ėmėsi mažinti atsilikimą, vilniečių gynybinės schemos nebuvo taip sunkiai perkandamos kaip iki didžiosios pertraukos. Ketvirčio pabaigoje komandas buvo skyrę 7 taškai, tačiau vėliau keletą atakų be atsako surengę V.Šeškaus treniruojami vilniečiai susigrąžino apčiuopiamą persvarą. Nors rusams pavyko sustabdyti „Lietuvos ryto“ lyderį M.Gecevičių, puikiai šią rolę perėmė T.Leslie ir A.Kavaliauskas, traukę komandą į priekį – 73:58.

Paskutinės rungtynių atkarpos metu skirtumas žemiau dviženklio skaičiaus ribos nenukrito (80:70). Po atkaklių „Krasny Oktyabr“ mėginimų perlaužti mačo eigą „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 11:2, kas padėjo pergalės pamatus (91:72). Finalinė rungtynių sirena skelbė vilniečių pergalę 95:81.