Publikuota: 2015 vasario 8d. 18:37

„Lietuvos rytas“ sutriuškino „Prienus“, Utenos „Juventus“ – „Mažeikius“

Kšištofas Lavrinovičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kšištofas Lavrinovičius

LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (20-4) krepšininkai. Vilniečiai išvykoje 84:59 (28:16, 21:14, 14:18, 21:11) nugalėjo „Prienų“ (6-19) ekipą.

Rungtynių pradžioje „Lietuvos ryto“ krepšininkų surengtas spurtas 9:2 leido atitolti (11:4). Abi komandos keitėsi taikliais tritaškiais ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė tie patys 7 taškai (17:10). Sėkminga svečių atkarpa 7:2 dar labiau padidino turėtą persvarą (24:12). Po pirmojo ketvirčio svečiai iš Vilniaus turėjo 12 taškų pranašumą – 28:16.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Gediminas Orelikas, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje Domantas Šeškus pataikė tritaškį su pražangą, realizavo baudos metimą ir sumažino šeimininkų atsilikimą (30:22). Kėliniui įpusėjus „Prienai“ turėjo 11 taškų deficitą (37:26). Kšištofo Lavrinovičiaus bei Žygimanto Janavičiaus taškai dar labiau padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą (46:28). P.Vaitiekūnas pataikė dvitaškį, jam tolimu metimu atsakė M.Gecevičius ir po dviejų kėlinių vilniečiai pirmavo 49:30.

Trečiąjį ketvirtį dviem taikliais metimais pradėjo Dominykas Milka (49:34). Abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė 14 taškų (57:43). „Lietuvos ryto“ spurtas 6:0 leido dar labiau nutolti (63:43). Atsigavusiems prieniškiams bendromis jėgomis pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą ir po trijų kėlinių švieslentėje degė rezultatas – 63:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Billy Baronas ir K.Lavrinovičius padidino svečių pranašumą iki 20 taškų (68:48). Šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau ilgai tuo pasidžiaugti jie negalėjo ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai susigrąžino turėtą persvarą (52:72). Vilniečių spurtas 7:2 dar labiau padidino „Prienų“ deficitą (54:79). Abi ekipos apsikeitė taikliais metimais ir „Lietuvos rytas“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:59.

„Prienai“: D.Milka 16 (7 atk. kam.), M.Linkevičius (13 atk. kam.) ir P.Vaitiekūnas po 10, D.Šeškus 9.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas ir M.Lukauskis po 13, K.Lavrinovičius ir M.Gecevičius po 12, A.Valeika 11, Ž.Janavičius 9, B.Baronas 6, A.Juškevičius ir M.Moseris po 4.

Utenos „Juventus“ krepšininkams teko paprakaituoti Mažeikiuose, tačiau svarbiausias tikslas – pergalė, pasiektas. Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda BEKO-LKL čempionate nugalėjo „Mažeikius“ 71:60 (24:15, 17:17, 20:16, 10:12).

„Juventus“ Mažeikiuose pataikė tik 36 procentus dvitaškių (9/25), tačiau uteniškius traukė tolimi metimai – 12/29 (41 proc.).

„Juventus“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų serija. Praėjusią savaitę „Mažeikiai“ iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

Su 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų „Juventus“ įsitvirtino ketvirtojoje BEKO-LKL turnyro lentelės vietoje. „Mažeikiai“ su 1 pergale ir 25 pralaimėjimais tūno paskutinėje vienuoliktoje vietoje.

„Mažeikiai“ rungtynių pradžioje apliejo „Juventus“ šaltu dušu – 10:2. Tiesa, uteniškiai įsibėgėjo ir po poros tritaškių rezultatas buvo lygus (10:10). Kova kurį laiką vyko taškas į tašką, bet kėlinuko pabaigoje daugiausia dėl penkių tikslių E.Stanionio baudų metimų „Juventus“ susikrovė apčiuopiamą pranašumą 24:15.

Vis dėlto antrojo ketvirčio pradžioje S.Serapinas pelnė 6 taškus iš eilės ir komandas skyrė jau tik 3 taškai – 23:26. Tiesa, „Juventus“ atstatė 8-10 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki pat pertraukos – 41:33.

Per pirmąsias penkias trečiojo kėlinio minutes „Mažeikiams“ pavyko kiek priartėti 42:47. Bet kartojosi ankstesnis scenarijus – mažeikiečių viltis išlyginti rezultatą daužė nedidelis „Juventus“ spurtas. Svečiai taip ir laikėsi ties 10 taškų pranašumo riba, o prieš ketvirtąjį kėlinį skirtumą dar ir padidino – 61:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais „Juventus“ taškais iš eilės ir „Mažeikiai“ atsidūrė kritinėje situacijoje – 66:48. „Juventus“ įstrigo puolime, keletą minučių nepajėgė pelnyti taškų, bet „Mažeikiai“ arčiau 12 taškų (54:66) tuo metu nepriartėjo. Utenos ekipa užtikrintai išlaikė persvarą ir laimėjo 71:60.

„Juventus“: A.Šikšnius 21, R.Broadusas 17 (5 rez. perd.), E.Stanionis 13, N.Barinovas 9, S.Kulvietis, S.Buterlevičius, O.Varanauskas po 3, V.Dabkus 2.

„Mažeikiai“: D.Pakamanis 14, S.Serapinas 13, R.Danys 11, G.Staniulis 10, S.Sandersas 5, T.Olanderis ir A.Gydra po 3, D.Tarvydas 1.