2010 03 18

„Lietuvos rytas“ turėjo vargo su „Aisčiais“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa išvykoje 89:68 (23:22, 26:22, 20:13, 20:11) nugalėjo Kauno „Aisčių“ krepšininkus.
K.Bajramovičius
K.Bajramovičius nugalėtojų gretose žaidė rezultatyviausiai. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir prabėgus trims minutėms pirmavo rezultatu 9:2. Tokia situacija Rimą Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės. Netrukus svečiai atsakė spurtuodami 13:1 ir išsiveržė į priekį rezultatu 15:10. Pirmasis ketvirtis baigėsi vilniečiams vis dar esant priekyje – 23:22.

Antrame kėlinyje LKL čempionai toliau pirmavo. Po truputį didindami pranašumą jie, sužaidus 7 minutes, pirmą kartą šiame mače įgijo dviženkę persvarą – 42:32. Vis dėlto kauniečiai nesutriko, pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo (44:47). Pirmą mačo pusę dvitaškiu baigė I.Miloševičius ir komandos ilsėtis išėjo „Lietuvos rytui“ pirmaujant rezultatu 49:44.

Po ilgosios pertraukos užvirė kova taškas į tašką. Jaunieji „Aisčių“ žaidėjai ilgai neleido tituluotiesiems varžovams atitrūkti. Vis dėlto įpusėjus kėliniui daugiausia S.Babrausko pastangomis „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 10:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 61:51. Trečiasis ketvirtis baigėsi svečiams pirmaujant 69:57.

Per paskutiniąsias dešimt žaidimo minučių „Lietuvos ryto“ ekipa rungtyniavo užtikrintai. Sužaidus 6 minutes sostinės komanda įgijo jau 20 taškų pranašumą – 84:64. Per likusį laiką vilniečiai varžovams neleido atkurti intrigos iri šventė pergalę rezultatu 89:68.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius (12 atk. kam.) 19, Steponas Babrauskas 15, Igoris Miloševičius, Martynas Gecevičius ir Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.) po 10, Justas Sinica 8, Donatas Zavackas bei Simas Buterlevičius po 7, Vidas Ginevičius 3.

„Aisčiai“: Vytenis Lipkevičius 13, Giedrius Kurtinaitis 11, Tautvydas Barštys (8 atk. kam.) 10, Vaidas Čepukaitis (9 atk. klam.) 9, Gediminas Žylė 7, Osvaldas Matulionis ir Žygimantas Janavičius (7 rez. perd.) po 6, Augustas Pečiukevičius bei Rokas Čepanonis po 3.