2012 02 21 /21:04

„Lietuvos ryto“ situacija Europos taurėje komplikuojasi: „Lokomotiv-Kuban“ klubui pralaimėta 78:82

Vilniaus „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo galimybe užsitikrinti vietą Europos taurės ketvirtfinalyje. Penktose „Last-16“ etapo rungtynėse namuose Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai rezultatu 78:82 (21:20, 21:16, 16:25, 20:21) pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipai.
Jonas Valančiūnas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Lokomotiv-Kuban“ iki trečiojo kėlinio vidurio nė karto nebuvo išsiveržusi į priekį, tačiau galiausiai tai padariusi iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido iki rungtynių pabaigos.

Dėl kelialapio teks kovoti Italijoje

Kitą savaitę „Lietuvos rytas“ išvykoje susitiks su Trevizo „Benetton“ klubu, kurį savo aikštelėje įveikė 78:69. Duris į ketvirtfinalį „Lietuvos rytui“ atvers tik pergalė Italijoje.

„Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai į Vilnių atvyko po dviejų pralaimėjimų „Benetton“ klubui, tad jiems mūšis „Siemens“ arenoje buvo žūtbūtinis. Pralaimėjimas būtų užtrenkęs Krasnodaro ekipai duris į kitą etapą.

Dabar šansų žengti į ketvirtfinalį turi visos trys komandos – „Lietuvos rytas“, „Benetton“ ir „Lokomotiv-Kuban“. Berlyno ALBA vilčių nebeturi.

„Lokomotiv-Kuban“ kol kas vienintelė šiame Europos taurės sezone sugebėjo palaužti „Lietuvos rytą“. Krasnodare vykusias rungtynes „Lokomotiv-Kuban“ taip pat buvo laimėjusi (81:67).

1 kėlinys

Rungtynės prasidėjo po Užgavėnių eisenos ir žiūrovų sugiedoto Lietuvos himno. Pirmieji su startiniu jauduliu susitvarkė vilniečiai, kurie išsiveržė į priekį 6:2. „Lokomotiv-Kuban“ rezultatą netrukus išlygino (6:6), o po dviejų iš eilės tolimų metimų jau buvo priekyje (12:14). Vis dėlto kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ turint minimalią persvarą – 21:20.

Puikiai rungtynes pradėjo Jonas Valančiūnas, negailėjęs jėgų nei puolime, nei gynyboje. Per pirmą ketvirtį J.Valančiūnas pelnė 4 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko net 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo du metimus ir surinko 11 naudingumo taškų.

Įdomu tai, kad Jono Valančiūno žaidimą šiame mače stebėjo Toronto „Raptors“ komandos viceprezidentas Maurizio Gherardini, o jo žaidimą filmavo „NBA TV“.

2 kėlinys

Taškų lenktynės tęsėsi ir pirmoje antrojo kėlinio pusėje: po varžovų tritaškio rezultatas vėl tapo lygus (29:29). Vis dėlto po minutės pertraukėlės pagerinęs žaidimą gynyboje „Lietuvos rytas“ spurtavo 11:0 ir pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 40:29.

„Lokomotiv-Kuban“ į tai atsakė penkiais taškais be atsako (40:34). Daugiausia prie to prisidėjo po keitimo aikštelėje pasirodęs ir per dvi minutes 6 taškus pelnęs Kelvinas Riversas. Ilsėtis komandos išėjo „Lietuvos rytui“ turint 6 taškų persvarą (42:36).

3 kėlinys

Kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo sėkmingai – iš toli pataikė Renaldas Seibutis, dvitaškį pridėjo J.Valančiūnas, tačiau netrukus vilniečiai atakose ėmė klysti, o varžovai tuo naudotis. Sužaidus keturias minutes komandas jau teskyrė taškas (47:46).

Dar po dviejų minučių K.Riversas tolimu metimu svečius pirmą kartą išvedė į priekį (51:53). Persvarą „Lokomotiv-Kuban“ išsaugojo iki ketvirčio pabaigos – 58:61. Varžovų vidurio puolėjas Ali Traore vien per šį kėlinį pelnė 7 taškus.

4 kėlinys

Susigrąžinti iniciatyvos „Lietuvos rytui“ nesisekė ir ketvirto kėlinio pradžioje. Po dar vieno A.Traore dvitaškio „Lokomotiv-Kuban“ įgijo 6, o po Jeremiah Massey dėjimo greitos atakos metu – jau 8 taškų persvarą (64:72). Netrukus J.Massey savo komandos spurtą pratęsė iki 9:0 (64:74).

Likus žaisti minutę Mindaugas Katelynas pelnė du taškus su pražanga ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų (74:78). Vis dėlto išsigelbėti „Lietuvos rytui“ nepavyko – 78:82.