2010 11 19

„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas – tarp naudingiausių Eurolygoje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas toliau rodo esąs vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų. 18-metis krepšininkas drąsiai išnaudoja aikštelėje suteikiamas minutes ir už jas atsidėkoja naudingu žaidimu. Penktosios Eurolygos savaitės naudingiausių žaidėjų sąraše J.Valančiūnas užėmė antrą vietą.
J.Valančiūnas į „Cibona“ ekipos krepšį įmetė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Naudingiausiu paskutinio Eurolygos pirmojo rato turo žaidėju tapo 35 naudingumo balus surinkęs  „Cholet Basket“ ekipos gynėjas Sammy Mejia.

Per rungtynes su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubu 27 metų 198 cm ūgio Dominikos Respublikos pilietis per 30 minučių surinko 29 (dvitaškiai 9/12, tritaškiai 1/3, baudos 8/10) taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei kartą prasižengė.

Šolė klubas įveikė varžovus rezultatu 82:78 ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Antrą ir trečią pozicijas pasidalijo po 26 naudingumo balus surinkę Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos aukštaūgis Jonas Valančiūnas bei Tel Avivo „Maccabi“ ekipos gynėjas Chuckas Eidsonas.

J.Valančiūnas į Zagrebo „Cibona“ ekipos krepšį per 23 minutes įmetė 15 (dvitaškiai 6/7, baudos 3/3) taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, perėmė 1 ir prarado 2 kamuolius, išprovokavo 4 varžovų pražangas bei 3 sykius prasižengė.

Jaunasis aukštaūgis taip pat pasižymėjo įspūdingu bloku, kuris buvo išrinktas gražiausiu iš trečiadienį vykusių Eurolygos dvikovų, o po mačo sulaukė ypač daug pagyrų iš „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Aleksandro Trifunovičiaus.

Anksčiau sostinės ekipos marškinėlius vilkėjęs Ch.Eidsonas dvikovoje su Tomo Pačėso treniruojamu Gdynės „Asseco Prokom“ klubu per 24 minutes surinko 20 (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 3/6, baudos 5/6) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei 3 sykius pažeidė taisykles.

Į penketuką taip pat pateko 24 naudingumo balus surinkęs Milošas Teodosičius iš Pirėjo „Olympiacos“ komandos bei vienu balu mažiau į sąskaitą įsirašęs Fernando San Emeterio (Vitorijos „Caja Laboral“).