2011 03 04

„Lietuvos ryto“ žygis Eurolygoje baigtas (nuotraukos, ketvirtfinalių poros)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pasekė Kauno „Žalgirio“ pavyzdžiu – baigė pasirodymą Eurolygoje. Iki pat paskutinių Top-16 rungtynių išsaugoję šansus žengti į ketvirtfinalį, vilniečiai galiausiai jais nepasinaudojo.
„Lietuvos ryto“ ir „Caja Laboral“ dvikovos akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lemiamose rungtynėse „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“ 68:77 (16:27, 23:13, 16:18, 13:19) pralaimėjo Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkams, ir užleido šiems vietą geriausių sezono komandų aštuonete.

„Caja Laboral“ solidžią persvarą įgijo jau pirmajame kėlinyje. „Lietuvos ryto“ krepšininkams teko besivijančių vaidmuo. Nors vilniečiai vis pavydavo į priekį pabėgdavusius varžovus, „perlaužti“ rungtynių Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams nepavyko.

Itin apmaudžiai rungtynės baigėsi „Lietuvos ryto“ įžaidėjui Khalidui El-Aminui. Amerikietis ketvirtojo kėlinuko pabaigoje verždamasis link krepšinio suklupo baudos aikštelėje ir nesėkmingai parkrito ant parketo.

Krepšininkas kelias minutes pagulėjęs ant „Siemens“ arenos parketo buvo išneštas padedamas komandos daktaro ir fizinio rengimo trenerio.Pirminiais duomenimis, vienam vilniečių lyderių visiškai nutrūko kojos raumuo.

Su 3 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais LKL čempionai E grupėje liko treti. Pirmąją vietą grupėje užėmė „Caja Laboral“, o antroje pozicijoje liko Atėnų „Panathinaikos“. Ketvirti – Malagos „Unicaja“ krepšininkai.

KETVIRTFINALIŲ POROS

Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) – Madrido „Real“ (Ispanija)
Sienos „Montepaschi“ (Italija) – Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija)
Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) – „Barcelona“ (Ispanija)
Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) – Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija)

RUNGTYNIŲ STATISTIKA

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 14 (1/7 trit.), M.Bjelica 11 (6 atk. kam.), D.J.Strawberry (5 kl.), M.Gecevičius ir J.Valančiūnas (11 atk. kam.) po 9, B.Newley 7, S.Jasaitis 5, Kh.El–Aminas 4, S.Babrauskas (13 min., minus 3 naud. bal.) ir C.Nalga (5 min., minus 2 naud. bal.) po 0.

„Caja Laboral“: F.San Emeterio 19 (11 atk. kam., 34 naud. bal.), D.Loganas 15, S.Baračas 13 (6 atk. kam.), M.Teletovičius 12, M.Huertas 10 (5 kl.).

PRIEŠ RUNGTYNES

Pirmose tarpusavio rungtynėse Vitorijoje „Lietuvos rytas“ įveikė „Caja Laboral“ rezultatu 89:86. Pergalę vilniečiams tąsyk atnešė tikslus Khalido El Amino tritaškis, pelnytas sulig finaline sirena.

E grupėje trys komandos turi po 3 pergales ir 2 pralaimėjimus – „Lietuvos rytas“, „Caja Laboral“ ir Atėnų „Panathinaikos“, bet tik dvi iš jų žais ketvirtfinalyje. Šansus žengti toliau prarado Malagos „Unicaja“.

„Caja Laboral“ patekti į kitą etapą gali ir pralaimėjusi „Lietuvos rytui“, bet tokiu atveju baskams tektų laukti „Unicaja“ pergalės prieš „Panathinaikos“ ekipą.

„Lietuvos ryto“ legionieriaus Kh. El Amino nuomone, varžovai degs noru atsirevanšuoti, todėl laukia tikras karas.

„Tai bus labai emocingos rungtynės. Rungtynės gyvenk arba mirk. Suprantame, kad laukia karas, bet jaučiamės tvirtai, nes žaisime namuose. Turime nusiteikti aikštelėje palikti visas jėgas“, – sakė  Kh.el Aminas.

Tuo tarpu A.Trifunovičius rungtynių išvakarėse demonstravo olimpinę ramybę ir visišką pasitikėjimą savo komanda. „Ne kartą esu sakęs, kad turime žaisti susikaupę kiekvieną mačą, tai ir stengiamės daryti Top–16 etape. Mums nereikia papildomai save motyvuoti, nes esame visuomet susikaupę ir pasiruošę kovai. Manau, viską lemia komandinė dvasia. Būtent ji leido mums pasiekti visas pergales šiame sezone“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris.

Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkai ir treneriai, atvykę į Vilnių, nenoriai dalijosi mintimis su žurnalistais.  Vienintelis Davidas Loganas davė išskirtinį interviu tinklapiui 15min.lt.  Krepšininkas teigė, kad jo komanda baiminasi  greitų „Lietuvos ryto“ atakų.

„Privalėsime sustabdyti „Lietuvos ryto“ greitas atakas. Ši komanda mėgsta taip žaisti. Po netaiklių metimų, prarastų kamuolių privalėsime kuo greičiau grįžti į gynybą, nes greitos varžovų atakos gali mus pražudyti. “Lietuvos rytas„ taip pat stiprus metikais. Puikiai pataiko ne tik gynėjai, bet ir aukšti žmonės. Aišku, turėsime būti labai budrūs gindamiesi nuo Khalido el Amino, kuris taškus pelnyti gali iš bet kurios aikštelės vietos“, – kalbėjo D.Loganas.

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys 1min.

Rungtynės prasidėjo.

1 kėlinys 3min.

S.Jasaitis po „sausos“ pirmos minutės atidarė taškų sąskaitą tritaškiu, tačiau „Caja Laboral“ puolimo mašina smogia labiau – po tikslių M.Teletovičiaus ir D.Logano metimų rezultatas 3:9.

1 kėlinys 4min.

Po dar vieno baskų tritaškio – 3:12 ir pirmoji minutės pertraukėlė. Iš toli šįkart pataikė Fernando San Emeterio.

1 kėlinys 6min.

„Caja Laboral“ tritaškių šou tęsiasi. Dar vieną tolimą metimą laisvut laisvutėlis pataiko F. San Emeterio. B.Newley atsako dviem taškais su pražanga – 10:17.

1 kėlinys 8min.

Popierinė „Lietuvos ryto“ gynyba leidžia didinti svečiams pranašumą – 10:23. „Lietuvos rytas“ tris atakas iš eilės baigė klaidomis. Dvi iš jų padarė D.Strawberry. Aikštėje pirmą kartą pasirodo M.Gecevičius.

1 kėlinys 10min.

Rungtynės vyksta labai greitu tempu. „Lietuvos rytas“ niekaip neperkanda varžovų žaidimo du prieš du. Kėlinys baigiasi rezultatu 16:27, „Caja Laboral“ priekyje.

2 kėlinys 1min.

„Lietuvos rytas“ pelno keturis taškus be atsako – 20:27.

2 kėlinys 2min.

Dar du taškus su pražanga pelno M.Gecevičius. Minutės pertraukėlės prašo svečiai. M.Gecevičius baudos metimo nepataiko. 22:27.

2 kėlinys 4min.

Taškų skaitliukas sustojo. Komandos keičiasi nerezultatyviomis atakomis. D.Strawberry toliau žingsniuoja, klysta ir baskai.

2 kėlinys 6min.

Po D.Strawberry dvitaškio 24:27. Po K.Bajramovičiaus dvitaškio – 26:27. „Caja Laboral“ klimpsta vilniečių gynyboje, bet vienas po kito į aikštę grįžta startiniai šios komandos žaidėjai.

2 kėlinys 7min.

„Lietuvos rytui“ pasivyti varžovą pavyko be Khalido El Amino paslaugų. Vilniečių atakų organizatorius visą šį kėlinį sėdi ant suolo.

2 kėlinys 8min.

M.Teletovičius pelno 9-ąjį tašką. 26:32 – baskai vėl nutolo.

2 kėlinys 9min.

Vilką mini, vilkas čia – Khalidas El Aminas jau aikštėje ir pelno du taškus. Deja, D.Loganas smeigia tritaškį, P.Sow sumeta du baudos metimus... 28:37.

2 kėlinys 10min.

M.Bjelica pelno du taškus su pražanga. Rezultatas vėl tirpsta – 35:38. Iki didžiosios pertraukos lieka 1 minutė.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsilieka vienu tašku – 39:40.

3 kėlinys 1min.

B.Newley dėjimu iš viršaus išveda „Lietuvos rytą“ į priekį – 43:42.

3 kėlinys 4min.

„Caja Laboral“ nesiruošia atiduoti iniciatyvos. 43:48 po dar vieno D.Logano dvitaškio.

3 kėlinys 6min.

F.San Emeterio dvi atakas iš eilės užbaigia taikliu dvitaškiu su pražanga. 47:54.

3 kėlinys 9min.

Po M.Gecevičiaus tritaškio – 55:56.

3 kėlinys 10min.

Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pralaimi 55:58.

4 kėlinys 2min.

Žaidimas ir toliau vyksta tarsi ant svarstyklių. D.Strawberry pelno penkis taškus iš eilės ir rezultatas lygus – 60:60.

4 kėlinys 3min.

Aikštėje: J.Valančiūnas, K.Bajramovičius, D.Strawberry, M.Gecevičius ir S.Babrauskas.

4 kėlinys 5min.

„Caja Laboral“ atsakas – M.Huerto  ir S.Baračo tritaškiai. Svečiai vėl tolsta – 62:68.

4 kėlinys 7min.

„Caja Laboral“ išsaugo atotrūkį. Maža to, M.Teletovičius pataiko iš toli – 66:74.

4 kėlinys 9min.

„Lietuvos rytas“ per 24 sekundes nesugeba atlikti metimo. Lieka pusantros minutės. Vilniečiai atsilieka 68:74.

Kh. El Aminas patiria traumą.

4 kėlinys 10min.

Lieka 19,4 sek., bet M.Gecevičius praranda kamuolį...

Lieka 15,8 sek. D.Loganas prameta antrąjį baudos metimą, bet „Lietuvos rytas“ neatkovoja kamuolio. Po M.Huerto baudos metimų – 68:77. Tai galutinis rungtynių rezultatas.