2011 06 26

Lietuvos U-20 rinktinė pažemino JAV devyniolikmečius krepšininkus – 101:72

Pergalę tarptautiniame „Global Games“ turnyre iškovojo Lietuvos jaunių (iki 20 metų) rinktinė, kuri rungtynėse Panevėžyje 101:72 (32:8, 27:19, 13:28, 29:17) įveikė Jungtinių Amerikos Valstijų (iki 19 metų) jaunių rinktinę.
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys. / „Scanpix“ nuotr.

Mačą taikliais metimais pradėjo lietuviai (5:0). Nors amerikiečiai vėliau atsakė keturiais taškais iš eilės, tačiau čia pat dvitaškiu atsakė ir lietuviai – 7:4. O po Mato Lisajevičiaus tolimo metimo skirtumas dar šiek tiek padidėjo – 10:4. Įpusėjus kėliniui Lietuva po Sauliaus Kulviečio metimo pirmavo jau trylikos taškų skirtumu – 19:6. Kėlinio pabaigoje lietuviai ir toliau atrodė solidžiau nei varžovai ir nuaidėjus sirenai jų persvara siekė net 24 taškus – 32:8.

Antrojo kėlinio pradžioje amerikiečiai bandė sužaisti geriau, tačiau atakos buvo chaotiškos, o sužaidus maždaug tris minutes skirtumas tarp komandų buvo 22 taškai – 38:16. Po Tado Rinkūno tritaškio ir dar vieno lietuvių dvitaškio skirtumas dar labiau išaugo – 44:16. Sužaidus kėlinyje maždaug šešias minutes lietuvių persvara siekė 28 taškus – 48:20. Po Dariaus Tarvydo tritaškio skirtumas šoktelėjo dar labiau (52:22), toks pats scenarijus išliko iki pat kėlinio pabaigos, o jam pasibaigus Lietuvos rinktinės dominavimas visiškai atsispindėjo ir švieslentėje – 59:27

Trečiojo kėlinio pradžioje vaizdas aikštėje per daug nekito – amerikiečių atakos ir toliau buvo padrikos, o skirtumas tarp rinktinių sužaidus kiek daugiau nei tris minutes buvo 30 taškų (64:34). Vis dėlto JAV devyniolikmečiai vėliau sugebėjo surengti kelias sėkmingas atakas ir šiek tiek priartėjo – sužaidus kėlinyje maždaug šešias minutes mūsiškių persvara siekė 20 taškų – 65:45. Kėlinuko pabaigoje skirtumas visą laiką laikėsi ties 20 taškų riba, o po kelių Timo Hardaway tritaškių lietuvių persvara buvo 17 taškų – 72:55.

Ketvirtą kėlinį dar vienu dvitaškiu pradėjo T.Hardaway (57:72). Po Mindaugo Kupšo baudos metimo lietuviai pirmavo 20 taškų – 81:61. Netrukus amerikiečiai atsakė keturias taškais be atsako ir skirtumą vėl truputį sumažino 65:81. Įpusėjus kėliniui po dar kelių T.Hardaway taškų rezultatas buvo 86:67 lietuvių naudai. Kėlinuko pabaigoje Lietuva neleido išslysti persvarai, kurią susikūrė, ir laimėjo mačą rezultatu 101:72.

Lietuva: Darius Tarvydas 21, Saulius Kulvietis 16, Paulius Dambrauskas 15, Modestas Kumpys, Gilvydas Biruta ir Mindaugas Kupšas po 10, Ovidijus Varanauskas ir Augustas Pečiukevičius (9 rez. perd.) po 7, Giedrius Staniulis 5.

JAV: Timas Hardaway 18, Joe Jacksonas 13, Dougas McDermottas 12.