2014 09 30

Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio rinktinėms šiemet parašytas pažymys – „labai gerai“

Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo įvertintas šalies rinktinių pasirodymas oficialiose FIBA ir „FIBA Europe“ varžybose ir aptartos kitos Lietuvos krepšinio aktualijos.
Lietuvos krepšinio rinktinė
Lietuvos krepšinio rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmininkaujant LKF prezidentui Arvydui Saboniui, vykdomasis komitetas vienbalsiai vyrų ir moterų nacionalinių rinktinių rezultatus įvertino labai gerai. Vyrų rinktinė užėmė ketvirtąją vietą Pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje, o moterys pateko į kitų metų Europos čempionatą Rumunijoje ir Vengrijoje.

Taip pat labai gerai buvo įvertintas ir trijulių (3x3) krepšinio rinktinių pasirodymas. Lietuvos vaikinai tapo jaunimo olimpinių žaidynių čempionais Nandzinge, vyrai užėmė ketvirtąją vietą Pasaulio čempionate ir iškovojo Europos čempionato bronzą. Savo ruožtu moterys laimėjo atranką į Europos čempionatą ir iš kovos dėl medalių pasitraukė ketvirtfinalyje.

Tuo tarpu įvairių šalies jaunimo rinktinių rezultatai buvo įvertinti kritiškai. Tik vienos jaunimo rinktinės – dvidešimtmečių (U20) vaikinų – pasiekta penktoji Europos čempionato A diviziono vieta buvo įvertinta gerai. Visų kitų jaunimo rinktinių rezultatus rungtyniaujant Europos čempionatuose LKF vykdomasis komitetas įvertino patenkinamai.

Įvairių šalies jaunimo rinktinių rezultatai buvo įvertinti kritiškai.

Tokie rezultatai dar labiau prisidėjo prie LKF planų tobulinti jaunųjų krepšininkų ugdymo sistemą. Tarp šių planų – jau šį savaitgalį Kaune prasidėsiantis U15 „Talentų kartos“ projektas 2000 m. gimimo vaikams (14 talentingiausių mergaičių ir 14 talentingiausių berniukų Lietuvoje) ir įvairios LKF konsultacinės komisijos. Tarp jų – meistriškumo komisija, kuri kontroliuos jaunųjų krepšininkų rengimą.

LKF vykdomojo komiteto metu buvo patvirtintos 6 konsultacinės komisijos: komunikacijos-rėmimo-finansų valdymo, teisės ir infrastruktūros, meistriškumo, mokslo ir medicinos, technologijų ir inovacijų, masiškumo.

Taip pat aptarti einamieji Lietuvos krepšinio klausimai, patvirtinti LKF Didžiosios ir Mažosios taurių nuostatai.