2014 01 29

LKF moterų taurės pusfinalio rungtynės dėl teisėjų vėlavimo prasidėjo pusvalandžiu vėliau – laimėjo „Fortūna“

Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų taurės turnyro pusfinalyje susitiko Klaipėdos „Fortūna“ ir „Hoptrans-Sirenos“. Tiesa, ne viskas vyko taip, kaip planuota. Sportininkės negalėjo numatytu laiku pradėti mačo, nes į jį vėlavo teisėjai. Dėl šio nesklandumo mačas buvo atidėtas pusvalandžiui. Pajūrio krepšininkės atsakomosiose pusfinalio rungtynėse Garliavoje trečiadienį 9 taškų skirtumu – 75:66 (17:14, 17:14, 22:15, 19:23) – nugalėjo Kauno rajono ekipą ir iškopė į 2013–2014 metų sezono LKF taurės turnyro finalą.
Gabrielė Gutkauskaitė
Gabrielė Gutkauskaitė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Tai buvo klaipėdiečių revanšas už praėjusį penktadienį Klaipėdoje 5 taškų skirtumu patirtą pralaimėjimą pirmajame pusfinalio mače – 52:57 (19:12, 7:16, 13:20, 13:9).

Garliavoje Ramunės Kumpienės komanda žaidė kur kas užtikrinčiau ir nuolat buvo priekyje – po trijų kėlinių klaipėdiečių pranašumas buvo 13 taškų – 56:43. O rungtynes klaipėdietės laimėjo 75:66.

„Fortūna“: Gabrielė Gutkauskaitė 25, Lina Aglinskaitė 21, Monika Grigalauskytė 10, Eglė Šikšniūtė ir Kristė Druskytė po 7 tšk.

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 20, Santa Okockytė 12, Milda Sauliūtė 11 taškų.

„Džiaugiuosi merginų darbu. Mes tikėjome savo jėgomis. Manau, kad pergalę lėmė kovingumas ir didžiulis noras. Jei Eglė Šikšniūtė antrajame kėlinyje nebūtų gavusi ketvirtosios pražangos, tada būtų buvę dar lengviau. Turėjau šią aukštaūgę sodinti ant suolo ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos vertėmės be jos.

Nepaisant to, iškovojome pergalę. Šįkart mums pavyko laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (41:27) ir taikliau, nei pirmose rungtynėse Klaipėdoje, mesti tritaškius – pataikėme aštuonis metimus iš septyniolikos bandymų“, – kalbėjo R.Kumpienė.

LKF taurės turnyro finalas vyks kovo 30 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Fortūnos“ krepšininkės greičiausiai jame susitiks su moterų Eurolygos dalyve ir LMKL čempione Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipa.

Pirmąjį LKF taurės pusfinalio susitikimą vilnietės prieš Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkes laimėjo solidžia persvara – 81:63 (26:17, 24:23, 16:12, 15:11).

Atsakomosios šių komandų rungtynės vyks vasario 8 dieną Vilniuje, o į finalą teks geresnį dviejų rungtynių taškų santykį turėsianti komanda.